Proefdraaien mét gasten bij Ter Duin 12 zeeland Jazzfestival Brouw gehalveerd door De knop om CJV-kamp Renesse kleurt een halve eeuw na oprichting weer legergroen Middelburg bouwt 200 huizen per jaar maandag 9 juli 2012 1 s Maandenlang heeft het 27-koppige hotelteam de handen uit de mouwen gestoken om het hotel schoon en ingericht te krijgen. „En dan moet de knop om en moet je echt gaan draaien. Wij willen daar gasten bij: kom ons beproeven én stel ons op de proef." door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - Het Jazzfestival Brouwershaven schrapt één van de twee festivaldagen. In plaats van donderdag 12 en zaterdag 14 juli vindt het Jazzfestival alleen nog op zaterdag de 14e plaats. Daarmee wil organisator Hans Schoon grote financiële risico's ver mijden. De programmering zaterdag wordt iets uitgebreid. Behalve Kris Berry, Volkan en the Revivalists Sc Jonny Boston meldt ook swing-jazz zan ger Dennis Coppen zich in de Gro te Kerk van Brouwershaven. „Met de bands die donderdag zouden komen is overeenstemming be reikt: zij komen op een later tijd stip terug", vertelt Schoon. De organisator besloot één van de festivaldagen te schrappen vanwe ge een tekort aan sponsorgelden. Hij verwijt het beoogde voormalig bestuur van het Jazzfestival nalatig heid, waardoor er vertraging is ont staan in de zoektocht naar centen. Omdat de kaartverkoop vooral voor de zaterdag op gang komt door Theo Giele MIDDELBURG - De economische cri sis is voor de gemeente Middel burg geen reden de komende tien jaar de rem te zetten op de wo ningbouw. De gemeente blijft uit gaan van een toename van gemid deld 200 woningen per jaar in de periode tot en met 2022. Dat is te lezen in de planningslijst woning bouw 2012-2022, die door het colle- Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst ('Een verhouding van 1 op 8 als je beide dagen met elkaar vergelijkt') heeft hij besloten de stekker uit de eerste dag te trekken. „Maar de za terdag gaat sowieso door." Vandaag (maandag) beginnen in de Brouwse kerk de voorbereidin gen voor de optredens. Het spe ciaal voor eerdere edities van het Jazzfestival gemaakte podium dat onder de preekstoel past, is van stal gehaald. „Kris Berry lean de preekstoel op om te zingen." Schoon zette eerder al een paar sfeervolle festivals in Brouwersha ven neer. Voor het evenement zelf (allerhande werkzaamheden van catering tot afbouw naderhand) worden nog vrijwilligers gezocht. Donderdagkaarten die al gekocht zijn kunnen zaterdag vanaf 16.00 uur aan de kassa bij de Grote Kerk worden omgeruild voor zaterdag- kaarten. De deuren gaan om 16.00 uur open. Het Jazzfestival Brouwersha- ven begint om 17.30 uur. Kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis naar binnen. Meer informatie via: www.jazzfestivalbrouwershaven.com ge van burgemeester en wethou ders is vastgesteld. Daarin staat waar en hoeveel de gemeente ver wacht te bouwen. De lijst wordt elk jaar aangepast. Het getal van 200 is gebaseerd op de verwachte groei van het-aantal inwoners en huishoudens zoals die twee jaar ge leden werd voorspeld. Een nieuwe prognose die de provincie dit jaar heeft gedaan, laat nog een iets gro tere groei voor Middelburg zien. BURGH-HAAMSTEDE - Een 31-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland is in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn rijbewijs kwijtgeraakt na een alco holcontrole aan de Serooskerkse- weg in Burgh-Haamstede. Uit ade manalyse bleek dat de man onge veer 3,2 keer teveel had gedronken. Er is proces-verbaal opgemaakt. De hotelmedewerkers hebben eigenhandig alles schoonge maakt, om als team op elkaar in gespeeld te raken. Maar er is meer nodig voordat een nieuw hotel écht kan gaan knallen. Ook alle systemen, ruimtes en werkwijzen moeten beproefd. door Esme Soesman Overstroming in het zwembad en een defecte afzuigkap in de keuken. Het alarmsysteem heeft er juist wél zin in: het is al zeven keer nodeloos afgegaan. Achter de imposante gevel van het gloed nieuwe hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede wordt proefge draaid. Niet in alle rust achter ge sloten deuren, maar met een flink aantal gasten in de hotelsuites en (zeker in het weekend) een afgela den restaurant. Een moedige try-out met een groot voordeel. „We hebben er op deze manier heel veel ogen en oren bij", zegt hoteldirecteur Ro nald Schouten. Het 139 suites en één appartement tellende grand hotel is