Alles wordt met verse 2 4l 2012 Het strandpaviljoen maandag 9 juli 2012 Het terras. door Ellen Jobse Bij Beachclub Zuiderduin in West- kapelle kun je kiezen waar je wilt zitten: bovendeks of benedendeks. „Beneden is het eetgedeelte en bo ven kun je lekker loungen terwijl je uitkijkt over de duinen en de zee", vertelt manager Ger Langermans. En dan is er natuurlijk het helikopterplatform. „Daar bestaan wat mis verstanden over", zegt Ger. „Sommige men sen denken dat het platform bovenop het strandpaviljoen te vinden is, maar dat is niet zo. Beachclub Zuiderduin is onderdeel van de hotelketen Fletcher Hotels. Aan de andere kant van de duinen ligt het Fletcher Zuiderduin Beachhotel en daar is het heli kopterplatform te vinden. Mensen die een helikopterarrangement hebben, komen wel bij ons lunchen of dineren, maar er landt hier dus geen helikopter." De kaart van de Beachclub is klein. „Daar hebben we bewust voor gekozen", legt Ger uit. „Deels omdat we een kleine keuken hebben met weinig opslagruimte, maar ook omdat alles wat we serveren vers is. Of je Sleepnetvissen, Breskens MAANDAG 9 JULI BRESKENS Sleepnetvissen. Bij het sleepnetvissen willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rondkruipt en -zwemt. Vertrek vanuit de Handelshaven/- Westhaven, de Westerschelde op, richting Hoofd plaat. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 mi nuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekij ken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opge hangen bakken, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven leven. Op de terugweg namelijk, gooien we alles weer levend overboord; we nemen dus niets mee! Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Indien gewenst zijn er voor de kleinsten gratis zwemvesten beschikbaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. In de periode 4 juli t/m 26 augustus zijn er elke maandag, woensdag en vrij dag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kinderen tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, via 06-53225401. Info: www.defestijn.nl info@defestijn.nl BROUWERSHAVEN t Boemeltreintje. Rondritten in en om Brouwershaven/Den Osse. Tijdens de rit word er live uitleg gegeven over de geschiedenis van Brouwersha ven. De rit duurt 30 minuten. Tijdens de stop in Brou wershaven kunt u ook nog fijn de markt bezoeken. Vertrek 11.00 uur uit Port Greve, daarna elk heel uur, laatste rit om 16.00 uur. Vertrek uit Brouwershaven 11.50 uur, laatste rit om 15.50 uur. CADZAND-BAD Kitesurfochtend, een introductie op het strand van twee uur. Deelnamen 40,00 euro p.p. voor twee uur. Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 10.00 tot 12.00 uur. GOES Handwerkmuseumcafé in Historisch Museum de Beve- landen. Naar het handwerkcafé ga je om te handwer ken en andere mensen te ontmoeten. Het is geen cur sus, iedereen is welkom, je kunt wat drinken; voor waarde is wel dat je handwerkt. Het is inspirerend el- kaars werk te bekijken, elkaar te adviseren en nieuwe ideeën op te doen. Singelstraat 13, 13.30-16.30 uur. KAMPERLAND Amusefietstocht. In juli en augustus is elke dag een amusefietstocht te maken over Noord-Beveland. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner als de toerist op een leuke en sportieve manier kennismaken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelname- kaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de ge oefende fietser sportief de hele dag op stap. De be doeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscoupe of salade. De kaart kost 17,50 euro per persoon en u heeft een besteding van ong. 35,00 euro. Diverse startlocaties. Info: www.amusefietstocht.nl MELISKERKE Schapen scheren. Kom meehelpen of kijken bij het scheren van de scha pen. Aanvang 14.30 uur. Tevens kaasproeven, kinder boerderij, maisdoolhof, speeltuin. Kaasboerderij Mariekerke, Mariekerke 24, Meliskerke. Iedere maandagmiddag in juli en augustus. Info: tel 0118-551333 info@mariekerke.nl MIDDELBURG Boerderijbeleving. Een rondwandeling over de kaasboer derij Schellach met de nadruk op kij ken en proeven. Altijd leuk voor jong en oud. Kaasboerderij Schellach, 26, van 10.00 tot 12.00 uur. Boeken- en verzamelmarkt. Markt, 11.00 tot 17.00u. Rondleiding Stadhuis. Het laatgotische stadhuis van Middelburg wordt alom gezien als een van de mooi ste monumenten van Nederland. Wandel met een gids van de Tourist Shop door de prachtige zalen en aanschouw de oude meubelen, schilderijen en wandta pijten. U hoort alles over de veelzijdige geschiedenis van dit prachtige monument. Dagelijks (behalve vrij dag) om 11.30 uur en 15.15 uur. Aanvang in het stad huis. Volwassenen: 4,25 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: 3,75 euro, 0 t/m 5 jaar: gratis. Stadswandeling. Ervaar historisch Middelburg van haar mooiste kant. Wandel met een gids door de mo numentale binnenstad, onder de hoge abdijtorens en door de schilderachtige steegjes. Laat u verrassen door de grootste schoonheid in de kleinste details. De gids van de Tourist Shop zorgt ervoor dat u niets mist. Dagelijks (behalve vrijdag) om 13.30 uur. Ver trek vanaf het bordes van het stadhuis op de Markt. Volwassenen: 4,75 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: 4,25 euro, 0 t/m 5 jaar: gratis. Markt 51, van 13.30-15.00u. Prooyenseweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44