5, ingrediënten bereid Vooruitblik maandag 9 juli 2012 OOSTKAPELLE Vakantie Bijbelclub "Wijs op reis!". Van maandag 9 juli tot en met vrijdag 13 juli is het weer zover; de Vakantie Bijbelclub is er weer. Van 10.00 tot 12.00 uur (inlooptijd vanaf 09.30 uur) luiste ren naar verhalen, lekker zingen, knutselen en nog veel meer... Kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom en er is een speciale tienergroep! Ben je op vakantie of woon je in de buurt? Kom ook naar de de Vakantie Bij- beiclub in Oostkapelle! Noordweg 34, van 09.30 tot 12.00 uur. Strandatelier. Iedere maandag in juli en augustus krijgen kinderen van 6 tot 12 jaar na een bezoekje aan de wisselten toonstelling 'Naar 't strand' in Terra Maris op de aan gegeven tijd uitleg over schelpen. Ooit waren de schelpen immers huizen van allerlei dieren met ieder een eigen manier van leven in het zand, de stenen glooiing of op de strandpalen. Na de uitleg mag er ge knutseld worden met schelpen. Deelname kost 5,50 euro. Om teleurstelling te voorkomen tijdig aanmel den. Bij voorkeur via reserveringen@terramaris.nl. Terra Maris, Duinvlietweg 6, tel. 0118-582620 Openingstijden: maandag 11:00 - 12:00 uur. RETRANCHEMENT Boerderijtocht, Speuren op het boerenerf Iedere maandag in juli en augustus. Start: 13.30 uur. Voor kinderen van 5-8 jaar, ouders zijn ook van harte welkom. Tochten met spellen en opdrachten, duur ca 2 uur. Entree €5,00 per kind. Halfweg pauze met boe- renpicknick. Vooraf aanmelden. Braamdijk 21. SLUIS Rondleidingen op struisvogelboerderij Monnikenwer- ve, Hogeweg 1Sluis. Informatieve uitleg over de intrigerende struisvogel op misschien wel de leukste bezoekboerderij van Ne derland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaderen, veren, documentatie enz. Info: 0117-492131 e-mail: info@destruisvogel.nl www.destruisvogel.nl Openingstijden: dagelijks van 11.00 tot 15.30 uur. WESTENSCHOUWEN 3 Sleepnet vissen op het Noordzee strand. Speciaal voor de jeugd maar ook leer zaam voor de ouders. Met een sleep net vissen in de Noordzee en de vangst bekijken. Educatief. Duur ongeveer 2 uur. Van 10.30 tot 12.30 uur. Kosten 2.00 per kind. Vertrek vanaf de Ecxursieschuur, Boswachterij, Kraa- ijensteinweg 140, Westenschouwen Deelnemers moeten zich vooraf aanmelden bij VW Schouwen-Duiveland, Noordstraat 45 a, Burgh-Haamstede of telefoon 0900-2020233 Op zoek naar viervoeters met de skelter, vanaf Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Wester- schouwen. Op zoek naar viervoeters: konijnen, damherten, reeën en pony's houden de duinvegetatie kort, waardoor zeldzame planten weer een kans krijgen. Ontdek het zelf op de skelter. Groepen tot 22 personen mogelijk. Start bij Natuurinformatiepunt/Trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote parkeerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen, de gehele dag door. YERSEKE 4Zeehondentocht met M.p.s. Adriana. Hierbij nemen we u mee, over het grootste Nationaal Park van Neder land, naar de zeehonden die op de zandbanken 'plaete' nabij de Zeeland- brug liggen te rusten. Wij vertellen 'live' alles over de Oosterschelde, wat er zoal in en op de bodem leeft waardoor het Nationaal Park Oosterschelde zo uniek is. Prinses Beatrixhaven, van 13.00 tot 15.30 uur. ZIERIKZEE Zeehonden spotten langs de Vondelingeplaat. Vaar mee met rondvaartboot 'Frisia'. Vertrek 13.00 uur vanuit de haven van Zierikzee en vaar mee over het Nationaal Park Oosterschelde. Er liggen op de Vondelingeplaat zeehondjes bij laag water, ze zijn met het blote oog zonder verrekijker te zien. We kunnen op ongeveer 50 tot 100 meter van deze beestjes ko men. Prijs volwassenen 11.50 euro, kinderen 4 t/m 11 jaar 8,50 euro per persoon. Kaartverkoop tegenover de boot, VW Schouwen-Duiveland, Nieuw Haven 7, te Zierikzee, via 0900-2020233 en aan boord ZOUTELANDE Tennisinstuif (17+). Ook voor badgasten. Iedere maandagavond in juli en augustus vanaf 19.00 uur. leder half uur wordt er ge