nd|9 Westen ziet regime van Assad wankelen Zoektocht naar de legendarische pilote Amelia Earheart 99,- p.p. Fletcher Hotel-Restaurant Hellendoorn zaterdag 7 juli 2012 boek online WWW.ll13IT68.nl of bel 057127 77 44 vraaq ook onze qratis arranqementenbrochure aan! rechtszaal waar gisteren oud jun ta-leider Jorge Videla terechtstond voor de diefstal van baby's tijdens de militaire dictatuur in Argentinië (1976-1981). De kinderen werden weggehaald bij linkse opposanten van het regime die ontvoerd of ver moord waren en gegeven aan aan hangers van de junta die geen kinde ren konden krijgen. Videla (86 in middels) kreeg gisteren een gevan genisstraf opgelegd van vijftig jaar. Oud-dictator Reynaldo Bigone (84), kreeg vijftien jaar in dezelfde zaak. foto Natacha Pisarenko/AP PARIJS - Het Westen put moed uit het overlopen van een Syrische ge neraal. De vlucht van bevelhebber Manaf Tlas betekent dat de naaste omgeving van president Bashar al-Assad 'begint te begrijpen dat het regime onhoudbaar is', ver klaarde de Franse minister Lau rent Fabius (Buitenlandse Zaken) gisteren. Ook zijn Amerikaanse ambtgeno te Hillary Clinton ziet het regime wankelen. De deserteurs 'stem men met hun voeten', zei ze. De Nederlandse minister Uri Rosent hal spreekt van een bemoedigend signaal. „Als je kijkt naar soortgelij ke situaties in het verleden, dan was dat vaak het begin van het ein de van het regime", aldus de minis ter van Buitenlandse Zaken. Generaal Tlas vluchtte dinsdag naar Turkije. Hij leidde de Republi keinse Garde, de elitetroepen van het regime, en gold als een vertrou weling van president Assad. Dat is opvallend, want Tlas is een soenni tische moslim, terwijl de As- sad-clan behoort tot de alevieten, een sjiitische minderheid. Volgens vrienden was Tlas ontgoocheld door het harde militaire optreden tegen opstandelingen. De generaal is de hoogste deserteur sinds de protesten uitbraken. Clinton, Fabius en Rosenthal spra ken vrijdag op het overleg van de Vrienden van Syrië in Parijs. Dat is een groep van ongeveer honderd westerse en Arabische landen en internationale organisaties die de Syrische oppositie steunen. Vol gens Frankrijk is ook generaal Tlas onderweg naar Parijs. De deelnemers aan de top willen dat de Veiligheidsraad van de Vere nigde Naties met een plan komt om een einde te maken aan het ge weld in Syrië. Als het regime zich daar niet aan houdt, moeten sanc ties volgen. Over gewapend ingrijpen wordt nog niet gesproken. De kans is ech ter minimaal dat de Veiligheids raad Syrië straft, omdat Rusland en China dat blokkeren. De Amerikaanse minister Clinton wil daarom de druk opvoeren. De 'Vrienden van Syrië' moeten Pe king en Moskou duidelijk maken 'dat ze een prijs zullen betalen'. „Ze houden vooruitgang tegen, blokkeren die. Dat is niet langer te tolereren", zei ze. Rusland, dat niet meedeed aan het overleg in Parijs, reageerde als door een wesp gestoken. Moskou vindt de harde taal van Clinton on gepast en zegt dat het geen partij kiest. De opstand in Syrië brak in maart vorig jaar uit. Sindsdien zijn vol gens de oppositie meer dan 16.500 mensen om het leven gekomen. Bovendien zijn meer dan 100.000 Syriërs gevlucht naar buurlanden als Jordanië en Turkije, aldus de VN. door onze correspondent Robert Portoer SYDNEY - Amelia Earhart probeer de in 1937 om als eerste piloot langs de evenaar de wereld rond te vliegen, de langst mogelijke route. Op 2 juli vertrok ze in haar Lock heed Electra vanuit Papua Nieuw Guinea om het laatste stuk naar Amerika te vliegen. Daarna werd nooit meer iets van haar en haar navigator Fred Noonan vernomen. Ondanks een uitgebreide zoek tocht door Amerikanen, is hun lot onbekend gebleven. Vijfenzeventig jaar na het ongeluk trekt een team experts er op uit om haar vliegtuigwrak te zoeken. Ze nemen aan dat Earhart er in slaagde om een noodlanding te maken op het eiland Nikumaroro en dat het toestel later in zee is ge spoeld. Earhart had via de radio la ten weten dat ze geen brandstof meer had en dat ze haar reisdoel Howland Island niet kon vinden. Dagen na haar verdwijning wer den nog noodsignalen opgepikt, maar die werden als vals afgedaan. De onderzoekers denken dat die signalen bewijzen dat de pilote het voorval heeft overleefd. Ear hart en Noonan zouden nog enige tijd op het eiland hebben geleefd. Tijdens eerdere missies op Niku maroro werden al aanwijzingen ge vonden voor de aanwezigheid van Earhart. Zo werd een potje crème gevonden van een merk dat des tijds in