19 wonen rrf wosientDwege^er.ini! Zaterdag 7 juli 2012 ry.-' - *7. - - j_. '••••r v ...v .sji£te: 35- - v.;: •- U w": grote boom te gaan zitten. Wie die niet heeft, kan een groene schaduwplek ma ken door zelf een tuinkamer te maken met behulp van een pergola en even tueel trellisschermen. Laat ze vervol gens begroeien met een druif of klim planten, zoals de blauwe regen of klim op. Ook kant-en-klaar verkrijgbaar, bij voorbeeld via www.tuinpakket.nl. Voor wie toch liever een boom wil: de dakplataan is een handige natuurlij ke parasol. In een grote, landelijke tuin is het bouwen van een ouderwets hooi berg-afdak een stijlvolle oplossing. De ze afdakken zijn onder andere verkrijg baar bij www.wigink.nl. doekje erover Snel en eenvoudig schaduw nodig op het terras? Dan is een zonnedoek een optie. Monteer het driehoekige of vierkante doek met haken aan een muur en zorg dat het doek een beetje afloopt, zodat eventueel regenwater er niet op blijft liggen. Zonnedoeken kun nen speciaal op maat worden gemaakt, zodat ze precies in de tuin passen. De doeken zijn er in waterafstotende en waterdoorlatend materiaal. Wie houdt van wat kleur, kiest voor een zonne doek met een print erop. De nieuwe schaduwdoeken Bloem en Boom van. Nesling Purple Frog zijn bedrukt met levensgrote natuurprints. Verwel kom het zomergevoel met een zonnige klaproos of een frisgroen bladerdak. Meer informatie: www.purple-frog.nl. in een huisje De nieuwste trend is het zoeken van schaduw in een klein huisje. Eindelijk mogen volwassenen legitiem in een tentje liggen in de tuin. Op de meubel beurs in Milaan presenteerde het Spaanse tuinmeubelmerk Kettal de Cottage, een gezellig, klein huisje met gordijnen en een zacht matras. En ook het Duitse merk Dedon heeft een mo biel huisje voor in de tuin, de City- camp. Dit huisje kan zelfs mee worden genomen op pad. Dit model heeft on langs gezelschap gekregen van de Tata- mi, een daybed met een luchtige over kapping en in de wind wapperende gordijnen. Iets subtieler is de Tablabri van Fermob. Deze tuintafel is voorzien van een royaal waterbestendig canvas- dak waaronder het goed toeven is. Meer informatie: www.kettal.es, www.dedon.de en www.fermob.com. reageren? featureredactie@wegener.nl namen Floor Oskam (59) en Coen van den Boogaard (57) Bfroepen Floor: decorontwerper; samen.- eigenaren Millinger Theetuin woonplaats Millingen tweede huisje in Cajiz, Andaiusië, Spanje, sinds 2010 FUNCTIE vakantiehuis door Jan van Mullem Haar hartje sloeg op hol aan de Costa del Sol. Wat voor de Zan geres zonder Naam gold, geldt ook voor jullie? Floor Oskam: „Tja, zo kun je het zeg gen, al is dat niet altijd zo geweest. Aan vankelijk droomden Coen en ik van een tweede huis in Frankrijk. Maar om dat we liefhebbers zijn van mooi weer, hebben we onze interesse verlegd naar Spanje. Preciezer naar Andalusië; in Zuid-Spanje heb je de meeste zonnige dagen van Europa. „November 2008 hebben we er werk van gemaakt. Toen zijn we een maand gaan zoeken naar ons ideale tweede huis. Eerst twee weken ten westen van Malaga, daarna twee weken ten oosten van die stad. De hele regio uitgekamd, maar niets gevonden. Tot de laatste dag voordat we zouden teruggaan naar Ne derland. Die vrijdag hebben we nog één huis bezichtigd. Deze hooggelegen finca Terracotta - het enige terracotta- kleurige huisje tussen de andere witte huisjes - staat net buiten het dorpje Competa, aan de rand van een dal. Heel sfeervol, met een dompelbadje buiten en een prachtig uitzicht op zee. Bij helder weer is de kustlijn van Ma- Floor Oskam (rechts) en Coen van den Boogaard in hun finca in Cajiz.foto's fo rokko te zien. We hebben toegehapt, er een aantal stijlvolle, Spaanse meubel tjes neergezet - gekocht op de vlooien markt in Nerja - en we voelden ons de koning te rijk. Tot de winter aanbrak en het in ons huisje op 600 meter hoogte wel érg fris werd. Zó fris, dat we besloten verder te zoeken. Vooral la ger, het scheelt circa 1 graad in tempera tuur per ïoo meter hoogte. „Via een plaatselijke, Engels spreken de makelaar vonden we in 2010 een tweehonderd jaar oude, in de loop der tijd professioneel uitgebouwde finca. Genaamd Salcedo, naar de eerste eige naar. Het huis ligt in Cajiz, dicht bij de kust, op 100 meter hoogte. We waren meteen verkocht. Op het huis, met zijn dikke muren met hun hobbelige struc tuur, de imposante raampartijen met de kenmerkende tralies ervoor, de door leefde dakbalken, de rieten plafonds én op de geweldige tuin van 2,5 hectare. Er is een oude boomgaard bij, met tal van fruitbomen. Vooral avocado's. In de winter plukken we de vruchten en brengen we ze, met hulp van de buur man die een tractor heeft, naar het ho- gergelegen dorp. Daar verkopen we de avocado's tegen de dan geldende dag prijs, meestal rond de 60 eurocent per kilo. Vorig jaar hadden we 900 kilo. „Ook het huisje bij Competa is nog in ons bezit. Het staat te koop, maar in Spanje wordt momenteel niets ver kocht. De crisis hè. We verhuren het nu (zie www.millingertheetuin.nl voor een impressie, red.). En ik moet zeg gen: dat loopt heel goed. „In het najaar zijn we onafgebroken in Spanje. Dan is het er zo'n 18 graden en kunnen we lekker lang genieten van de tuin, het eten, de mensen, het huis en het met bronwater gevulde zwem bad van 9 bij 4 meter. In de zomer gaan we om de vijf weken een week naar Spanje. De andere weken zijn we in onze theetuin in Millingen. Dan pas sen onze Spaanse buren op ons huis in Cajiz. Gelukkig maar, een ongeluk zit in een klein hoekje. Door de droogte is onlangs een flink stuk van de tuin in brand gevlogen. De buurman heeft er ger kunnen voorkomen door de brand weer te bellen, die het vuur snel en vak kundig heeft geblust. Een paar palmen en de waterinstallatie hebben het ech ter zwaar te verduren gekregen. Nou goed, dat zien we binnenkort wel, als we weer naar onze finca gaan." Wie ook een tweede huis heeft en daarover wil vertellen, kan een mailtje sturen naar: featureredactie@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79