Bram Som verspeelt laatste kans op Londen sport 129 Whitaker winnaar GP Aken Goed voor zelfvertrouwen Menners favoriet voor WK maandag 9 juli 2012 Sport in het kort door Ciel Hendrix AKEN - Twee Britse veteranen heb ben verhinderd dat de winst van twee belangrijkste proeven van het CHIO van Aken in Duitse handen terechtkwam. Nadat woensdag al Nick Skelton (54) de Grote Prijs van Europa in zijn zak stak, was het gisteren Michael Whitaker (52) die het hoofdnummer, de Grote Prijs van Aken, op zijn naam schreef. Na een barrage met twee Duitse concurrenten. Maar die kon den niet verhinderen dat Whitaker vijftien jaar na zijn broer John de GP won. Michael Whitaker verklaarde na zijn zege dat hij nog in aanmer king hoopt te komen voor de Brit se olympische ploeg. Drie maan den geleden, toen bondscoach Rob Hoekstra een eerste selectie maak te, stond het paard van de springruiter nog geblesseerd op stal. Daardoor kwam zijn naam niet voor op de shortlist. „Hij is ne gen maanden uit de running ge weest", zo vertelde hij. „Natuurlijk hoop ik dat mijn deelname nog be spreekbaar wordt." De 52-jarige Michael Whitaker was na twee foutloze manches met de ruin Gig Amai in de barrage sneller dan de Duitser Thomas Voss (Ca- rinjo). Meredith Michaels-Beer- baum (Bella Donna) maakte een springfout en eindigde als derde. Mare Houtzager, door bondscoach Rob Ehrens geselecteerd voor de Spelen, was de beste Nederlander. Hij liep met Sterrehofs Opium (niet zijn olympische paard) in bei de omlopen 4 strafpunteri op en werd 14e. Patrick van der Meer zal in Londen zijn eerste 'serieu ze' grote internationale toernooi beleven. De afgelopen maanden heeft hij veel progressie gemaakt met zijn paard Uzzo. „Dat is goed voor mijn zelfvertrouwen", zei Van der Meer na de wedstrijd in Aken. heeft springruiter Maikel van der Vleuten (r) het laatste ticket voor Londen toegekend. foto Marcel van Hoorn/ANP Vladimir Klitsjko blijft de beste zwaargewicht onder de profbok sers. De 36-jarige reus uit de Oekraïne sloeg zaterdagavond in het Stade de Suisse van Bern een aanval van Tony Thompson op zijn heerschappij af. Hij zegevierde in de zesde ronde na interventie van de arbiter. De Deense wielrenner Jakob Fugl- sang (RadioShack) heeft de Ronde van Oosten rijk op zijn naam ge schreven. De Italiaan Daniele Colli schreef giste ren de slot rit op zijn naam. Fugl- sang legde de basis voor de eind zege in de vierde etappe, een zwa re bergrit over vier cols. Ajax heeft gisteren een akkoord be reikt met Tottenham Hotspur over de transfer van Jan Vertonghen. Met de overstap van de Belgische verdediger is een totaalbedrag van maximaal 12 miljoen euro ge moeid. Vertonghen (25) had nog een contract tot medio 2013 in Amsterdam. Hij moet nog worden gekeurd in Londen. Ryan Giggs is benoemd tot aan voerder van het Britse olympische voetbal team. De ve teraan van Manchester United is een van de drie zoge naamde dis pensatiespe lers bij de ploeg. Craig Bellamy en Micah Ri chards zijn de andere twee 'oude re' spelers in het team. De Nederlandse hockeyers won nen zaterdag in Utrecht met 4-2 van olympisch kampioen Duits land. Klaas Vermeulen, Billy Bakker, Robbert Kemperman en Roderick Weusthof scoorden voor Oranje. De Franse voetbalbond heeft Di- dier Deschamps (43) aangesteld als nieuwe bondscoach. Hij volgt Laurent Blanc op, die na het EK zijn contract niet wilde verlengen. HEUSDEN/BOTTROP - Bram Som heeft zaterdag zijn laatste kans op een ticket voor de Olympische Spe len verspeeld. De Europees kam pioen van 2006 bleef op de 800 meter ver verwijderd van de gestel de limiet. De atleet uit het Achter- hoekse Gaanderen eindigde tij dens de Nacht van de Atletiek in Heusden als negende in in 1.48,80, waar 1.45,25 was geëist. De 32-jari- ge specialist op de 800 meter greep in 2008 ook al naast een olympisch startbewijs. Som hoorde onlangs dat zijn dienstverband bij Defensie, waar hij tot de topsportselectie behoor de, per 1 december eindigt. De at leet overweegt komend seizoen een sabbatical te nemen. „Ik wil niet dat het op deze manier stopt", aldus Som op de website van de Atletiekunie. „Ik wil nog iets moois laten zien, vooral omdat ik dit jaar heb gemerkt dat ik nog heel hard kan lopen." Yvonne Hak redde het zaterdag avond op de 800 meter in Madrid evenmin. Ze eindigde als achtste in 2.02,38. Dat was eveneens ruim boven de olympische limiet van 1.59,87. Esther Akihary liep in Heusden op de 200 meter een persoonlijk record. Met 23,73 dook de Osse ruim onder haar oude toptijd die op 24,07 stond. Akihary, die op het EK een aandeel had in het zil ver van de estafetteploeg op de 4x100 meter, eindigde daarmee in een sterk bezet veld als zesde. Patrick van Luijk slaagde er niet in zich op een individueel nummer te plaatsen voor de Olympische Spelen. De 27-jarige Rotterdam mer, die vorige week op de EK zil ver pakte op de 200 meter, wist tij dens de laatste kwalificatiepoging in het Duitse Bottrop geen startbe wijs te veroveren. Van Luijk mag als lid van de estafetteploeg (4x100 meter) wel naar Londen. De sprinter deed vrijdag een mis lukte poging zich op de 100 meter te kwalificeren voor de Olympi sche Spelen. Zaterdag meldde hij zich vanwege rugklachten af voor de 200 meter. „Lichaam verder ge pusht dan het nog kan hebben", twitterde Van Luijk. Bram Som. foto Do Visser/GPD Guus Hoogmoed stopt met atletiek ASSENDELFT - Atleet Guus Hoog moed houdt zijn loopbaan als top sporter voor gezien. „Het is voor bij. Ik stop met atletiek", liet de 30-jarige sprinter uit Assendelft via Twitter weten. Hoogmoed behaal de zes Nederlandse titels, twee op de 100 meter en vier op de 200 me ter. Indoor veroverde hij vier natio nale titels, waarvan de laatste eer der dit jaar. In 2008 maakte Hoog moed deel uit van de estafette ploeg, die tijdens de Zomerspelen van Peking 2008 op de 4x100 me ter werd gediskwalificeerd. De Nederlandse menners hebben hun kandidatuur ge steld voor het WK vierspannen, medio augustus in Rie- senbeck. Het Oranjetrio IJsbrand Chardon, Koos de Ron de en Theo Timmerman won onbedreigd de landenwed- strijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29