Samen bouwen SummerSale 0% K0RTIN ian« 23 VERHUIZEN MET ZORG! Samen huizen bouwen in de nieuwe wijk Mannee Museum veilt fruit ouderwets fi Garden Life Style PROFITEER VAN DE ZOMERAANBIEDINGEN! zaterdag 7 juli 2012 I W 'Dit huis heeft in die tijd nauwelijks onderhoud nodig. Dat maakt het voor mij als alleenstaande ideaal.' Jaap van der Welle, toekomstig bewoner In de Coese wijk Mannee bouwen de toekomstige bewoners samen zelf hun huizen. Dat heet collectief particulier opdrachtgeverschap. GOES Diederik Ssmsom op crisistour in 't Beest Partijleider van de PvdA Diederik Samsom praat woensdag 11 juli in Goes met kiezers over zijn plannen voor Nederland in het kader van zijn 'Zo komt NL uit de crisis'-tour. Samsom bepleit economisch her stel door bezuinigen maar ook in vesteringen in bedrijvigheid en on derwijs. Hij beantwoordt vanaf 20.00 uur vragen van kiezers. Jan Schuurman Hess spreekt een co lumn uit, de muziek is van de Zeeuwse singer-songwriter Mars- ha. Piet Hamelink presenteert. De avond in het Beest kent een inloop vanaf 19.45 uur. WEMELDINGE Omkeren mislukt op doodlopende weg Een automobilist is vrijdagochtend met zijn auto in de sloot terecht ge komen toen hij wilde keren op een smalle weg bij Wemeldinge. Rond 04.45 uur reed de man ter hoogte van de Kerkweg een smalle doodlo pende straat in. Hij wilde keren, maar omdat de weg te smal was kwam hij naast de weg in de sloot terecht. De man raakte niet ge wond, de auto is geborgen. door Tom Kiel GOES - In de nieuwe wijk Mannee in Goes is het Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPOZ) druk bezig woningen uit de grond te stampen. Het CPOZ is een stich ting waarin burgers zich verenigen met als doel gezamenlijk hun hui zen te bouwen. De bouw moeten in december klaar zijn. Door de woningen in een project als deze te bouwen, zijn de kosten ongeveer vijftien procent lager dan de marktwaarde. De kosten van de projectontwikkelaar kunnen geza menlijk worden gedeeld en dat scheelt flink. Verder hebben acht bewoners gezamenlijk hun keu kens gekocht, waardoor ook die goedkoper uitvielen. Leden van de stichting werken samen met aan nemer Schrijver om de woningen vorm te geven. Er is een standaard ontwerp voor de huizen. Desge wenst kan dat ontwerp naar eigen idee aangepast worden. Er kan bij voorbeeld een extra slaapkamer ko men. Hans Hermsen wil samen met zijn vriendin Hedy Hoogesteger een badkamer met een eigen twist. Ze zijn als vierde in het CPO-project gestapt. „Dit unieke project bood een mooie kans voor ons. Ik en mijn vriendin huren nu allebei een woning. Dankzij CPOZ kunnen we nu voor een aantrekke lijke prijs een duurzaam en ener giezuinig huis kopen." Elk huis binnen het project wordt voorzien van een warmtepomp die het huis en het leidingwater verwarmt. Daarnaast worden de huizen goed „We kunnen voor een aantrekkelijke prijs een duurzaam en energiezui nig huis kopen." geïsoleerd en is er de mogelijkheid om het dak met zonnepanelen uit te rusten. Jaap van der Welle had weinig tijd nodig om te beslissen. Hij schreef zich vijf weken geleden als tiende en laatste in voor het project. „Twee jaar geleden heb ik een echt scheiding ondergaan. Ik moet nog ongeveer tien jaar werken. Dit huis heeft in die tijd nauwelijks on derhoud nodig. Dat maakt het voor mij als alleenstaande ideaal." Achter de huizen van het project komt een weg die collectief bezit van de vereniging is. Daardoor heb ben de bewoners genoeg parkeer gelegenheid. Een naam voor de nieuwe weg moeten ze nog verzin nen. Inmiddels is CPOZ gestart met een tweede project in de nieu we wijk. Er zijn nog enkele huizen beschikbaar. Geïnteresseerden kun nen voor meer informatie en in schrijven terecht op www.cpoz.nl Exclusief bezorgkosten De actie Is geldig van 3-07 12 t/m 17-07-12 Weihoek14 4416 PX Kruiningen T 0113 5724 06 www.detuin-kamer.nl KAPELLE - Het Fruitteeltmuseum in Kapelle veilt zaterdag 7 juli fruit uit de eigen gaard met veilingklok en veilingmeester. Het museum heeft een expositie over veilingen van vroeger met au thentiek veilingmateriaal. Gidsen geven die dag gratis rondleidingen om 13.30 uur. De veiling vindt plaats tijdens de openinguren van het museum, van n.oo tot 17.00 uur. www.fruitteeltmuseum.nl MODA UOMO Ganzepportstraai:23 4461JX Goes - T 01-13 21/9222 ;.UBERlH^RD:S.T?EENfAr&T»IEll mm Jaap van der Welle voor zijn toekomstige woning. Hij sloot zich vijf weken geleden aan bij het project in de nieuwe wijk Mannee. foto Willem Mieras Pres. Rooseveltlaan 745 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99