Nieuw wegdek A58 tegen slippen BEVELANDEN/THOLEN Aanhanger gestolen Zomeractie! 2,- 1,- korting almanak Ezel Benefiettheater Scherpenisse stopt ZATERDAG 7 juli 2012 21 Samen bouwen in de nieuwe wijk 22 en 23 Geen maatregelen rond invoegend verkeer vanaf Sloeweg door Claudia Sondervan HEINKENSZAND - Rijkswaterstaat wil de toerit van de N254 Sloeweg naar de A58 richting Goes voorlo pig niet aanpassen. Er komt geen dubbele doorgetrok ken streep tussen de linker- en rechterrijbaan op de rijksweg om te voorkomen dat invoegend ver keer met te lage snelheid naar de linkerrijbaan schiet. Daar mag 130 km/u gereden worden. Die limiet wordt ook niet naar beneden bijge steld op die plek. Door de vaak grote snelheidsver- schillen tussen invoegend verkeer en automobilisten op de A58 ge beuren bij die toerit dagelijks bijna-ongevallen door onbesuisde inhaalmanoeuvres. Vrijdagmorgen botsten op dat punt drie auto's op elkaar; vermoedelijk door onover zichtelijke invoegbewegingen. Een vierde automobilist strandde kort daarvoor in de middenberm door een slip op het natte wegdek. „De kans is te groot dat automobi listen die op de Sloeweg al achter vrachtverkeer moeten rijden ge frustreerd raken en de doorgetrok ken streep negeren", beargumen teert woordvoerder Lia van Dijke van Rijkswaterstaat Zeeland. „Bo vendien verleg je het probleem en kel een eind verderop." Wel pakt Rijkswaterstaat de condi tie van het wegdek aan op dat weg- vak. Komend najaar, in september of oktober, wordt de huidige, uitge sleten asfaltlaag over een lengte 'van 1200 meter vervangen door zo- ab, zeer doorlatend asfalt beton. Dat ligt er al bij het viaduct over de Noordzakweg, de N665. Het wegdeel is berucht vanwege de kans op aquaplaning. Gegevens over verkeersongevallen op het wegvak bij de toe- en afrit ten naar Heinkenszand verzamelt Rijkswaterstaat als wegbeheerder wel, maar de instantie had die vrij dagmiddag nog niet bij de hand. Rijkswaterstaat denkt die maan dag beschikbaar te hebben. 't--' Door het bergwerk aan de vier gebotste auto's ontstond een file tot vijf kilometer lengte in de richting Goes. De weg was gestremd van 07.30 uur tot even na negenen. foto Manfred Berrevoets msasoB^mssessesi •ms^ssmssas^sssB^m^rjxmsemssBSBmssesmsSi SINT MAARTENSDIJK - Van een ter rein aan de Pluimpotweg in Sint Maartensdijk is in de nacht van woensdag op donderdag een aan hangwagen gestolen. Het gaat om een meerkleurige Saris Phsa. De waarde van de aanhanger is onbe kend. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voilé traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl a «a e i Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse heeft op zich niet zo veel met creatieve bezigheden. In haar omgeving gaan vriendinnen keramieken, handwerken, boetseren, beeldhouwen en wat er allemaal nog meer aan cursussen wordt gegeven. Een schilderij kan ze wel waarderen, maar zelf een penseel ter hand ne men, dat had ze voor zichzelf nog niet bedacht. Totdat een kennis haar zover kreeg om mee te doen aan een proefes. Hoe meer ze er over na dacht, hoe meer het haar aansprak. „Leuk dat je het eens komt probe ren", verwelkomde de docente haar. „Hier heb ik alvast wat verf en nu nog een ezel." „Een ezel?", reageerde de Hulsterse, „ik schilder liever een landschapje... SCHERPENISSE - Huiskamerthea- ther Locus Amoenus in Scherpe nisse houdt op te bestaan. De uitbaters, Martin Hoevenaars en Willemien van Dijke, vinden dat het tijd is voor iets nieuws. In hun benefiettheater met acht stoe len zijn vier jaar lang voorstellin gen gegeven. De opbrengst ging naar diverse goede doelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97