'Laat elkaar 'n beetje 61 binnenland Spionage via usb-sticks faalt Overheid krimpt, maar kosten blijven stijgen JAAR dejongintra.nl DE BESTE ZONVAKANTIES zaterdag 7 juli 2012 Laatste Kamerdag wordt toch niet langste vergaderdag ooit De Kamer is met vakantie, op de valreep werden er in de nacht van donderdag op vrijdag nog heel wat stem mingen 'doorgeramd'. Het record werd niet gehaald. Tweede Kamervoorzitter Gerdi Verbeet heeft haar collega's opgeroepen 'uit te rusten en elkaar een beetje heel te laten in de verkie zingscampagne'. Ze zei dat in de nacht van donderdag op vrijdag toen zij om 1.30 uur de laatste ver gadering van het parlementaire jaar sloot. „Mensen houden niet van gekift. Echt, ik meen het." De vergadering begon donderdag al vroeg om 9.00 uur met stem mingen en was merendeels gevuld met korte overleggen waarin de partijen moties konden indienen. De stemmingen na afloop van de vergadering namen in de nachtelij ke uren bijna twee uur in beslag. Sommige Kamerleden hadden zichtbaar moeite om de ogen nog open te houden. Aanvankelijk was de verwachting dat de laatste Ka merdag de langste vergaderdag ooit zou worden, omdat het sche ma doorliep tot 03.30 uur in de nacht. Maar het record van 19 uur en 23 minuten werd bij lange na niet gehaald. De voorzitters waren streng: Ka merleden mochten alleen hun mo tie voorlezen en niet op elkaar rea geren. De Tweede Kamer is nu met zomervakantie en heeft aan sluitend een verkiezingscampagne in de aanloop naar de verkiezin gen op 12 september. De eerstvolgende vergadering van de Tweede Kamer is op 18 septem ber, Prinsjesdag, meldde Verbeet. De nieuw gekozen Kamer wordt diezelfde week geïnstalleerd. Ver beet keert niet terug. Een meerderheid van de Tweede Ka mer wil dat Nederland uit het pro- I ject van de Joint Strike Fighter (JSF) stapt. In de nacht van donder dag op vrijdag stemden 77 Kamer leden vooreen motie en 71 tegen. Het kabinet zal 'goed nadenken' over hoe het nu verder moet, zei minister Hillen vrijdag. Weigerambtenaar De Tweede Kamer wil af van het verschijnsel weigerambtenaar. Een ruime meerderheid steunde een motie hierover van Ineke van Gent van GroenLinks. Van Gent haalde - vorig jaar al een Kamermeerder heid voor het aanpakken van de. trouwambtenaar die geen homo seksuele stellen wil huwen. HEERLEN - Computercriminelen hebben recent geprobeerd gevoeli ge informatie te stelen uit het com puternetwerk van DSM. Dat de den ze door geheugensticks rond te strooien op parkeerplaatsen van het chemieconcern. De bedoeling van de datadieven was dat DSM-medewerkers die de memory-sticks vonden, ze op kan toor in hun pc's zouden steken. Op die usb-sticks stonden pro gramma's die in staat waren ge bruikersnamen en passeerwoor- den naar een externe website te sturen. Met die gegevens zouden crimine len vervolgens gevoelige en gehei me informatie uit de computers van de multinational kunnen ha len. Die opzet is niet gelukt omdat de eerste vinder van een usb-stick er meteen mee naar de iet-afdeling van het bedrijf is gestapt. Daar is de software vervolgens gecheckt en zijn meteen de ip-adressen van de datadieven geblokkeerd. Daar na zijn de andere usb-sticks op de parkeerplaatsen opgespoord. DSM. heeft geen aangifte gedaan bij de politie omdat het om een nogal knullige poging tot datadief- stal ging en er bovendien geen schade was. Vrijdag werd ook bekend