50% korting Parels in een kroon op een abonnement én een Samsung Galaxy S Advance voor slechts 9,-! Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc Speciale aanbieding F Vooral veel gezinnen maakten een rondje door de binnenstad in een bad kuipbolderkar. SAMSUNG Nu slechts Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet* Normaal Actieprijs Toestelprijs 180 120 300 Mb £40,- €20.- €49.- 240 180 400 Mb £45.- €22.50 €29,- 360 240 400 Mb €55.- €27,50 €9.- Kijk op de website voor meer en gratis toestellen met identieke aanbiedingen! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 'ctws/gesprew vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7,50 en altijd in combinatie met een gratis toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contraclduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Inter net zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-" druk- of zetfouten voorbehouden voorlezers van dit blad 24 maanden De draaimolen op het Bellamypark was erg in trek. Geen act, maar heuse bescherming tegen de regen. La Cuisine Macabre. door Jeanette Vergouwen Bij de instrumentale mu ziek van Georg Friedrich Handel denkt men vooral aan de fuga's en de varia ties. Vormen die je als luisteraar in vervoering kunnen brengen. Ba rokmuziek op een moderne con certvleugel spelen is dubieus. Jaren geleden was ik onder de indruk van Radu Lupu die op een Stein- way Bach vertolkte. De wijze waar op Daria van den Bereken Handel interpreteert, mag er ook zijn. Zij liet het publiek weten dat ze op slag verliefd was op de muziek van Handel. Als er met liefde wordt ge musiceerd, is veel geoorloofd, voor al als de barokarticulatie intact blijft. Van den Bereken gebruikte iets te veel pedaal in de prelude van de Suite in d HWV 428, maar in de fïiga en de reeks dansen was het pedaalgebruik gedoseerd en juist. De variaties in de Air werden ritmisch sterk en intens vertolkt. „In de werken van Handel is mijn pedaalgebruik in de functie van de harmonie", vertelde zij in de pau ze. „Bij Debussy zorgt het voor meer kleur en bij Beethoven on derstreept het de sfeer en het ka rakter." De Suite in F HWV 427 werd mooi gebracht met een afwisseling van langzame en snelle delen en een prachtige fuga tot slot. Het iet wat vreemde Menuet in g en de KLASSIEKE MUZIEK Muziekpodium Zeeland Werken voor piano van Handel, Debussy en Van Beethoven. Door Daria van den Bereken. Gehoord op zondag 08 juli in de Grote Kerk in Veere. sterke Chaconne in G kregen een ideale invulling. De Chaconne met een stevige melodie en 21 schitte rende variaties was een juweeltje. Alles kwam aan bod: omspelin gen, snelle loopjes, verstilde mo menten, frivole passages. Na de pauze werden drie deeltjes uit les Préludes (boek II) van Cl. Debussy gespeeld. Een speelse, me lancholische Ondine, het dromeri ge, delicate Lesfées sont d'exquises danseuses en het humoristische Général Lavine eccentric, een soort cake walk in ragtime ritme. Het re cital werd besloten met de Sonate nr. 31 in As op.no van Beethoven. Ook een grootmeester in het schrij ven van ftiga's. Indrukwekkend is het slotdeel waarin twee smartelij ke Arioso's worden afgewisseld met fuga's. Het innerlijke leven van de mens wordt erin geïllus treerd. Het lijden en tenslotte een jubelende euforie om de overwin ning te onderstrepen. Dat de toe gift bestond uit een kort werkje van Handel verbaasde niemand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15