wisseld. Kosten 5,- euro per avond. Sportpark Westkapelseweg 28, Zoutelande. Bekijk de volledig agenda op www.vwzeeland.nl. Daar kunt u ook evenementen toevoegen. DINSDAG 10 JULI BRESKENS Garnaalvissen met trekpaarden en museumbezoek. Visserijmuseum Breskens organiseert op dinsdag 10 juli, dinsdag 24 juli en dinsdag 7 augustus gar naalvissen met trekpaarden op het strand van Bres kens. Op de klassieke wijze wordt met Zeeuwse trekpaarden die een net voortslepen gevist op gar nalen. U wordt met een treintje naar het strand ge reden en ook weer teruggebracht naar het mu seum. Terug in het museum wordt een spannende film getoond over het leven van vissers op zee, daarna is er een rondleiding door een gids. De ge schiedenis van de visserij in Breskens wordt ge toond aan de hand van voorwerpen, maquettes, schilderijen en verhalen. In het grote zeeaquarium leven verschillende vissen zoals haaien, platvissen, krabben, garnalen, zeesterren en kreeften. Kinde ren mogen de jonge haaitjes onder begeleiding aai en. Een oud visserman geeft demonstratie visnet- breien en vissersknopen leggen. Tenslotte kunt u meedoen aan het spel met de oude mijnklok uit de visafslag, die in de filmzaal staat opgesteld. Prijs: 8,50 euro p.p. Vertrek met het treintje naar het strand om 9u30. Zorg ervoor dat u minimaal 15 mi nuten voor vertrek aanwezig bent. Bespreek tijdig uw plaats in het treintje via e-mail of tel 0117-383656 of aan de balie van het Visserijmu seum, Kaai 1, Breskens. NEELTJE JANS Scharrelen en snorkelen. De Oosterschelde zit vol met prachtige planten en dieren. Ontdek het zelf en kom 'scharrelen en snor kelen' op Neeltje Jans (voor kinderen van 8-12 jaar)! Eerst verzamelen we zelf planten en dieren langs het strand. We doen een trek met een sleep net, halen kleine diertjes uit het water met een zeef en graven in de blubber op zoek naar verbor gen beesten. Alle vondsten verzamelen we in aqua ria en een bioloog vertelt erover. Daarna nemen we zelf een kijkje onder water! Je krijgt vinnen, een wetsuit, een duikbril en snorkel en dan zwemmen we langs het strand. Je zult versteld staan van de drukte onder water: scholen met visjes, garnalen, heremietkreeftjes en nog veel meer! Als je het aan durft kan je ook nog naar de hangmosselcultures zwemmen die vlak bij de kant liggen, Hierop is ook van alles te zien, zeker niet alleen maar mossels! We verzamelen bij het strandje in de baai aan de Noordzeekant bij het Topshuis op Neeltje Jans. Kos ten: 7,50 euro. Zwemdiploma B is vereist. Informatie en aanmelden: info@oceanus.nl of 06-23242083. Noordzeekant bij Topshuis, van 10.00 tot 13.00 uur. ZIERIKZEE Zierikzeese dagen, braderie toeristische markt. Van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn ongeveer 100 kra men, met en breed assortiment nu vissoep bestelt of een cocktail, alles wordt met verse ingrediënten bereid." Voor het ultieme zomergevoel zijn er de tafelbar becues, waarbij een gezelschap vanaf twee personen zowel in het paviljoen als op het strand ervoor vlees of vis kan roosteren. „We verhuren ook ligbedden en vinden het geen probleem als mensen hun eten of drin ken op het strand willen nuttigen. Wel vra gen we altijd of ze zelf even het servies te rug willen brengen." Het interieur van de Beachclub oogt rustig, strak en modern. „Het is heel neutraal, maar als je goed kijkt zie je dat alles is aange past aan de omgeving. Zo zie je de kleuren van de zee en het strand terug in de muren en de vloer." Sinds kort is Beachclub Zuider duin een officiële trouwlocatie, iets waar Ger best trots op is. „In september trouwt hier het eerste koppel. De Beachclub is dan gesloten voor publiek." Waar Ger ook trots op is, is de Moët 8c Chandon Ice Imperial. „Wij en slechts vijf tien andere zaken in Nederland serveren de ze champagne. Alles is wit: de fles, de gla zen en de emmer. Een mooi gezicht." Beachclub Zuiderduin vanaf het duin gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45