Mmm zeeland 123 'We zijn de gemeente hier heel dankbaar voor' SummerSalé 0% KORTIN VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Samsom op crisistour in 't Beest BESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012! Stacaravans camping Ouddorp moeten weg zaterdag 7 juli 2012 Voordat Jack en Janny Smit een woning lieten ontwerpen voor hun ouders, hebben ze zich ook georiënteerd op kant-en-klare mantel zorgwoningen. Deze zijn kleiner, maar kunnen gemakkelijk worden verplaatst en zijn ook te huren. Het kabinet heeft eind 2010 aan gekondigd de regels rondom mantelzorgwoningen te willen versoepelen. Zo zou een omgevingsvergunning niet langer nodig zijn. Zonder medewerking van de gemeente Schou- wen-Duiveland, hadden de ouders van Janny Smit-den Boer nooit in hun achtertuin kunnen wonen, „Veel mensen weten niet dat dit kan", denkt Janny. Het vorige college van B&W be sloot in april 2010 om medewer king te verlenen aan het plan voor de mantelzorgwoning in Kerkwer- ve. Ook het huidige gemeentebe stuur is enthousiast over dergelijke initiatieven. In de nieuwe woonvi- sie, die momenteel wordt opge steld, is veel aandacht voor zorgwo- nen. „We hebben te maken met een groeiende groep mensen die daar behoefte aan heeft", consta teert wethouder Wim Stouten. Be halve de bestaande bevolking die vergrijst, kiezen ook oudere men sen van buiten de gemeente er voor om hun oude dag in Schou- wen-Duiveland door te brengen. Zo ook Ewout en Joop Den Boer. „We hebben jaren een huisje in Burgh-Haamstede gehad. We ken den het eiland goed." Behalve bouwen van zorghuizen in de achtertuin, wat volgens Stou ten in sommige gevallen mogelijk is, ziet de wethouder ook ruimte in het stimuleren van het aanpas sen van de eigen woning en het sa menvoegen van kleinere huizen. ■■■■■MB De mantelzorgwoning van Jopie en Ewout Den Boer heeft een groot terras. Op de achtergrond hethuis van Jack en Janny Smit. foto's Dirk-JanCjeltema BROUWERSHAVEN Gospeldienst in Grote Kerk Gospelkoor Glorify uit Middelburg werkt zondag mee aan de dienst in de Grote Kerk in Brouwershaven. Het thema van de dienst is 'love is in the air'. Het 60 leden tellende gospelkoor zingt in het Nederlands en in het Engels. De opbrengst van de collecte is voor een project in Ghana. Aanvang: 10.00 uur. OUDE-TONGE Vrijliggend fietspad over deel van Flakkee Tussen Oude-Tonge en Ooltgens- plaat komt een nieuw stuk fiets pad. Waterschap Hollandse Delta begint 15 juli met de aanleg. Het pad is onderdeel van het 'Rondje Goeree'. Rond het Fort Prins Fre- derik tussen de Havendijk en de Rode Sluisweg bij Ooltgensplaat komt binnendijks nieuwe verhar ding. Tussen de Heerendijk en de Galathesehaven in Oude-Tonge komt het fietspad te lopen over de kruin van de dijk. Het nieuwe pad is in oktober 2012 klaar. SINT-MAARTENSDIJK Meisjes zijn tot twee keer toe lastiggevallen Twee meisjes van 13 en 14 jaar oud zijn woensdag tot twee keer toe las tig gevallen door twee jongens. De eerste aanranding, waarbij één van de meisjes zou zijn betast, vond 's middags plaats op het Galgepad in Sint-Maartensdijk, 's Avonds liep één van de meisjes de jongens weer tegen het lijf in de buurt van de M.A. de Ruijterstraat. Ze zou we derom zijn betast en één van de jongens toonde zijn geslachtsdeel. GOES - Partijleider van de PvdA Diederik Samsom praat woensdag 11 juli in Goes met kiezers over zijn plannen voor Nederland in het kader van zijn 'Zo komt NL uit de crisis'-tour. Samsom bepleit economisch herstel door bezuini gen maar ook investeringen in be drijvigheid en onderwijs. Hij be antwoordt vanaf 20.00 uur vragen van kiezers. Jan Schuurman Hess spreekt een column uit, de muziek is van de Zeeuwse singer-songwri- ter Marsha. Piet Hamelink presen teert. De avond in het Beest kent een inloop vanaf 19.45 uur. Garden Life Style Pres. Rooseveiti^n 745 TUINMEUBELEN VLISSINGEN OUDDORP - Camping de Groene Weide in Ouddorp wordt omge vormd tot een huisjespark. De camping is verkocht en de stacara vans moeten er af André van Leeu wen van Herikerberg gaat de ste nen huisjes bouwen. De verhuur gaat via Roompot. Volgens Van Leeuwen passen de plannen bin nen het huidige bestemmingsplan. Hij is ook de man achter de omvor ming van Bona Fide in Renesse. Daar kregen de bewoners in 2009 te horen dat ze weg moesten. De bewonersvereniging stapte naar de rechter om de huuropzegging on gedaan te maken en kreeg gelijk. Toen was het merendeel al weg. Overigens is er nog geen officieel plan ingediend voor Bona Fide. Het bestemmingsplan moet gewij zigd en dat kost tijd. „Daar hebben wij ons wel wat op verkeken", zegt Van Leeuwen. "N MODA UOMO Ganzepoortstraat 23 4461JX Goes - Töl 13 21 92 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 91