koud afgebouwd of de gas ten trekken hun trolleys al over de drempel. „De motor moet op gang komen", zoals Schouten het ver woordt. En dat werkt het beste in het echt, is Marco Bij de Vaate van ontwikkelaar DPP (Delta Project Partners) uit Zierikzee van me ning. Hij gelooft met hart en ziel in direct contact, in korte lijnen, in weten wat er leeft „We hebben met onze poten in de slik gestaan tijdens de bouw. En dat blijven we doen. We willen weten welke wen sen leven." Dat principe komt ook tot uiting in de try-outs. Mensen kunnen voor een symbo lisch bedrag (20 euro 12, omdat het 2012 is) in het hotel terecht voor een 3-gangenkeuzediner, een over nachting in een comfortsuite of voor een ontbijtbuffet. Daar staan geen verplicht in te vullen enquê- 'We hebben met onze po ten in de slik gestaan tij dens de bouw. En dat blijven we doen' tes of iets dergelijks tegenover. „Nee, het is spontaan. Geef ons zo veel mogelijk tips." Verbeterpunten genoeg, consta teert het tweetal nu de motor in middels op volle toeren draait. Zo is de aankleding van de hotelloun ge nog niet optimaal. De ruime hal, waarin kleurige meubeltjes nonchalant zijn uitgestald, schreeuwt om wat planten én an dere extra's. Het wachten is ook nog op schilderijen waarmee de suites en vorstelijk brede gangen aangekleed kunnen worden. Op aanwijzing van de gasten is buiten het hotel inmiddels een noodvoor ziening voor verlichting getroffen tot de definitieve verlichting is ge arriveerd. Werk aan de winkel dus. Daar staat echter tegenover dat ie dereen het eten 'verschrikkelijk lek ker' vindt en gebouw, ruimte, stijl, sfeer en setting roemt. „En de stoe len zitten zo lekker dat iedereen in het restaurant blijft hangen. Dat is dan trouwens ook weer niet hele maal de bedoeling, grijnzen Bij de Vaate en Schouten. „In een restau rant moeten eigenlijk twee shifts kunnen worden gedraaid." De uit de provincie Utrecht afkom stige Olivier, Jord en Liselot (vlnr) zijn met twee gezinnen als 'proefko nijnen' present in Ter Duin. Wat niet betekent dat ze met vergrootglazen op tekortkomingen azen, blijkt uit hun relaas. „Nee, we kijken niet echt anders om ons heen dan an ders", zegt - moeder van Olivier en Liselot - Mariska Rijlaarsdam. „Maar de vloerbedekking ruikt wel heel erg nieuw", benoemt Jord één van de desondanks toch opgemerkte za ken. De kinderen hadden mazzel; het zwembad was, na even buiten gebruik te zijn geweest, weer open. „Het bad is uitgebreid getest." Het verdere oordeel: „Lekkere bedden en het ziet er leuk uit." Het CJV-kamp ziet dit jaar weliswaar Abraham en Sara; de accommodatie aan de Rampweg in Renesse bestaat 40 jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman Het begon 50 jaar geleden met één simpele oude le gertent. Inmiddels be schikt het CJV-kamp in Renesse over een eigen terrein met kamp huis, slaaphutten en sportvelden. Zaterdag ging voor de vijftigste keer het CJV-kamp van start. Even maakte dat legergroen weer ouder wets de dienst uit. Een grote legertent, camouflagenet- ten op de hutten en toepasselijke muziek uit de speakers. Toen ook nog zeven legervoertuigen het ter rein aan de Rampweg oprolden, was de sensatie compleet: het 50ste kamp werd in stijl geopend. Met dit jaar maar liefst 62 kinde ren. Geen slechte score in een tijd dat er van een CJV-clubleven, zo als dat vroeger bestond, geen spra ke meer is. „Het zijn er dit jaar erg veel; normaal zitten we rond de 45 kinderen. Maar het leeft inderdaad nog steeds en echt niet omdat de ze kinderen door hun ouders aan de poort worden afgezet hoor", zegt leidster Janine Schouls. Een klein rondje over het terrein en haar woorden worden beves tigd. De meiden Quinty (8), Vera (8) en Emmy (9) uit Renesse heb ben er vreselijk veel zin in. „In al les wel, maar vooral in de laatste avond." Dan wordt namelijk een groot Abraham- en Sarafeest geor ganiseerd, ook voor de ouders. Maar voor het zover is staat er nog heel wat te wachten; van het ma ken van een lipdub tot het beklim men van de pijlers. Een wereld van verschil met vijftig jaar geleden. Al is niet alles veran derd, vertelt Schouls. De C van CJV staat bijvoorbeeld nog steeds. „We bidden en danken bij het eten en gaan zondag met z'n allen op de fiets naar de kerk." En de kampbundel bestaat in zekere zin ook nog steeds. „Maar de liedjes doen we anders en we hebben er nu een installatie bij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50