2 I 'Zo ben je lekker bezig in de natuur' 'We willen*hier weer wonen' Zomergasten maandag 9 juli 2012 Op ruim één hectare naar hartenlust vers fruit plukken:het kan bij de Zelfplukkerij in Colijnsplaat. Dit seizoen is voor het eerst de Zeeuwse schuur open voor een kopje thee of het volgen van een workshop „Dit is wat ik wilde. Eerst was het alleen fruit plukken en wegwezen." door Karen Hagen Met zijn rode kap laars)'es aan en een blauw bakje met wat aardbeien in de hand loopt Ti- mo Broezer (5) door de tuin van de Zelfplukkerij in Colijnsplaat. Hij loopt langs de rij met aard beien, onder de blauwe netten door. Totdat hij stopt en bukt. „Pa- paaaa, kom eens kijken", roept hij. Onder de bladeren vandaan plukt hij een joekel van een aardbei. Moeder Miranda Broezer lacht. „Ja, de aardbeien zijn favoriet bij hem." Zijn zus Lotte (7) gaat voor de frambozen. Het gezin uit Was pik las in een krantje over de Zelf plukkerij. „Het is weer eens iets an ders dan een pretpark", zegt Broe zer. Dat is het zeker. Geen achtbanen of suikerspinnen, wel vers fruit. Door de tuin lopen veel kinderen met de blauwe bakjes die ze van ei genaresse Hanneke Koopman heb ben gekregen. Afgelopen donder dag werd de rij met auto's langs de Molenweg steeds langer. Iedereen is driftig op zoek naar de mooiste frambozen, aardbeien en bessen. Zo ook Joke Oude Breuil uit Sluis. Ze hevelt net een bakje mooie frambozen over in het bakje van haar man. „Het is een prachtig plekje hier. Ik vind het plukken leuk, je bent zo lekker in de na tuur bezig." Dat is precies de bedoeling ge weest van Koopman. Tien jaar gele- 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' De familie Koch op de Markt in Middelburg. PASPOORT Naam: Familie Koch Woonplaats: Tiel, Gelderland Gespot: Markt in Middelburg door Correlli van Huiten Semi-Zeeuws, zo noemt de familie Koch zich. Ze komen bijna 52 keer per jaar in Zeeland. „Van daag gaan we langs de bekende adresjes in Middelburg", zegt meneer Koch op de Markt in Middelburg. „Bij de Drukkerij gaan we even lunchen en dan boodschappen doen bij de eco-winkel." De familie heeft een vaste stand plaats op de camping bij Vrou wenpolder. „Ik heb zelf lang in Waarde en Vlissingen ge woond", vertelt meneer Koch. Oma Koch woont in Arnemui- den. „We moeten wel naar Zee land om oma op te zoeken. Een extra reden om zo vaak mogelijk naar Zeeland te gaan." Snuffelen in de Drukkerij, een rondje Domburg en fietsen of wandelen door de Manteling zijn favoriet. Maar ook 's och tends vroeg wakker worden met de PZC op de deurmat. „1-Iet zou ideaal zijn om na ons pensioen naar Zeeland te verhui zen", vertelt mevrouw Koch. „De Randstad is zo gehaast, ge lukkig is Zeeland altijd heerlijk ontspannen. Vier dagen Zeeland voelt als een echte vakantie." Meneer Koch: „Toen we hier voor het eerst kwamen, begin ja ren zeventig, was er niet zoveel te beleven. Als je hier op vakan tie gaat, moet je wel openstaan voor het ontdekken van Zee land. Toeristen moeten de histo rische en pittoreske plekjes wel opzoeken en weten waar die zijn. Als je dat doet, is Zeeland prachtig!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42