Zwitsers feestje Williams laat masker vallen 40 Lorenzo profiteert van late misstap Stoner Hoog bezoek Azarenka weer nummer i maandag 9 juli 2012 Andy Murray kreeg gisteren vooraan staande steun tijdens de finale. Onder an deren Kate Middleton (rechts), de vrouw van prins William, en haar zus Pippa za ten in de koninklijke box. De mannenfinale lag veertig minu ten stil nadat het ging regenen. Het duurde even voor het dak dicht was. De Wit-Russische tennisster Victoria Azarenka neemt de eerste plaats op de wereldranglijst weer over van Maria Sjarapova. Met dank aan de Amerikaanse Sere na Williams, die zaterdag in de finale van Wimbledon Agnieszka Radwanska versloeg. Onder het gesloten dak van het centre court van Wimbledon en voor het oog van 15.000 toeschouwers was Roger Federer gisteren niet te stoppen. foto Kirsty Wigglesworth/AP Federer, die voor het eerst sinds de Australian Open van 2010 weer een grandslamtoernooi won, gaf de snikkende Murray hoop door te zeggen dat Andy toch echt ten minste één grandslamtoernooi zal winnen. De Britten denken dat al langer, de rest van de wereld be gint daar zo langzamerhand ook in te geloven. Maar dan moet Fede rer zelf eerst stoppen. Het dertigja rige natuurtalent voegde in Lon den weer eens enkele records aan zijn erelijst toe. Zijn aantal grandslamtitels (nu ze ventien) was al ongeëvenaard, in middels heeft hij Wimbledon ze ven keer gewonnen en staat hij ook weer op nummer één, voor de 286ste week. In beide statistie ken evenaart hij zijn grote held, Pe te Sampras. Toen Roger Federer anderhalf jaar geleden, waar iedereen verzadiging en verzwakking vermoedde, aan kondigde juist die twee doelen na te streven, werd hij toch enigszins meesmuilend aangekeken. Het had hem niet gedeerd. „Ik ben er zelf wel altijd in blijven geloven." door Edward Swier LONDEN - Serena Williams heeft slecht nieuws voor haar concurren ten. Ze mag dan dertig zijn, haar carrière zit er nog lang niet op. Het binnenhalen van de titel op Wimbledon zorgde zaterdagna middag voor grote emoties bij de Amerikaanse. „Ik heb in de don kerste dagen nooit durven dromen dat ik hier ooit weer zou staan." Haar zegetocht in Londen deed haar beseffen welke ellende, die in juli 2010 begon met een glasscherf in haar voet, ze de afgelopen twee jaar overwon. „Ik was soms bang dat ik de volgende dag niet zou ha len. Maar nu voel ik me beter dan ooit. Daarom beschouw ik dit ook als het begin van iets groots, iets moois. Ik zou niet weten waarom niet." Lijken Williams' emoties soms wat geregisseerd en overdreven, haar snikken van zaterdagnamid dag waren echt. Na de 6-1, 5-7, 6-2 zege op Agnieszka Radwanska kreeg iedereen te zien welk emo tioneel wezen in haar schuilt. „Na wat ik allemaal meegemaakt heb, vind ik het minder lastig om de echte Serena Williams te tonen. Ik heb mijn masker laten vallen." De vorige keer dat ze als toernooi- winnares op het centre court van Wimbledon stond, in 2010, was ze nog een compleet ander mens. Weliswaar had ze in de familie al de nodige strubbelingen gekend, zoals de scheiding van haar ouders, een gevecht tegen racisme én de moord op haar zus Yetunde Price, de laatste twee jaar kreeg Se rena persoonlijk pas echt veel te verduren. Dat ze te maken had met een zeer hardnekkige stalker was nog het minst erge. Op 7 juli 2010 stapte ze in München in een glasscherf. Williams kreeg direct achttien hechtingen in haar voet, maar er traden al snel complicaties op, ze moest nog meermalen geo pereerd worden. Bovendien werd de revaliderende Williams ook nog eens getroffen door een bloed- klont in haar aderen. Ze herstelde langzaam van de longembolie, zag naar eigen zeggen de dood in de ogen. „Ik was toen zo down", snik te Williams. „Deze overwinning is zonder twijfel zoeter dan welke ze ge ook", jubelde de kampioene, die