Wie liegt keert niet Spelcomputer blijft aanstaan TO©S Veel Oranje-fans op Spelen mmm 4l Zaterdag maakte Geert Wilders bekend wie er in september voor zijn PW in de Tweede Kamer kan komen. Niet de critici, maar de leugenaars moesten het ontgelden. ZOMERVAKANTIE 2012 AMSTERDAM - Omdat het voor Ne derlanders relatief makkelijk is om in Londen te komen, worden de komende Olympische Spelen waar schijnlijk de drukst bezochte ooit door Oranje-supporters. Volgens Jeroen de Roever van ATP reizen er mogelijk twee tot drie keer zo veel Nederlanders naar Londen als vier jaar geleden naar Peking. In Londen wonen circa 30.000 Ne derlanders. ATP, dat als enige Ne derlandse reisorganisatie tickets mag verkopen voor de Spelen, ver wacht verder zeker achtduizend pakketreizen met vervoer, verblijf en tickets te verkopen. Daarnaast denkt ATP tussen de 40.000 en 100.000 losse kaartjes in Neder land te kunnen slijten. En dan is er ook nog een groep Nederlan ders die hun tickets voor een van de 695 sportsessies via de officiële Britse verkoopsite of via de zwarte markt zal bemachtigen. Ook Thomas Cook biedt op zijn website pakketreizen naar de Spe len aan. De organisatie verwijst klanten door naar het Britse moe derbedrijf dat officiële sponsor is van de Spelen. Net als bij ATP vari eert de prijs van een arrangement daar van 600 totcirca 1.000 euro. Volgens De Roever zijn hockey, beachvolleybal, judo, zwemmen en baanwielrennen het meest ge liefd bij Nederlanders. Voor de laat ste twee zijn niettemin vrijwel geen kaartjes meer te krijgen. Dat geldt ook voor de openings- en sluitingsceremonie, basketbal en at letiek. Wie kiest voor een nachtbus van Eurolines, komt voor het eerste weekend van de Spelen uit op een retourtje van 117 euro (afhankelijk van vertrektijd). Een treinretourtje Londen kost ongeveer 150 euro. Stena Line Ferries heeft voor 195 euro een arrangement met over tocht en twee nachten Oranjecam ping. De goedkoopste plaats op die camping kost 50 euro per nacht. Een goedkoop hotel kost al gauw 90 euro per kamer. Wie vliegt en dezelfde dag terug wil, is vaak aangewezen op een dure lijn- vlucht. Voor een langer verblijf is een lowbudgetvlucht van circa 70 euro retour een uitkomst. maandag 9 juli 2012 Jeugd verspilt energie DEN HAAG - Kinderen en jongeren zijn de afgelopen jaren milieube wuster geworden, maar gaan niet zuiniger met energie om. Zo laten vier op de tien jongeren elektroni sche apparatuur aanstaan als zij de slaapkamer verlaten en staat ruim de helft langer dan tien minuten onder de douche. Dat blijkt uit on derzoek onder duizend jongeren tussen de 6 en 18 jaar door energie bedrijf Nuon, dat vandaag wordt gepubliceerd. Kinderen en tieners weten wel dat de iPod, smartphone, spelcompu ter veel stroom verbruiken. 70 pro cent weet dat dit slecht is voor het klimaat, in 2005 was dat nog min der dan de helft. 62 procent van de jongeren is zich bewust van de ge volgen van energieverspilling voor de portemonnee, evenveel als ze ven jaar geleden. Driekwart van de ondervraagden zegt de voorkeur te geven aan groene stroom. Toch zijn jongeren de afgelopen jaren meer stroom gaan verbruiken. 86 procent van de kinderen tussen 6 en 18 jaar heeft apparaten op de slaapkamer. Het gaat dan om ge middeld drie stroomverbruikers per kind, zoals tv's, dvd-recorders en stereo/cd-spelers. Tussen wat kinderen weten en wat ze doen aan energiebesparing gaapt een kloof concludeert Nuon. De spelcomputer vreet tij dens het spelen bijvoorbeeld drie keer zoveel stroom als de platte tv waarop het ding is aangesloten, al dus Nuon. Naast het laten aan staan van apparatuur en lang douchen, laten kinderen de koel kast openstaan als zij wat te drin ken inschenken. Als