Oud leslokaal uit de jareiWo 7 Het museurr zaterdag 7 juli 2012 'De schoonheid van de Haringvreter', zo om schrijft Marleen Dekker haar ingezonden lezersfo to. De Haringvreter is een eiland in het Veerse Meer, een open en uitgestrekt gebied waar veel vogels overwinteren. De Haringvreter dankt zijn naam aan de zeehonden, die door vissers ook wel haringvreters genoemd werden. Vroeger rust ten de zeehonden op wat toen nog een zand plaat in de zee was. De opvallendste verschijning op de Haringvreter zijn de circa tachtig damherten, meldt de website van de VW Zeeland. Er broeden bruine kieken dieven en in de winter zijn er duizenden ganzen en een tiental blauwe kiekendieven. In het bos broeden onder meer havik en groene specht en bij de werkschuur kerkuil. Het eiland kan alleen bereikt worden met een boot. Er zijn twee voor het publiek toegankelijke steigers. In het gebied zijn wandelpaden aange legd. In de maanden juni, juli augustus en sep tember worden excursies georganiseerd vanuit Veere (zie www.vw-zeeland.nl of www.rede- rij-dijkhuizen.nl). Vergeet de verrekijker niet! Ook met uw foto in de krant? U kunt uw foto uploa- den op www.pzc.nl/foto, in het album zomer 2012. Graag met vermelding van naam, woonplaats en een korte omschrijving. Colofon verschijnt elke dag gedu rende de zpmer als bijlage bij de PZC en BN/DeStem email: zomer@pzc.nl website: www.pzc.nl/zomer postadres: PZC o.v.v. 'Zomer' Postbus 91 4330 AB Middelburg Lilian Dominicus en René Schrier telefoon: 0113 315674 e-mail: zomer@pzc.nl Karen Hagen Correlli van Huiten Ellen Jobse Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Zeeland telt enkele tientallen musea: groot, klein en met de meest uiteenlopende thema's. In deze rubriek stellen ze zich voor. Vandaag: de Burghse Schoole. De Burghse Schoole is gevestigd in een au thentiek oud school gebouw. Er is een les lokaal ingericht als een klas uit 1920. In het tweede lokaal is een permanente expositie van de Ringwalburgen in Zeeland. Er is vooral veel informatie over de Karolingische ringwalburg die achter het museum ligt. In de derde ruimte vindt jaarlijks een wisseltentoonstelling plaats. In het kleine winkeltje zijn spulle tjes te koop van Aap, Noot, Mies en Ot en Sien, kroontjespennen, merklappen, leitjes en griffels en boeken met de schoolplaten en nog veel meer. Openingstijden juli en augustus: di t/m za, 12-16 uur. Beperkt toegankelijk voor gehandicapten. Kinderen 6 t/m 12 jaar 1,50 euro per persoon. Volwassenen 2 euro per per soon. Kerkstraat 3, Burgh. Infor matie: www.burghseschoole.nl De Burghse Schoole is gevestigd in een authentiek oud schoolgebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59