'Zorgen over markt voor regionale boek' 24|zeelam Goeclyorblijl.nl www.goedverblijf.nl/pzc0707 Eerbetoon aan grondleggers van Republiek sss BH Reserveren kan uitsluitend bij Goedverblijf.nl via 085 489 90 19 (ma - vrij 09.00-18.00 uur) of online op Genoemde prijzen zijn o.b.v 2 personen per kamer en excl. toeristenbelasting en reserveringskosten a 7,50 per boeking. ANTWERPEN - De achtertuin van het Koninklijk Museum der Schone Kunsten in Antwerpen geurde vrijdag zilt en kleurde Oranje. De Vlaamse premier Kris Peeters onthul de er drie meter hoge beelden van prins Willem van Oranje en Marnix van Sint Aldegonde, de schrijver van het Wilhemus, omringd door zeventien zuilen. Die stel len de zeventien provinciën uit de Noordelijke en Zuide lijke Nederlanden voor. De beelden zijn èen gift aan de Prins Willem de Eerste herinneringsstichting. De Zeeuw se commissaris van de koningin Karla Peijs en haar man, gedeputeerde Ben de Reu, 25 mensen van Boerengoed uit Axel en voorzitter Jan Geldof van de Stichting Oran je Zeeland waren daarbij present. Die laatste wil Zee land beter op de kaart te krijgen als provincie waar Oranjes sporen hebben nagelaten. Hij presenteerde vrij dag een eigen Oranjeroutemagazine. De hapjes waren van chef-kok Corjan Hoogerheide van In den Struyskel- der uit Veere. foto Camile Schelstraete zaterdag 7 juli 2012 Met het vertrek van Bert Ge restein bij ADZ komt ook een einde aan de uitgeverij van regionale geschiedschrij ving. „Het was altijd een per soonsgebonden project." door Maurits Sep Het begon in 1983 met een boek over hon derd jaar loodsen op de Westerschelde. „Toen we dat achter de rug hadden, zeiden we: 'Dat was leuk, daar moeten we mee doorgaan'. Maar er werd direct te gen me gezegd: 'Doe maar, maar je doet het alleen. En we vervangen je niet als je stopt.'" Gerestein bleef bij het ADZ, de so ciale werkvoorziening voor druk werk in Zeeland. Tot nu, zijn pen sioen. „De afgelopen 2,5 jaar ben ik bezig geweest met het afbou wen van de uitgeverij. Een aantal titels is in de ramsj gegaan, van een aantal andere is de voorraad vernietigd. Er blijft voorlopig een passief fonds over van negen titels die alleen nog verkocht worden. Als die op zijn, is het helemaal ge daan." Gerestein verwacht niet dat ie mand in het gat zal springen dat ADZ achterlaat als uitgever van boeken over de lokale en regionale Zeeuwse geschiedenis. Hij maakt zich grote zorgen over de markt voor die boeken. „Ik zie het heel somber in. Elk boek moet zwaar gesubsidieerd worden. Je moet bij allerlei fondsen geld zoeken om de kosten eruit te halen. Dat gebeur de bij mij eigenlijk ook. Ik werkte in de sociale werkvoorziening. Ik kon heel veel uren in mijn werk steken, die werden in feite ook ge subsidieerd via de overheid." De boekenmarkt heeft het boven dien erg moeilijk door de crisis. „Mensen bezuinigen eerst op luxeartikelen. Zoals boeken. Tegelij kertijd is er wel een verzadiging van de markt opgetreden. Er komt te veel uit en te veel van onvol doende kwaliteit. De markt is deels verpest door alle rommel die wordt uitgebracht." In de kleine dertig jaar heeft Gere stein voor ADZ vijftig boeken uit gegeven en 150 (in opdracht) ge drukt. „Er zijn tijden geweest dat ik driehonderd manuscripten per jaar afwees." Want ook al was hij niet opgeleid als uitgever, hij heeft altijd geprobeerd kwaliteit te leve ren. „Mijn motto was altijd: het moet aan alle kanten kloppen. Een goed boek, goed geschreven, mooi opgemaakt. De uitgeverij was het uithangbord van de druk kerij. We wilden als sociale werk voorziening aan de buitenwereld laten zien dat we de toets der kri tiek konden doorstaan." Hij legt een boek op de salontafel: Zenuwarts in Zeeland, van Errit Petersma. „Het mooiste dat ik ooit heb uitgegeven. Aangrijpend ver- H haal, ontroerend mooi geschreven, mooi vormgegeven. lammer ge noeg zijn er nog geen driehonderd Bert Gerestein verlaat drukkerij ADZ Landgoed Ehzerwold Almen, Gelderland Prachtig gelegen op een historisch landgoed in de Achterhoek» Fiets- en wandelmogelijkheden in natuurgebied Velhorst Nabij Hanzestad Zutphen Landgoederen arrangement Welkomst kopje koffie of thee 1 2 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet Op de 2de avond een 4-gangen dinerbuffet e Diverse fiets- en wandelroutes Koffie of thee bij vertrek "Coffee to Go' - Verlengingsnacht inclusief ontbijt diner €40,00 p.p. Prijs: 99,00 per persoon Gesitueerd in prachtig monumentaal 17e-eeuws pand Uniek hotel met besloten binnentuin 25 smaakvol ingerichte kamers gelegen in historisch stadshart op loopafstand van centrum Shop till you drop arrangement ontvangst met kopje koffie of thee 1 x overnachting in Comfort kamer inclusief ontbijt in kamera 1 x 3-gangen- diner (excl. dranken) bij Grand Café Hemels of eet kamer van Zanten gids met leuke tips en adresjes Prijs 85,00 per persoon Hampshire Hotel - Plaza Groningen Groningen, Groningen Direct gelegen aan het Hoornsemeer» verwarmd binnenzwembad Restaurant Culinas Op steen worp afstand van Groninger binnenstad! 3=2 knalactie! 2x overnachting in een sfeervolle kamer Bf 2x uitgebreid ontbijtbuffet B lx 3-gangen diner in Restaurant Culinas s Gratis kunstposter van Galerie Muskee Gratis WiFi a Gebruik van binnenzwembad B Gratis parkeren bij het hotel Prijs: Vanaf 79,00 per persoon Bij aankomst vrijdag en zaterdag 89,00 p.p. Woide De Buft/Steenwijk, Overijssel Gastvrij hotel gelegen in bosrijke omgeving Nabij Giethoorn en de Friese meren Sfeervol Grand Café met openhaard Culinair restaurant met prachtig terras Ruime luxe kamers Wellness faciliteiten 3 daags arrangement 2x overnachting in een tweepersoonskamer2x uitgebreid ontbijtbuffet 1x culinair 3 gangen surprise menu Diverse ^/andel en fietsroutes B Gebruik van zwembad en whirlpool Prijs: 95,00 per persoon Heerlijk ontspannen op de Veluwe Frisse boslucht opsnuiven tijdens een boswandeling of een heerlijke tocht op de fiets Gratis parkeren Sfeervol restaurant Perfect voor wandelaars en fietsers Goed Verblijf op de Veluwe B Ontvangst met koffie en appelgebak B 2x overnachting in een comfortabele tweepersoonskamer B 2x uitgebreid ontbijtbuffet B 1x 3-gangen dagmenu op aankomstdag Prijs: 65,00 per persoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 92