Geen achttien, geen bier PZC Brand in woning Sluiskil eist leven van 48-jarige bewoner Festival Onderstroom doorstaat hoosbuien MAANDAG 9 juli 2012 2®QuD@[Ffe[F§][Ji]G ZEVENDE ETAPPE 1. Chris Froome 4.58.35 2. Cadel Evans 0.02 3. Bradley Wiggins z.t. 153. Johnny Hoogerland 17.34 I.Thibaut Pinot 3.56.10 2. Cadel Evans 0.26 3. Tony Gallopin z.t. 60. Johnny Hoogerland 458 ALGEMEEN KLASSEMENT 1Bradley Wiggins 2. Cadel Evans 3. Vincenzo Nibali 100. Johnny Hoogerland Voor meer tournieuws zie pagina's 22 t/m 25 en www.pzc.nl/tourdefrance DE STELLING Leeftijdsgrens voor alcohol moet naar 21 jaar Reageer op pzc.nl uw MENING 427 reacties Louis van Gaal krijgt Oranje weer aan de top Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 711688 555530 r' Zl! Kamermeerderheid steunt verlagen minimumleeftijd verstrekken alcohol DEN HAAG - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil de leeftijd voor het verstrekken van alcohol verho gen van zestien naar achttien jaar. Tweede Kamerleden van Christen- Unie, PvdA, CDA en SGP dienen daartoe vandaag een initiatiefwets voorstel in. Het wordt gesteund door de SP, GroenLinks en de Par tij voor de Dieren. Hiermee is een meerderheid "in de Tweede Kamer voor het voorstel, dat volgend jaar al in kan gaan. In de initiatiefwet wordt de grens voor alcoholverstrekking van zwak-alcoholhoudende drank (bier en wijn) verhoogd naar acht tien jaar, zodat er één leeftijds grens komt voor de verkoop van al le alcoholhoudende dranken, zo wel in supermarkten en slijterijen, als in de horeca. De nieuwe wet maakt ook het be zit van alcohol op straat en in de horeca voor jongeren tot achttien jaar strafbaar. Onlangs is juist be sloten om dat te verbieden voor jongeren onder de zestien jaar. De initiatiefwet is opgesteld in sa menwerking met het Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid (Stap). Het voorstel is in lijn met bestaande wetgeving in veel Euro pese landen. Achttien van de 27 landen hanteren inmiddels de grens van achttien jaar of ouder. De verhoging van de leeftijdsgrens houdt verband met nieuwe weten schappelijke inzichten dat drinken in de tienerjaren schadelijk is voor met name de hersenen. Initiatief nemer voor verhoging van de leef tijdsgrens is ChristenUnie-Kamer- lid Joel Voordewind. Volgens hem bestaat er al jaren een breed draag vlak in de samenleving voor verho ging van de minimumleeftijd, maar lukte het tot nu toe niet de Tweede Kamer op één lijn te krij gen. Voordewind verwacht dat de invoering van achttien jaar als leef tijdsgrens voor de verkoop van al cohol het drinken van alcohol on der die leeftijd minder vanzelfspre kend maakt. *asaaasB VLISSINGEN - T-shirt of trui, zonnecrème of paraplu? Je had ze allemaal no dig de afgelopen dagen tijdens het Vlissingse theater- en muziekfestival On derstroom. Een zonnebad wisselde zich plotseling af met een hemelwater- bad. Toch dropen de meeste festivalgangers niet meteen af. Omdat het Bel- lamypark dit jaar het kloppende hart was van Onderstroom, scholen veel bezoekers in de aanpalende horeca voor de hoosbuien, om daarna vrolijk weer het programma te volgen. Op een meer afgelegen festivalterrein zou de regen vrijwel zeker een grotere spelbreker zijn geweest, foto Ruben Oreel 14 en 15: Onderstroom overwint regen SLUISKIL - Bij een brand in een wo- zen binnen te komen was de voor- ning aan de Kanaalweg'in Sluiskil deur ingeramd. Er was geen spra- is zaterdagochtend omstreeks half ke van een felle brand. Aan de ach- twaalf een 48-jarige man om het terzijde van de woning was alleen leven gekomen. wat rookontwikkeling te zien. De Hulpdiensten hebben de bewoner alleenstaande man is waarschijn- nog uit zijn woning gehaald en op lijk omgekomen door verstikking, de stoep gereanimeerd. Dit mocht De politie kon zondag nog niets niet meer baten. Om de woning di- mededelen over de mogelijke oor- rect langs het Kanaal Gent-Terneu- zaak van de brand. Vers fruit plukken in Colijnsplaat Bovendeks of benedendeks zitten Het Bunkermuseum in Zoutelande en Vlissingen in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld! Maak je klaai voor een dag voi fun. spanning en sensatie. Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven er.I uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette atti acties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang, Wat dacht je van Typhoon, King Kong en Banana Battle? Of Dizz, de gloednieuwe coaster 2011. Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal. Adembenemend en niet te missen! En de nieuwe super leuke film YOG! BEAR in de 4D-cïnema. Waar wacht je nog op? Surf naar cobbeioanland.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1