301 sport Middelkoop op dreef na 1# #11 0 f. 1 1 korte toernooienstop FlIiallSteS Willen MlQCü Bruijnzeel/Patist winnen dubbel Van der Meet en Van de Velde verliezen dubbelfinale maandag 9 juli 2012 Flipkens en Rezai willen beiden weer naar de top van de wereld se was na haar zaterdagse halve fi nale tegen de Russin Elena Bovina (3-6 6-4 6-4) ziek geworden en ver scheen een etmaal later krachte loos op de baan. „Bad luck", noem de ze het. Desalniettemin tenniste Flipkens sterk in de eindstrijd. Ze pakte de slappe service van Rezai, die meer dan tien dubbele fouten sloeg, goed aan en profiteerde van de fou ten van haar. Flipkens: „Ik heb drie keer eerder tegen Rezai"gespeeld en wist dat zij altijd gaat voor alles of niets. Vandaag zag je dat veel bal len bij haar uit gingen." Voor de 24-jarige Rezai was de fmaleplek al een mentale opsteker. De voormalige nummer vijftien van de wereld beleefde een uiterst rumoerig 2011 en krabbelt nu beetje bij beetje op. Dat ze zater dag in de halve eindstrijd de Rus sin Elena Bovina versloeg, was bij zonder bemoedigend. De Francai- se toonde in die lange partij meer maals veerkracht en zag dat haar te genstandster, die ooit veertiende op de WTA-raking stond, op de be slissende momenten totaal ver krampte. Het rampjaar 2011 begon tijdens de Australian Open in Melbourne. Het kwam daar, nadat ze verras send in de eerste ronde had verlo ren, tot een clash tussen Rezai en haar vader, die meende dat zijn dochter niet goed bezig was. Hij zou haar zelfs fysiek bedreigd heb ben en werd daarom tijdelijk ge weerd op alle WTA-toemooien. „Mijn vader is altijd mijn coach ge weest", vertelde de Frangaise in Middelburg, „Na die clash heb ik een moeilijke tijd gehad en ik heb er lang over gedaan om alles voor mezelf op te lossen. Psychologisch was het allemaal lang niet even makkelijk voor me." Aravane Rezai is een dochter van twee Iraanse politieke vluchtelin gen. Ze groeide op in Saint-Etien- ne, waar haar vader haar, nadat hij ontdekte dat ze talent had, begon te trainen. Hij wilde haar de num mer één van de wereld maken, liet hij in Franse kranten optekenen, en had daar alles voor over. Hij gaf Spartaanse trainingen en door de omgeving van de familie Rezai wer Kirsten Flipkens, winnares van de Therm[ den daar wel eens vraagtekens bij gezet De tennisster gaf haar vader vorig jaar aan meer op eigen benen te willen staan, maar die accepteerde dat niet. Dat was deels omdat hij en de familie financieel afhankelijk waren van Rezais prestaties. „Ik ben nu weer terug bij mijn Voor Kirsten Flipkens en Aravane Rezai is de Therm- phos Challenger Zeeland een klein toernooi. Ze ten nissen liever op een grotere podia. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Kirsten Flipkens hoopt niet nog een keer mee te hoeven doen aan de Thermphos Challenger Zeeland in Middelburg. Daar was de Belgische na de finale tegen de Fran^aise Aravane Rezai (6-16-0) heel eerlijk in. „Ik hoop namelijk dat ik volgend jaar weer flink hoger sta op de ranking", zei ze. De 26-jarige Flipkens, nu de num mer 175 op de wereldranglijst, wor stelt zich - zo zei ze letterlijk - door de kleinere toernooien heen. Ze heeft in 2011 serieuze knieproble men gehad en was in het voorjaar van dit jaar twee maanden uit de roulatie vanwege 'bloedklonters' in haar kuiten. Daardoor is ze wegge zakt uit de top honderd. „Ik heb hier al wel weer het niveau voor de top honderd laten zien, maar ik sta er nog niet, hè. Ik zal nog even wat geduld moeten hebben." De inwoonster van Mol timmert al wel