Vwo-scholiere herstelt fout CSW en slaagt alsnog 92.000 keer bedankt! zeeland 125 'Het gaat prima met autobedrijven in Goes' U heeft ons weer verkozen tot de beste provider van Nederland voor internet, telefonie én televisie!* ^^ZeelandNet zaterdag 7 juli 2012 S5HW2KSSMSSSSS van verkocht. Maar ja, ik moest het ook maar alleen doen." Mooi geschreven boeken zijn niet altijd de bestverkopende. Het om gekeerde kan soms zelfs waar zijn: minder goed geschreven boeken kunnen heel populair zijn, als het onderwerp maar aanspreekt. „Een veilige markt, zeker in Zeeland maar ook daarbuiten, is die voor maritieme boeken." ADZ wilde met de uitgeverij een bijdrage leveren aan het cultuurhis torische erfgoed in Zeeland, zegt Gerestein. De doorbraak was de publicatie van Barsten in de fles, van Piet Quite. „Daarna kwamen steeds vaker mensen naar ons toe. We hebben aan een vraag voldaan, want met de internationalisering groeide ook de aandacht voor de lokale ge schiedenis. Maar ik denk dat we ze ker ook een vraag gecreëerd. Er zijn nog altijd mensen die goed kunnen schrijven over de Zeeuw se cultuur en geschiedenis. Nu nog een nieuwe uitgever die de moed heeft hun verhalen uit te brengen." door Nadia Berkelder GOES - Deze week sloot autobe drijfjan Hop de deuren, de Saab- garage ernaast staat al een tijd leeg en iedereen herinnert zich het fail lissement van Volkswagendealer Van Strien in Goes. Toch is er geen reden tot zorg, klinkt het in de autohoofdstad van Zeeland. „Er is geen reden voor paniekvoet bal", zegt Rob Strating, voorzitter van Merkendealers Midden-Zee land. „De andere autobedrijven flo reren wél. De verkopen gaan ge woon door. In juni hebben we met zijn allen meer verkocht dan de maanden ervoor. Dat had na tuurlijk ook te maken met het be lastingvoordeel dat per 1 juli is afge schaft, maar toch." Het gaat prima, zegt ook John Zwartepoorte, van het gelijknami ge autobedrijf „Hoewel er enorme verschillen zijn per merk. Het ho gere segment blijft gewoon door gaan, merken we. En ook de groe ne auto's doen het goed. Wij heb ben een prima rendement ge draaid tijdens de crisisjaren. Na tuurlijk: het is wel alle hens aan dek en je moet de bakens verzet ten. Service is bijvoorbeeld veel be langrijker geworden." Op het stadskantoor vreest men niet voor een crisis binnen de ste delijke autobranche, zegt wethou- BSHHnMHBBSHHMMMMHBQSSBsnHiiHn door Cornelieke Blok MIDDELBURG - Een optelfout van twee docenten had ervoor kunnen zorgen dat Christianne Wisse (17) uit Vrouwenpolder nog een jaar in de examenklas had moeten door brengen. De leerlinge van de Chris telijke Scholengemeenschap Wal cheren in Middelburg kreeg twee keer onterecht te horen dat ze ge zakt was voor haar vwo-examen. Dankzij haar eigen oplettendheid kon ze vrijdag alsnog haar diplo ma mee naar huis nemen. Op 14 juni kreeg Christianne te ho ren dat ze gezakt was. „Voor Ne derlands had ik een 4,0, terwijl ik een 4,1 nodig had om gemiddeld een zes te halen." Omdat ze maar een tiende hoger hoefde te halen, besloot Christianne Nederlands te herkansen. „Het herexamen was veel moeilijker dan het eerste exa men, en ik haalde wéér een 4,0." Christianne baalde enorm. „Al mijn vriendinnen waren wél ge slaagd, en ik bleef achter." Tijdens de diplomauitreiking moest ze van af de tribune toekijken hoe haar klasgenoten feest vierden. Voor de zekerheid vroeg Christian ne aan de school of ze haar exa men mocht inzien. „Omdat ik eer der nooit problemen had met Ne derlands wilde ik tóch eens kijken wat ik fout gedaan had. Toen ont dekte ik dat ik voor mijn eerste examen niet 17 maar 23 punten had gehaald: ik kreeg een 5,1." Christianne is vrijdag door de school alsnog in het zonnetje ge zet met taart en bloemen. Ze is de stress en teleurstelling van de afge lopen weken snel vergeten. Ze neemt de CSW weinig kwalijk. „Ie dereen kan een fout maken, en de school heeft oprecht excuses aange boden. Ze kunnen het niet terug draaien, maar hebben wel hun best gedaan om het goed te ma ken. Ik ben heel blij met mijn di ploma, en misschien ben ik er nu ook wel vier keer zo dankbaar voor." Rector Frans van der Knaap van de CSW noemt het voorval 'zeer vervelend'. „De eerste en de twee de corrector hebben de optelfout beiden niet gezien. Als het meisje haar examen niet had bekeken, was de fout nooit ontdekt." Ande re gezakte leerlingen hoeven niet te twijfelen aan de uitslag van hun examen. „Dit is een menselijke fout, die zeer uitzonderlijk is. Op de CSW is zoiets nog nooit ge beurd. We hebben voor alle zeker heid de punten van de andere ge zakte leerlingen nog een keer opge teld. Bij hen is niets fout gegaan." Bekijk de video op www.pzc.nl. Bert Gerestein: „Ik verwacht niet dat iemand in het gat springt dat ADZ als uitgeverij achterlaat." foto Ruben Oreel der Loes Meeuwisse (WD). „Het is altijd een punt van aandacht als er een bedrijf stopt, maar we den ken niet dat er nu grote ingrepen nodig zijn. Er zitten nog autobe drijven verspreid door de stad, de Renaultgarage in de Marconistraat bijvoorbeeld. We hopen dat de ga ten die vallen gevuld worden door andere bedrijven. Hoewel ik me kan voorstellen dat men nu liever geen grote investeringen doet." Zwartepoorte doet dat wel. „We hebben deze week de eerste paal geslagen van ons nieuwe bedrijf voor het merk Landrover. Die hal komt achter ons huidige pand." Zwartepoorte is dealer van het En gelse automerk - en niet Jan Hop zoals eerder abusievelijk in deze krant stond. „Landrover gaat uit de huidige showroom om ruimte te maken voor 'Minibeleving'. Dat spreekt vooral vrouwen aan." Voor het pand van de voormalige Saabgarage is inmiddels een gega digde, zeggen zowel Strating als Zwartepoorte. Er zouden bespre kingen gaande zijn, maar ze willen niet zeggen met wie. „Dat is goed nieuws", vindt Zwartepoorte. „Ze ker nu het pand van de buurman ook leeg staat, want dan krijg je toch een verkeerd beeld, zeker om dat het op zo'n mooie locatie staat." Strating: „Het pand zal op korte termijn bezet zijn." Dankzij trouwe klanten zoals u, staan we ruim een jaar op nummer 1 in de Providermonitor van de Consumentenbond. Hiervoor willen we u enorm bedanken! Providermonitor Consumentenbond, juni 2012 www.zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93