ëlf gemoed bij Deltaweek 33 Noah Heijnen loopt persoonlijk record 100 meter maandag 9 juli 2G12 Dennis Schalekamp 'Na de dubbel draaide ik al boven de hindernis op weg naar de laatste sprong. En daar heb ik de wedstrijd gewonnen' Dennis Schalekamp neemt een oxer in Stal de Kroo. foto Izaak Verkeste COLIJNSPLAAT - Schipper Evert van de Zande uit Zierikzee moest de hoogste eer in het Kampioenschap Zuid van het Watersportverbond aan zich voorbij laten gaan. De Schouwse zeiler moest in de klas se 1 en 2 met zijn Anne Mazurka alleen de Brabander Van der Vel den voor zich dulden. In de klasse 3 was er wel Zeeuwse winst met Henk van Zweden uit Middelburg met zijn Beau Bateau. De klasse 4 werd een prooi voor Cock Baas uit Weteringbrug. Het kampioenschap was het slot stuk van de Deltaweek die tien da gen op en rond de Oosterschelde werd gehouden. De beste resulta ten van zes wedstrijden bepaalden het klassement. Die zes races wa ren: de Veronicarace op vrijdag, drie manches op zaterdag en twee op zondag. De uiteindelijke ORC-kampioenen Zuid werden zondag gehuldigd in Colijnsplaat. Nadat in het eerste 'Deltaweekein- de' al goede sier gemaakt kon wor den met wedstrijden voor de Yng- ling, speciaal voor het jeugdzeilen, de Meiges én de MaxFun 25, was ook in het tweede weekeinde een noviteit te zien. Zeven Spankers en dertien Flying Dutchmans kwa men aan de start. De Spanker is een klassieke hechthouten boot van Nederlands ontwerp (win naar K. de Vries), de Flying Dutch man was tot 1992 een olympische klasse en is inmiddels ook een klas sieker (winnaar Enno Kramer). De overall prijs voor de Deltaweek ging in de ORCi èn IRCi naar Wim Vandesande uit het Bel gische Geel met de Shamrock. In de ORC2 èn IRC2 was de hoofd prijs voor de Quantum Racing van Van der Velden (Breda) en in ORC3 voor Bezemer uit Arnemui- den met de Joyce. In ORC4 was de overallwinnaar Cock Baas met de Impulse. In de Rond- en platbo dems was de eerste prijs voor de Nieuwe Maen. In de ongemeten groep won de Team Charity Cup van Raoul van de Visse uit Goes. De organisatie van de Deltaweek keek met een tevreden gevoel te rug op de 42e editie. „Het is demo grafisch te verklaren dat de deelne mersaantallen van meer dan 250 jachten uit de jaren tachtig en ne gentig al lang niet meer worden geëvenaard", meent de organisatie. „Maar met meer dan 150 deelne mende jachten deed deze Delta week niet onder voor de laatste ja ren. Dat de hoofdsponsor zich gaat terugtrekken blijft niet zon der gevolgen, maar de stichting ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. Met zo'n duizend deel nemende zeilers, ieder met hun sympathisanten op de wal èn met veel geïnteresseerden in vijf belang rijke Oosterschelde-jachthavens, gaat de aandacht naar het vinden van sponsors voor specifieke rand- activiteiten." HEUSDEN - Noah Heijnen uit Burgh-Haamstede heeft zaterdag tijdens de nacht van Heusden een persoonlijk record gelopen op de 100 meter sprint. De atleet van Delta Sport snelde naar een tijd van 11,28 seconden. Ook Marijke de Visser uit Aagte- kerke liep een pr. De atlete van Dy namica deed dat op de 1500 meter. Ze noteerde een tijd van 4.36,87 minuten. Een dag later kwamen verschillen de Zeeuwse baanatleten in actie in Hilversum tijdens de Arena Ga mes. Ronnie Overgaauw uit Zoute- lande liep de 3000 meter in de tweede serie en werd daarin der de. Zijn tijd was 8.30,14. Neal Bouterse uit Middelburg klok te 8.51,53- Esther Platteeuw uit Temeuzen kwam in actie op de 800 meter en noteerde 2.22,99 minuten. UTRECHT Tim Janssen wint individuele tijdrit Tim Janssen heeft de individuele tijdrit voor nieuwelingen tijdens de Jeugdtour Utrecht gewonnen. De Goesenaar was de snelste over een afstand van acht kilometer met een gemiddelde van 43.55 km/uur. Tijdens de Jeugdtour werden in drie dagen een proloog, omloop, in dividuele tijdrit en een criterium verreden. In het algemene klasse- ment eindigde de renner van ZRTC Middelkamp op een tiende plaats. MIDDELBURG Groene Ster bekert tegen Haagse Real De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen in de eerste ron de van de landelijke KNVB-beker tegen Real/Café De Kroon uit Den Haag. Het Walcherse team komt de ze tegenstander ook in de competi tie tegen, want beide teams zijn in gedeeld in de eerste divisie B. De bekerwedstrijd staat gepland voor 31 augustus. MIDDELBURG Aemstie Run-cyclus dit jaar op maandag De Aemstie Run wordt deze zomer vier keer gelopen. Voorgaande ja ren gebeurde dat op donderdag, maar omdat dat enigszins conflic teerde met de woensdagse PZC-stratenlopen is nu gekozen voor de maandag als loopavond. Vanavond wordt de eerste Aemstie Run gehouden, met start en finish bij sportpark Van Zuijen. Met uit zondering van 23 juli (vanwege Bombokaal) wordt vier maandaga vonden achtereen gelopen. In Zeeuws-Vlaanderen wordt dinsdag de zomerloop in Groede gelopen. ASSEN Podiumplaats voor Jordy de Jonge Motorcoureur Jordy de Jonge uit Heinkenszand, rijder van het AB- CO RDH Team, werd dit weekein de derde tijdens de wegraces om het junior GP3 kampioenschap in Assen. Tijdens de eerste kwalifica tie zat De Jonge nog niet in zijn rit me, maar in de tweede liet hij zien wat hij waard is en zette de zesde tijd neer. Na een mindere start vocht hij zich terug. Door gevech ten met diverse concurrenten be machtigde De Jonge uiteindelijk de derde plaats. VROUWENPOLDER Zusjes Nijpjes succesvol in Pavo Cup De africhtingstal van de zusjes Chantal en Jessica Niipjes was za terdag in de Pavo Cup dressuurcom- petitie in Vrouwenpolder succes vol. De tweeling haalde in de com petitie vier startbewijzen voor de halve finale. De Stedinger-zoon Sambuco, de afstammeling van Flo- rencio de vosruin Devil Diamond N, en de Valdez nakomeling Despe rado scoorden een voldoende voor deelname aan de halve finale. Bij de vijfjarigen plaatste Chantal Nijp jes met de Painted Black-dochter Clasic Black. Thamar Zweistra eiste met de hengst Hexagon's Charon een startbewijs op. De amazone uit Schore toonde zich met de Rubi- quil-zoon bij de vijfjarigen de bes te.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33