weer aardig aan de weg. Ze stond zondag voor de derde keer dit jaar in de eindstrijd van een challenger. Maar in tegenstelling tot in Rabat en Moskou ging ze nu wel met de eindzege aan de haal. „Eindelijk heb ik de beker", jubel de ze. Maar als toernooiwinnares in Middelburg streek Flipkens lang niet zo veel prijzengeld (3000 dol lar) en rankingpunten (50) op als ze recentelijk deed als halvefmalis- te in Rosmalen. Daar verdiende ze 10.000 dollar en greep ze 140 pun ten, waardoor ze meteen 87 plek ken steeg. Zo'n reuzensprong zit er deze keer niet in. De finale met de nummers één en twee van de plaatsingslijst was enigszins teleurstellend. Binnen een uur had Flipkens de allesbehal ve fitte Rezai eronder. De Frangai- door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Matwé Middelkoop speelde de laatste maanden weinig toernooien. Dat was een bewuste keuze. „Ik heb twee maanden heel hard aan mijn spel gewerkt. Ik moest even terug naar de basis", zei de Bredanaar, die vervolgens concludeerde dat die stap hem geen windeieren heeft gelegd. „Vo rige week haalde ik de halve finale in Breda en nu win ik in Middel burg zelfs het toernooi." De 28-jarige Middelkoop was zon dagmiddag in de finale van de fu ture te sterk voor de Belg Niels Desein. Na een stroeve start („Ik ben altijd al een dieseltje ge weest") won hij met 4-6 6-3 6-2. De nummer 339 van de wereld, die doorgaans veel reist om futu res te spelen, drukte begin mei op de pauzeknop. Hij boekte te wei nig goede resultaten en vond dat hij enige tijd in alle rust aan zijn slagen moest gaan schaven. „Als je toernooien speelt, ben je alleen maar bezig met het onderhouden van je spel", legde hij uit. „Maar ik had even een periode vol goede trainingen nodig en daarom heb ik me twee maanden daarop toege- legd." In Breda, zijn woonplaats, pakte hij de draad twee weken geleden weer op. Daar werd hij pas in de halve eindstrijd van het 15.000 dol- lartoernooi een halt toegeroepen door Thiemo de Bakker. Een week later trof hij de voormalige num mer veertig van de wereld weer en deze keer trok hij aan het langste eind. De Middelburgse halve finale be gon zaterdagavond en werd vanwe ge de aanhoudende regen afgebro ken bij 2-6 7-5 5-3 in het voordeel van de Bredanaar. Zondagmiddag kwam De Bakker nog op 5-5, maar daarna haalde Middelkoop de set toch nog met 7-5 binnen. Tegen Desein, die hij twee jaar ge leden eveneens in de Middelburg se finale versloeg, haalde Middel koop niet een al te hoog niveau. Hij moest hard werken om de 25-jarige Belg opzij te zetten. Desein zei na afloop dat hij enigs zins vermoeid aan de slotpartij was begonnen en ook wat lichte pijntjes voelde. „Afgelopen week won ik het fiituretoernooi in De Haan. Ik heb dus veel wedstrijden moeten spelen in twee weken en dat merk ik nu wel." Middelburg was al het zevende oord waar Desein dit jaar de finale haalde. „Dat ik er zes daarvan ver loren heb, is wel zuur", zei hij, „maar ik mag niet klagen. Ik was in 2011, waarin ik veel blessures had, afgezakt naar de zeshonderd ste plek. Nu ben ik al weer flink ge klommen. Na Middelburg ver wacht ik rond plaats 350 te staan." Matwé Middelkoop klopt weer Niels Desein in de finale, foto Lex de Meester door Sven Bakker MIDDELBURG - Op de banen van tennisclub MLTC werden de afge lopen dagen ook nog een open toernooi en jeugdtoernooi afge werkt. Die twee toernooien speel den zich hoofdzakelijk af op de kunststofbanen van het park in Middelburg. In de 3-categorie van het gemengddubbelspel gingen de ereplaatsen naar spelers van