Het Zeeuwse zu nem 4l Gewoon Zeeuws zaterdag 7 juli 2012 ZATERDAG 7 JULI AAGTEKERKE Ringrijden. Een folkloristische traditie waarbij men te paard een lans door een ring probeert te steken. Van 07.30 tot 17.30 uur. AXEL Toertocht. De Toerclub Axel houdt de Grenstocht, die wordt verreden over de rustige en mooie polderwe gen van Oost-Zeeuws-Vlaanderen en de grenstreek met Belgie. De afstanden waaruit een keuze kan wor den gemaakt: 60, 65 en 125 kilometer (vertrek tus sen 08.00 en 12.00 uur). In deze toertocht zijn tussen stops ingepland in Zandberg en Klein Sinaai (België). Grenstocht Toerclub Axel, Markt 12, Axel. Telefoon: 0115-563260. BIERVLIET IOpen dag bezoekerstuin en vaste plantenkwekerij In Goede Aarde. Spe cialisatie: de betere borderplanten en niet woekerende grassen. Vijvers, hoogteverschillen, landschappelijk schoon en een moederplantengedeelte. Tijdens deze open dagen toegang tot de privétuin. Gratis entree. Vrijdag van 9.00 uur tot zondersondergang, zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Kapitalendam 7, Biervliet. Info: tel 0115-402301 info@kwekerij-ingoedeaarde.nl BRESKENS Vaartocht naar de zandplaten. Na een korte rond vaart, waarin we bijna altijd een kolonie zeehondjes zien, leggen we het schip tegen de zandplaat en kunt u via een speciaal ontwikkelde loopbrug van boord af. Dit gebeurt uitsluitend onder begeleiding van één of meerdere gidsen. De vaartocht duurt ongeveer 3,5 a 4 uren. Op de zandplaat gaan we op zoek naar schel pen, haaientanden en fossielen. Ook zien we vaak (plat)vissen die in de poeltjes zijn achtergebleven. We géven uitleg over de natuur, de scheepvaart en de ve le zeevogels. Het gemakkelijkst zijn bv. "waterschoe nen" of gewoon op de blote voeten. Maximaal 75 per sonen, minimale leeftijd 8 jaar. Vertrek vanaf het pon ton aan de West-/Handelshaven in Breskens. Let op: de vertrektijd is afhankelijk van het tij, dus elke dag anders! Deelname: 20,- euro p.p. Aanmelden ver plicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Volgende vaartochten zijn op 10, 21 en 26 juli en op 9, 18 en 25 augustus. Info: www.defestijn.nl info@defestijn.nl BURGH-HAAMSTEDE Avondmarkt, