Schalekamp krijgt zege niet cadeau 321 sport Zes Zeeuwse prijzen bij NK Open Water Floris Spitzen stuurt Rimini naar de zege Peloton nu weer even verlost van Vleugel KAA Gent boekt tweede zege in Zeeland maandag 9 juli 2012 door Lianne Meerman APPELTERN - De kleine delegatie Zeeuwse zwemmers is met zes me dailles teruggekeerd van het Neder lands kampioenschap Open Water Zwemmen in Appeltern. Bij de masters werden drie Zeeuwse po diumplaatsen bemachtigd, evenals bij de jeugd. Eline Nijskens (ZCK) startte bij de masters op de twee kilometer schoolslag. In 38.54,92 zwom ze in haar leeftijdscategorie naar de zil veren medaille. Piet Schop (Bevel anders) werd eveneens tweede; bij de 1000 meter schoolslag masters liet hij 19.09,75 noteren. Anouk Meesen (ZCK) werd bij de vrou wen vierde in deze discipline in 18.50,32. Roy Blange (DZK) behaal de brons bij de masters op de drie kilometer vrije slag in 49.15,45. De podiumplaatsen bij de jeugd werden behaald door Manon, Ri- cardo en ]oeri Kloosterman van Bevelanders. Manon Kloosterman werd derde van Nederland bij de jeugd op de drie kilometer school slag (55.20,25). Op de halve afstand werd Thijmen van de Beek (ZCK) vijfde (30.30,93). Ricardo Klooster man (Bevelanders) werd derde op de 500 meter schoolslag minioren. Joeri Kloosterman werd derde op de 250 meter vrije slag minioren. Larissa Jansen (Bevelanders) start te op de langste afstand. Zij behaal de op de vijf kilometer vrije slag de twaalfde plaats in 1.20,30. Op de 1000 meter vrije slag jeugd werd Tom van Gils (Onderdak) tiende bij de jongens en Larissa Jansen vijfde bij de meisjes. Bij de mannen 1000 meter school werd Tibor Jansen (Bevelanders) acht ste. Op de twee kilometer vrije slag werd Tom van Gils achtste bij de jeugd en Roy Blange negentiende bij de mannen. Op dezelfde disci pline werd Manon Kloosterman zesde bij de jeugd en Larissa Jan sen zevende bij de vrouwen. door Lucien Roelandt AXEL - De dressuurwedstrijd van de Vosseruiters in het Axelse ge hucht Magrette werd vanwege de weersomstandigheden in de bin- nenbak gehouden. De resultaten waren wisselend. Jurylid Anton Dorsten: „Ik heb een aantal leuke paarden gezien die goed werden voorgesteld. Maar ook een aantal combinaties waarbij de basis ont breekt." In de klasse L was Floris Spitzen met Rimini in beide proeven de beste. In de warmloopronde be haalde de ruiter uit Temeuzen met de Rubirando-dochter met 63 procent de overwinning. In de her kansing liep Spitzen met de brui ne merrie (62,66 procent) naar de zege„ In de eerste manche stuurde door Wim de Vos HEINKENSZAND - Deze week ver trekt Sander Vleugel weer voor vier maanden naar zee. Zijn zeebe nen zijn sterk genoeg bewees de coureur uit Wemeldinge in Hein- kenszand. Met een schitterende jump in de slotronde liet hij het ge hele peloton achter en behaalde zijn tweede overwinning dit sei zoen. Eerder was hij in Baarland al de sterkste. Het TMZ-peloton kent nu de kracht van Vleugel dus ook. Hoe wel hij tijdens zijn telkens vier maanden durende verblijf op zee niet aan trainen toekomt, klopte hij het peloton dus toch tweemaal. „En ik ben nu maar twee maan den thuis geweest. Er waren men sen nodig, dus ben ik opgeroepen. Maar inderdaad, trainen op de fiets is-aan boord niet mogelijk. Zeeland Outdoor werd voor de ze vende keer gehouden. de voor de Biervlietse Haringrui- ters uitkomende Magali Dewan de Quinar Z-zoon met 61,66 procent naar de tweede stek. Els Koster uit Koewacht eiste met merrie Ceante (62 procent) in de herkansing de tweede plaats voor zich op. „Het was vandaag pas mijn tweede wed strijd met Ceante. Op de training durft ze wel eens weg te schieten en weet ik ze nog niet goed terug te nemen. Vandaar dat ik wat te be houden reed." In M toonde Maai ke Schoonacker met Gitane zich met 61,66 procent in de eerste proef de beste. In de tweede proef liep de amazone uit Adegem met de Van the Man-dochter naar een score van 61 procent. Een gelijk aantal als Vivian Thijs uit Wachte- beke. In de beslissende onderdelen toonde Thijs zich de beste. Dennis Schalekamp uit Dor drecht is de sterkste in de Grote Prijs Rabobanken Walcheren/ Be- velanden tijdens Zeeland Out door. Hij wint na een bijzonder spannende barrage. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Dordtenaar Dennis Schalekamp won zaterdagavond bij stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met de ruin Riwals Valentino on der het zadel de Grote Prijs Rabo banken Walcheren/Bevelanden. Met een zinderde barrage kreeg de zevende Zeeland Outdoor een schitterend slot. De voortdurende neergutsende regen was de enige spelbreker in het hoofdnummer. Maar de spanning hield het pu bliek tot de laatste sprong aan de ring gekluisterd. Met de overwin ning van de Jackpot klasse L bracht Sandy den Exter met de ruin Toto het aantal Zeeuwse over winningen op dit sterk bezette hip pisch evenement op acht. Na een uitschakeling van enkele maanden wegens een blessure komt een grote overwinning voor elke ruiter als geroepen. Dat gold zeker voor Dennis Schalekamp die na zijn herstel veel moeite had om het juiste ritme weer te pakken te krijgen. Het was een overwinning die de Zuid-Hollander overigens niet ca deau kreeg. De 24 deelnemers wer den door Mare Vygh voor de Gro te Prijs (klassiek 1.40 meter) met een dik en technisch parkoers ste vig aan de tand gevoeld. Vooral hindernis acht, een uit groen-zwar- te balken en planken opgebouwde oxer, bleek voor een aantal combi naties de nekkenbreker. Maar uit de elf combinaties die zich voor de barrage plaatsten, bleek maar weer eens dat de sym pathieke Belg het niveau van het deelnemersveld op de juiste waar de had geschat. Met een bloedstollende barragerit bracht Pieter Rutten met de hengst Zarino BB het spel al snel op de wagen. De ruiter uit Rucp- hen stuurde de Kojak-zoon fout loos in 33,72 seconden naar de fi nish. Naar later bleek slechts goed voor een vierde stek. Julian Kraay vloog met de goedgekeurde dek hengst Whispering-hope zonder een splinter van het hout te halen in 32,53 seconden over de zeven obstakels. Daarmee leek voor de ruiter uit Lunteren, die eerder op de dag met de Contendro-zoon Brainpower het nationaal klassiek 1.30 meter op zijn naam schreef, de buit binnen. Maar het venijn zat voor Kraay in de staart. Kort wendend en in de hoogste versnel ling stuurde voorlaatste starter Dennis Schalekamp de Andia- mo-zoon Riwals Valentino in 39,09 seconden over de hindernis sen. Met het mes tussen de tan den, luid aangemoedigd door het fel meelevende publiek, ging de voor de Schouwse Ruiters uit Dreischor uitkomende Niels Knape met de ruin Knape Hout's Veyron op jacht naar de zege. Maar de pas zestienjarige jeugdin- ternational uit Ouddorp kwam met de Indoctro-zoon viertiende tel tekort voor de felbegeerde over winning. „Veyron gaf mij het ge voel dat het goed zat en dat we er voor konden gaan. Hij stelde mij niet teleur. Hij sprong super. Door het gejuich van het publiek dacht ik dat het was gelukt. Maar toen ik naar de klok keek, zag ik dat het net niet was gelukt. Ik heb alles uit de kast gehaald en nog sneller zat er niet in", vertelde de licht teleur gestelde Niels Knape. Winnaar Dennis Schalekamp kon zijn geluk niet op. „Ik heb vorig jaar met Valentino een geweldig seizoen doorgemaakt Veel wed strijden gewonnen, waaronder de Grote Prijs van Roosendaal en het Belgische Moorsele. Maar vlak voor de jaarwisseling brak ik mijn hand. Negen weken later pakte ik de draad weer op. Naar later bleek veel te vroeg. Ik had onvoldoende kracht in die hand. Als de paarden begonnen te trekken ging het fout. Ik raakte in een flinke dip. Maar het lek lijkt nu boven. Vorige week heb ik met Valentino weer eens een ZZ parkoers gewonnen. En vandaag liep hij voor het eerst weer 1.40 meter. En meteen naar de overwinning.- Gewoon gewei- dig." Een zege waar Schalekamp na het verkennen van het parkoers beslist niet op had gerekend. „Het leek mij erg technisch en stond boven dien goed aan de maat. Maar Vygh is een vakman. De lijntjes klopten precies. Voor wie zijn paard dres- suurmatig goed voor elkaar heeft, was het goed te doen. En in de bar rage was er met enkele korte wen dingen tijdwinst te halen. Na de dubbel draaide ik al boven de hin dernis op weg naar de laatste sprong. En daar heb ik de wed strijd gewonnen." Wel leg ik lopend een behoorlijke afstand af en soms is dat behoor lijk zwaar. Er is een hoogteverschil van zo'n veertig meter en dat gaat soms wel eens in de benen zitten. Op die manier houd ik mijn condi tie nog enigszins op peil", vertelde Vleugel in Heinkenszand. De ren ners zijn nu van hem verlost, maar hij waarschuwde de moun- tainbikers reeds. „Als ik aan het eind van dit jaar terugkeer, dan zal ik vermoedelijk aan de ATB-wed- strijden gaan meedoen." In Heinkenszand was het vooral in de slotfase spannend. Een groep je met onder anderen Eric Ver- eecken en Maarten Padmos werd pas bij het ingaan van de laatste ronde achterhaald waarna in die laatste 1900 meter alles beslist werd. Joeri Kasper werd tweede met bijna niet waarneembaar ver schil op Dennis Raadtgever. WESTDORPE - KAA Gent (rode shirts) heeft ook zijn tweede wedstrijd op Zeeuwse bodem gewonnen. De Belgische profclub versloeg zondag in Westdorpe op het veld van RIA W Al Faisaly met 4-0. Bernd Thijs kop te Gent al snel op voorsprong. Nog voor rust verdubbel de Shlomi Arbitman de score. Ook na de pauze waren de Belgen een stuk beter dan de opponent uit Saoe- di-Arabië. Gent liep eenvoudig uit naar 0-4 via treffers van Christian Brüls en Zlatan Ljubijankic. Een speler van Al Faisaly kreeg nog een rode kaart. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32