behalve Jehova ook haar fami lie en vrienden bedankte. Ze ver haalde in de persconferentie over haar ziekenhuisbed, waar ze con stant omringd werd door vrien den en familie. En schetste hoe ze zich thuis opsloot én dagenlang niet van de bank afkwam. Met haar vijfde overwinning in het enkelspel evenaart Serena haar zus Venus. „Ik kopieerde Venus al tijd. Wat zij had, wilde ik ook heb ben. Misschien had ik wel niks ge wonnen als zij niet zo'n goede speelster en groot voorbeeld zou zijn", lachte Serena, die zaterdaga vond laat het dubbelspel met Ve nus won. De twee zussen hebben van de laatste dertien Wimbledon-enkel- spelfinales er üefst tien op hun naam geschreven. Serena Williams. foto AP door Jaap van Brummelen HOHESTEIN-ERNSTTHAL - Van grote winnaar tot grote verliezer. In de MotoGP kan je dat in een split se cond overkomen. Casey Stoner be leefde het op de Sachsenring. De Australische Repsol Honda-piloot was met een paar kronkels te gaan virtueel koploper in de slag om de MotoGP wereldtitel, toen hij met motor en al de grindbak in zeilde. Jorge Lorenzo, de grote pechvogel van de TT, kon daardoor tweede worden en de leiding in de stand om de wereldtitel pakken. Jorge Lorenzo leidt dat klassement nu met 160 punten. Dani Pedrosa, de winnaar van gisteren, volgt op veertien punten. Stoner is gezakt 'naar de derde plaats met 140 pun ten. Voor Lorenzo kwam een gelukkig einde aan een race waar hij als een berg tegenop had gezien. Noch zijn Yamaha fabrieksmotor noch Lorenzo zelf verkeerde in optimale conditie. De pijn in zijn linkeren kel herinnerde de Spanjaard aan zijn crash kort na de start van de TT vorige week. Die val, veroor zaakt door dwaas rijgedrag van Bautista, stelde Stoner in de gele genheid zijn achterstand van 25 punten op Lorenzo goed te ma ken. „Het seizoen begint op nieuw", twitterde Lorenzo's mana ger Wilco Zeelenberg na de TT. Training en kwalificatie deden voor die nieuwe start het ergste vrezen. „We maakten een fout met de bandenkeus", verklaarde Lorenzo zijn tegenvallende vijfde plaats in de kwalificatietraining. Nadat hij vroeg in de race zijn kwakkelende teammaat Ben Spies van de derde plaats had gestoten, zag Lorenzo snel in dat de beide Repsol Honda-coureurs voor hem te snel waren en besloot hij zijn verlies te nemen. Als Stoner dat ook had gedaan, dan was hij nu de nieuwe leider in de strijd om de wereldtitel geweest. De Australiër overspeelde echter zijn hand in zijn tomeloze ambitie voor de vol le bak te gaan. Pedrosa in het duel aftroeven, is normaliter een peu lenschilletje voor Stoner. Nu koos hij de verkeerde plaats en het ver keerde moment. De Sachsenring is het meest geliefde strijdtoneel van Pedrosa. Hij won er al voor de vier de keer. De laatste race die Stoner niet uit reed, was die van Jerez op 3 april vorig jaar. Toen was Valentino Ros si de schuldige, nu was het zijn ei gen stommiteit. De paar druppel tjes regen die naar beneden vielen, verrasten de regerend wereldkam pioen in bocht 12 van de laatste ronde. Hoofdschuddend werd hij achterop de scooter van een baan commissaris afgevoerd. Lorenzo voelde zich winnaar. „We zijn hier nooit competitief geweest en kon den nu ook niet voor de overwin ning gaan. Zo pechvol als ik in As sen was, zo gelukkig ben ik nu." Motorpech houdt Iwema buiten punten HOHENSTEIN-ERNSTTHAL - De regen kwam als een geschenk uit de he mel. Een herhaling van Le Mans leek in het verschiet voor Jasper Iwema. Daar werd hij zevende in de Moto3 race. Nu gaf zijn motor tien ronden voor de finish de geest. Hij lag op het fatale moment in zeventiende positie, ruim voor de Duitser Alan Techer. Die zou, profiterend van een aantal uitval lers, uiteindelijk dertiende wor den. Het was de zevende keer dit seizoen dat Iwema geen punten scoorde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27