De druk van de gele trui 'In de afwerking komt het op vermogen aan, Hoogerland ziet het weer zitten Tour.nl Het frame van Kittel heeft sprintknopjes Wout Poels blijft voorlopig nog in ziekenhuis Nancy maandag 9 juli 2012 Oscar Freire zal door zijn val in de zesde etappe van de Tour de France niet deel kun nen nemen aan de Olympische Spelen. PORRENTRUY - Enige verbazing wekte het wel. Johnny Hoogerland klaagde 's ochtends over een op spelende knie, een souvenir van de valpartijen in de zesde etappe. Als een verbetering uitbleef, zag hij het somber in. Enkele uren la ter deed de renner uit Yerseke op gewekt zijn verhaal. Tijdens de rit van Belfort naar Porrentruy be hoorde hij lange tijd bij een groep vluchters. „Aan mijn knie heb ik eigenlijk niet gedacht. Dat is een goed teken." Over zijn prestatie toonde hij zich gematigd tevreden. „Ik was goed, maar niet goed genoeg. Jammer. Vooraf omcirkel je zes etappes waarin je wilt vlammen. Daarvan is er nu één weg." Berteld Dekker foto GPD door Geert Langendorff In de boezem van de Tour de France bevinden zich veel landgenoten. Ze zitten niet op de fiets, maar vervullen op de achtergrond een rol van betekenis. Aflevering 7: Berteld Dekker (25), mecanicien bij Argos-Shimano. Met milde ironie in zijn stem somt Berteld Dekker de herstelwerkzaamheden aan de fiets van Albert Timmer op. Veel meer dan een bergje schroot was er niet van over na de massale valpartij in de zesde etappe. De mekanieker van Team Argos-Shimano verving bijna alles. „Het frame, de shifters, de pedalen, een wiel, remkabels en een achterderailleur. Daar kwa men we bij aankomst in het hotel pas achter. Bij de crash lagen zeven van onze renners, drie fietsen moesten worden gewisseld, 's Avonds keken we pas naar de ravage. Het viel mee. Half elf was alles klaar." Liever geniet de inwoner van Genemuiden in stilte van een mooie prestatie. „Het leukste moment tot nu toe was de goede prestatie van Tom Veelers, het uit vallen van Marcel Kittel door een maag-darminfectie het dieptepunt." Zijn liefde voor de sport en het materiaal blijkt als de naam van de Duitse sprinter valt. „Die rijdt op een sprintframe, heeft een wat stijvere stuurpen en be schikt over 'sprintknopjes'. Dan hoeft hij niet met zijn handen naar de remgrepen om te schakelen, maar kan hij 'in de beugel' blijven zitten. Tom heeft: ze ook." Dekker wijst naar de fiets van Veelers, waar de technische snufjes duidelijk zichtbaar zijn. Zelf fietst Dekker ook. Volwaardig trainen zit er door zijn werk niet meer in. „Als je steeds een week of vier op pad bent, kun je het niet bijhouden. Of ik dat jam mer vind? Nee, dit is heerlijk. Ik zit in de koers." Tour de France Cadel Evans (links) zat gisteren één minuut na de finish ai weer rustig in zijn teambus, terwijl Wiggins (rechts) nog twee uur lang allerlei plichtplegingen moest afwerken. foto Nicolas Bouvy/EPA lijk geworden dat Wiggins de bes te luitenant aan zijn zijde weet. Chris Froome is een helper, die ook zichzelf op het podium kan helpen. Cadel Evans stond er zaterdag al leen voor op de slotklim. Niet dat de voor autist versleten oud-we reldkampioen daar een probleem mee heeft, maar er kunnen zich si tuaties voordoen dat het handig is dat hij ook in de bergen een hulp lijn in kan schakelen. De kopman van BMC heeft echter andere wapens waarmee hij het Wiggins erg lastig kan maken. In de eerste plaats heeft hij het zelf vertrouwen van een oud-Tourwin naar. De taaie Aussie durft daar naast aan te vallen. Net zolang tot Wiggins op een dag de benen niet heeft om in het spoor van zijn Sky-trein te volgen. Dat zou zo maar een keer kunnen gebeuren, gezien het programma dat Wiggins dit jaar al achter de rug heeft. Voor de sport is het een zegen dat hij niet net als Armstrong alles op de Tour zet. 