dat digi tale spionage nog altijd een grote dreiging is voor ons land. Niet al leen de overheid, maar ook bur gers en bedrijven zijn een gewild doelwit. Dat staat in het tweede Cybersecuritybeeld Nederland (CSÈN) dat minister Ivo Opstelten naar de Tweede Kamer stuurde. Volgens het Nationaal Cyber Secu rity Centrum zijn kwaadwillen den steeds sneller in staat zwakhe den te misbruiken. In het rapport staat dat in Neder land nog altijd de waarde van in- formatie wordt onderschat. Identi teitsgegevens, bedrijfsinformatie of kwetsbaarheden in software kunnen voor landen en crimine len grote waarde hebben. Er wordt soms veel geld voor betaald. Vol gens het NCSC waren sommige in cidenten te wijten aan het ontbre- ken van adequate beveiliging. Vlnr: de Kamerleden Dijsselbloem (PvdA), Samsom (PvdA), Roemer (SP) en Ferrier (CDA) vechten tegen de slaap. DEN HAAG - Het aantal mensen dat voor de overheid werkt is de afge lopen jaren gedaald. Maar de kos ten van de overheid zijn sinds 2000 alleen maar toegenomen. Dat blijkt uit het rapport over wer ken in de publieke sector dat mi nister Liesbeth Spies van Binnen landse Zaken deze week naar de Tweede Kamer stuurde. Vooral het aantal ambtenaren bij de gemeenten en het Rijk is de af gelopen jaren teruggelopen, met ongeveer 10.000 arbeidsplaatsen sinds 2009. Grotendeels komt dat doordat meer ambtenaren met pensioen gaan en niet zijn vervan gen. Door bezuinigingen bij Defensie krimpt ook het aantal militairen. In het onderwijs is het aantal ar beidsplaatsen stabiel gebleven. In de zorgsector is het aantal ar beidsplaatsen sinds 2005 enkel ge stegen. Personeel in de zorg vormt de grootste groep (semi)ambtena- ren. Vorig jaar werkte op iedere duizend Nederlanders 26 mensen in verpleeg- en verzorgingstehui zen. Ondanks een afname van arbeids plaatsen in de publieke sector, zijn de overheidsuitgaven de afgelopen jaren alleen maar toegenomen. Sinds 2000 zijn de overheidsuitga ven gestegen met ongeveer 45 mil jard euro. De uitgaven van de Ne derlandse overheid waren in 2009, met uitzondering van Denemar ken, het hoogste van Europa. De kostenstijging wordt grotendeels veroorzaakt door oplopende uitga ven in de zorg en het inhuren van diensten en gebouwen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat weten dat de overheid sinds 2009 zo'n 400 miljoen euro minder uitgeeft aan het inhuren van bedrijven. De uitgaven aan de zorg groeien echter nog ieder jaar hard. Appartementen Aqquaria: Zoover 8,3 Genieten in de Alpen en aan de Middellandse Zee Frankrijk - Valras Plage 8-daagse kampeervakantie Diverse vertrekdata t/m oktober deionaintra.nl/kcval01 Frankrijk - Narbonne 8-daagse kampeervakantie Diverse vertrekdata t/m september deionaintra.nl/kcnar01 Italië - Chioggia 8-daagse kampeervakantie Diverse vertrekdata t/m september deiongintra.nl/kcchi04 Spanje - Salou 8-daagse vliegvakantie Diverse vertrekdata t/m december deionQintra.nl/zvsou33 Oostenrijk en Kroatië 12-daagse busrondreis Diverse vertrekdata t/m oktober deionaintra.ni/beat304 Toscane en Venetië 11-daagse vliegreis Diverse vertrekdata t/m september deionairitra.nl/vbit406 bel 0180-457803 of ga naar uw ANVR reisbureau /fg) fy.Vocji alletcux-r. rj'-'i'L: getoonde prijzenzijn per persoon o-b.v.pctiöjjèn, exclusief reservenngjkocten. Bijdrage Calamiteitenfond* f 2.50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6