het koud is trekt de helft van de ondervraag den een trui aan, de andere helft zet de verwarming wat hoger. Ouders spelen een belangrijke rol bij het terugdringen van energiege bruik van kinderen, stelt Nuon. Ruim een derde van de onder vraagden zegt er echter nooit met de ouders over te spreken. PAUL KUSTE toosenhenk OC De PW maakt een klein beetje schoon schip. Goed om te weten voor de nieu we fractie: kritiek op leider Geert Wilders mag soms, lieg hem alleen nooit voor. door Laurens Kok DEN HAAG - De bijltjesdag bij de PW bewijst dat Geert Wilders één ding niet pikt van zijn fractie leden: dat ze hem bedonderen. Al le Tweede Kamerleden die misstap pen uit hun verleden hadden ver zwegen, hebben hun congé gekre gen. Zij keren niet terug op de lijst die zaterdag is gepresenteerd. Jhim van Bemmel was al eens door Wilders geschorst toen bleek dat hij niet had verteld over zijn strafblad. Hij komt niet terug. Voor 'brievenbuspisser' Eric Lucas- sen is het eveneens exit. En ook te gen het 'schoolhoofd' dat nooit schoolhoofd was zegt Wilders: Ri chard de Mos, daar is het gat van de deur. De Mos besluit na zijn vakantie of hij voor de PW gemeenteraadslid in Den Haag blijft. Eén ding is al wel zeker: als hij niet doorgaat in de raad, gaat zijn zetel naar de PW. „Ik zou nooit aan zetelroof doen", zei hij gisteren nadat hij had uitgewaaid bij de Nieuwe Wa terweg. Wilders heeft De Mos ge vraagd in de gemeenteraad te blij ven. Het besluit van Wilders om hem niet op de lijst te zetten, heeft hij 'als een gigantische mo kerslag' ervaren. Wilders logenstraft met zijn kandi datenlijst heLverwijt van de opge stapte PW-Kamerleden Wim Kor- tenoeven en Marcial Hernandez dat kritische fractieleden door hem niet worden gepruimd. Justi- tiewoordvoerder Lilian Helder staat op plaats 4, zelfs een plek ho ger dan in 2010. En dat terwijl zij het in februari waagde Wilders openlijk tegen te spreken. Ze noemde diens plan om rechters die te milde straffen opleggen te ontslaan 'fout'. De grote schoonmaak die werd verwacht, is niettemin uitgeble ven. Van Bemmels onafscheidelij ke maatje Roland van Vliet staat op plaats 13 en ook vermeend criti caster André Elissen heeft met een 20e positie kansen om terug te ke ren. Bij de eerste twintig kandidaten op de lijst staan slechts vier nieuw komers, van wie er drie al politiek actief zijn: Barry Madlener, Reinet- te Klever en Machiel de Graaf De enige echte nieuwkomer, Danai van Weerdenburg, blijkt boven dien zo nieuw niet. De juriste was al eens beleidsmedewerker van Geert Wilders. Het is opvallend hoe klein de vij ver is waaruit de PW vist. Op twee na zijn alle 49 mensen op de lijst al volksvertegenwoordiger voor de PVV of waren zij kandi daat. Alleen de beleidsmedewer kers Van Weerdenburg en num mer 39 Floris van Zonneveld ston den niet eerder op een PW-lijst. Het laat zien dat de PW zijn lesje uit 2010 heeft geleerd, toen relatief veel kandidaten met een vlekje op de lijst wisten te komen. Tegelijkertijd wekt het tamelijk res trictieve selectiebeleid de suggestie dat de PW zo bang is geworden voor nieuwe affaires, dat gegadig den van buiten bij voorbaat kans loos waren voor een plaats op de lijst. 'Geen experimenten', lijkt de boodschap die keuzeheer Sietse Fritsma van Wilders heeft meege kregen. Ook al was er een heuse selectie commissie, Wilders heeft onmis kenbaar zijn stempel op de lijst ge- 2 nachten 2 x ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner Rtland Hotel - Dormylle ***■-* mmm Milt Noord-Brabant Van der Valk Hotel Amersfoort mmm Leusden Utrecht Hampshire Hotel - Emmen 2Ï Emmen Drenthe Best Western Hotel 8aars **-*★ ZZ Harderwijk Gelderland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4