'Wiggo' domineerde en won ook al Parijs-Nice, de Ron de van Romandië en het Crite rium du Dauphiné. Stuk voor stuk zware topkoersen. Hij had ze no dig voor zijn zelfvertrouwen en voor het smeden van hét team. Het kost ook kracht. Evans bouw de zijn seizoen rustig op in de rich ting van de Tour en liet afgelopen weekeinde zien er helemaal klaar voor te zijn. Eén minuut na de fi nish zat hij gisteren al weer rustig in zijn teambus. Wiggins moest als geletruidrager voor de tweede achtereenvolgende dag meer dan een uur lang langs alle verplichte nummers achter het podium. Cancellara gaf begin vorige week al aan dat hem dat bijna opbrak in de rit naar Boulogne-sur-Mer. De gele trui brengt druk en verant woordelijkheid met zich mee. Wig gins gaat deze week pas ervaren wat dat geestelijk en fysiek met zich meebrengt. Zelfs Armstrong keek in zijn gloriedagen uit naar een ideale stand-in. Thomas Voeckler dankt er nog altijd zijn immense populariteit (in Frank rijk) aan. Misschien zou het daar om voor Wiggins wel slim zijn om vandaag in de 41,5 kilometer lange tijdrit tussen Arc-et-Senans en Be- sancon elf tellen trager te rijden dan de voor hem gestarte Evans. zie onze websiie:tourdefrance De interactieve Tourgraphic met deelnemers en uitslagen. SITTARD - Wout Poels, die vrijdag zwaar ten val kwam, moet voorlo pig nog even in het academisch ziekenhuis in Nancy blijven. „Wout heeft nog altijd erg veel pijn en alleen zijn broer en moe der mogen hem bezoeken. Anders wordt het te onrustig voor hem", zegt zijn oom René Poels, secreta ris van de Wout Poels fanclub. „Het gunstige nieuws is dat zijn ge scheurde nier en milt geen bloe dingen vertonen. Maar de artsen willen dat nog zeker een dag moni toren. Wellicht dat Wout later de ze week naar het ziekenhuis in Maastricht vervoerd kan worden. Maar daar is nu absoluut nog geen duidelijkheid over." Wie zijn slag wil slaan bij de bookmakers, hoeft het niet meer te zoeken in deze Tour. Het eerste weekeinde in de bergen maakte duidelijk wat ieder een voor de start in Luik al ver moedde: voor de eindzege gaat het nog slechts tussen topfavoriet Bradley Wiggins en titelverdediger Cadel Evans. Want als vandaag ook nummer drie Vincenzo Nibali een tik krijgt in de tijdrit, mag de rest gaan dromen van een mooie ritzege of een plekje naast deze twee op het podium in Parijs. „We zitten beiden in hetzelfde schuitje en wij zitten voorin", vat te Wiggins aan de vooravond van de eerste tijdrit de strijd met Evans samen. Een op en top Engelsman en een a-typische Australiër gaan elkaar de komende week de maat ne men. Wiggins doet dat met een team dat zaterdag de eerste berg verontrustend indrukwekkend om hoog reed. Met een haast weten schappelijke precisie is Sky voorbe reid op deze ronde, die Engeland zijn eerste Tourwinnaar moet ople veren. Dit weekeinde is ook duide- De Tour van 2012 lijkt zich te gaan toespitsen op Brad ley Wiggins en Cadel Evans. Of het dan een voordeel is nu al de gele trui te hebben, valt te betwijfelen. door Ad Pertijs 9eetappe 9 juli-41,5km Besan^on 41,5krri 0 Individuele Q/p tijdrit JpAvanne- Aveney31,5km FRANKRIJK Boüssières 21,5km, Abbans-Dessus 16,5km 10,5km De eerste lange tijdrit begint in Arc-et-Senans dat prijkt op de Wereld- erfgoedlijst van Unesco en startplaats was toen Michael Boogerd in 1996 zijn eerste touretappe won. Besan^on, met zijn beroemde citadel, was al finish- plaats in de Tour van 1905.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25