MLTC. De wedstrijd tussen de nummers één en twee van de pou le werd zondag gespeeld en lever de een overwinning, op voor Jan tien Bruijnzeel en Jonas Patist. Zij waren samen met tweemaal 6-2 te sterk voor Jeantien van den Dries en Dmitri van Hoof. Van Hoof was wel succesvol in het dubbelspel, want samen met MLTC-clubgenoot Jasper Smit wer den Mare Felius en Ferry Sonne- mans in straight sets verslagen: 7-5 6-4. Omdat Van Hoof en Smit ech ter eerder in de poulefase verloren van Paul van Hoeve en Jonas Pa tist en omdat Felius en Sonne- mans van Van Hoeve en Patist wonnen, eindigden de drie kop pels op evenveel punten en sets. Felius en Sonnemans hadden ech ter het beste gamesaldo, waardoor zij de titel pakten. In de 4-categorie van het enkelspel bij de mannen pakte Paul van Hoe ve de eindzege. Hij was als eerste geplaatst en won in de finale van Niek Hermus. Van Hoeve verloor nog wel de eerste set met 5-7, maar won daarna het tweede be drijf met 6-2. Vervolgens zag hij Hermus in het begin van de derde set opgeven. Tessa Govers was de beste bij de vrouwen in de vierde categorie. Een spannende aangelegenheid was de 5-finale tussen Jermo Stoel en Ricardo van der Meijden. De als eerste geplaatste Stoel en de als tweede ingeschaalde Van der Meij den maakten er een lange partij van, die werd gewonnen door Stoel. Bij de vrouwen in de 5 ein digde Bonnie du Pon bovenaan in de poule nadat zij al haar wedstrij den had gewonnen. De beslissen de wedstrijd bleek die tegen Rosa lie Vogelaar te zijn, die Du Pon met 6-1 6-3 won. Bij het jeugdranglijsttoernooi won Sacha de Leeuw het meisjesenkel spel t/m veertien jaar door Roos Coorens met 6-4 6-3 te kloppen. Bij de meisjes t/m twaalf jaar was Nina Harteveld de beste. Harteveld won haar partij tegen Louise Mida- vaine met 6-1 6-1. Mitchell van de Wal won bij de jongens t/m veer tien jaar. Hij was in de finale met 6-2 6-2 te sterk voor Dali Leijting. Job Houg won bij de jongens t/m twaalf jaar. Houg klopte Thom de Graaff met 7-6 6-3. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De tennissters Ange- lique van der Meet ('s-Heer Abts- kerke) en Bernice van de Velde ('s-Gravenpolder) verloren zater dagavond de finale van het vrou wendubbelspel. Op de voorlaatste dag van de Thermphos Challenger Zeeland waren ze niet opgewassen tegen de Japanse speelsters Yurika Sema en Junri Namigata: 6-3 6-1. Eerder op de dag was het Aziati sche koppel ook al te sterk geweest voor de Zierikzeese Lesley Kerkho- ve en haar Russische gelegenheids partner Marina Melnikova. Sema en Namigata trokken aan het lang ste eind in de supertiebreak, nadat beide duo's één set hadden gewon nen. Zondagochtend meldden de drie Zeeuwse speelsters, die in Middel burg in het enkelspel al snel klaar waren, zich alweer bij de challen ger in het Belgische Zwevegem. Daar moesten ze kwalificaties spe len. Kerkhove speelde zowel in de eer ste als de tweede ronde en won bei de malen. Ze versloeg de Belgische tennissters Lana Groenvynck (6-0 6-0) en Nicky van Dyck (6-3 6-1). Ze heeft nu nog één zege nodig om het hoofdtoernooi te bereiken. Van der Meet klopte de eveneens Belgische Michaela Boev (6-2 6-1) en moet nog twee keer aan de bak. Van de Velde sneuvelde meteen te gen de Francaise Céline Cattaneo (6-4 6-2). Het mannendubbelspel werd in Middelburg gewonnen door de Duitsers Maximilian Dinslaken en George von Massow. In de eind strijd waren ze oppermachtig tegen de Australiër Alex Bucewicz en de Belg Cedric De Zutter: 6-2 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30