zwang was. Daarnaast werd een rits uit de jaren '30 ge vonden, een flesje handlotion, res ten van een dames- en heren schoen en een zakmes zoals Ear hart gebruikte. Daarnaast werden menselijke botten aangetroffen. Hoewel tests geen duidelijk ant woord geven, gelooft expeditielei der Rick Gillespie dat de botten van Earhart zijn. „De arts die ze destijds onderzocht, dacht dat ze afkomstig waren van een kleine man, maar moderne technieken hebben bewezen dat ze toebeho ren aan een Noord-Europese vrouw van 1.70 meter. Dat lijkt ver dacht veel op Earhart." Ondanks alles is er niets gevonden dat onomstotelijk wijst naar Ear hart. Pogingen om DNA. te vergelij ken liepen op niets uit. Daarom probeert het team nu om het vlieg tuigwrak te vinden. De wetenschappers zullen tien da gen zoeken. Ze zullen eerst met so- narapparatuur de zeebodem af speuren. Een op afstand bestuurba re onderzeeër moet de interessant ste plekjes gaan uitgraven. Earhart stak als eerste vrouw solo de Atlantische oceaan over. Ook verbrak ze verschillende records. Zo verkreeg de Amerikaanse een legendarische status. De zoektocht wordt gesteund door Hillary Clin ton. Earhart was een inspiratie bron in haar jeugd. zie onze website:buitenland De zoektocht naar het vliegtuig van Amelia gaat van start MEXICO STAD Hertelling Mexico: geen verandering Een hertelling van de uitgebrachte stemmen tijdens de presidentsver kiezingen in Mexico heeft donder dag (lokale tijd) niets veranderd aan de winst van Enrique Pena Nie- to. De verliezende presidentskandi daat Andrés Manuel López Obra- dor had om een hertelling ge vraagd, omdat volgens hem de ver kiezingswinst van zijn rivaal 'frau duleus' was. Pena Nieto haalde 38 procent van de stemmen. BERN Alpinisten komen om in Zwitserland In het zuiden van Zwitserland zijn twee bergbeklimmers omgeko men. Ze kwamen donderdag ten val toen ze afdaalden van de 3970 meter hoge berg Eiger. Beide slacht offers waren 29 jaar oud en kwa men uit Spanje. Dat meldden de Zwitserse en Spaanse autoriteiten gisteren. De oorzaak van het fatale ongeluk is nog niet bekend. Dins dag waren vijf Duitsers veronge lukt op de berg Lagginhorn. BERLIJN SPD tegen verkoop tanks Indonesië De grootste oppositiepartij in Duitsland, de sociaaldemocrati sche SPD, wijst de verkoop van honderd tanks aan Indonesië af. De regering in Berlijn moet een voorbeeld nemen aan het Neder landse parlement, dat zich tegen de verkoop van tanks aan het eilan denrijk keerde, schrijft plaatsver vangend fractievoorzitter Gernot Erler in een verklaring. I RUST EN RUIMTE IN OVERIJSSEL Ontdek de prachtige natuur van Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug. Het mooie en gevarieerde landschap zal u verrassen. U kunt in het gebied naar hartenlust wandelen en fietsen en uiteraard van de ultieme rust genieten. Het hoogtepunt is natuur lijk de Holterberg met gegarandeerd een prachtig uitzicht op de omgeving. U komt vast en zeker weer helemaal op adem. Inhoud arrangement: Ontvangst met een glas wijn of bier en bittergarnituur 0 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 0 1 x luxe 3-gangen diner (op aankomstdag) 0 1 dag fietshuur Informatiepakketje van de omgeving incl. fiets- en wandelroutes C> 1! 1! p.p. Fletcher Hotel-Restaurant Sallandse Heuvelrug Prijs p.p. o.b.v. een 2:persoonskamer.Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht: 5,- p.p.p.n.Toeristenbelasting a 2,- p.p.p.n.Toeslag alleengebruik: 25,- p.n. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Dit arrangement is geldig t/m okt. 2012. Fletcher Hotel-Restaurant Hellendoorn (3*) is gelegen in het historische plaatsje Hellendoorn, aan de voet van de Hellendoornse berg. Het hotel telt 29 modern ingerichte kamers, een gezellige bar, lounge en een zonnig terras. In het uitstekende restaurant kunt u genieten van een culinair diner met invloeden uit de regio. Boeken via www.marrea.nlA/VEG085 Fletcher Hotel-Restaurant Sallandse Heuvelrug (4*) ligt in het Overijsselse Rijssen en is gevestigd in een sfeervolle villa. Vanuit het hotel wandelt u zo het natuurge bied in. Het hotel beschikt over vele faciliteiten waaronder een binnenzwembad, sauna, tennisbaan en bowlingbanen. Culinair genieten kunt u in het sfeervolle restaurant en natuurlijk is er ook een bar. Uw sfeervolle hotelkamer is voor zien van telefoon, tv, kluis, zitje en een badkamer met bad en/ of douche, föhn en toilet. Boeken via www.marrea.nl/WEG086

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9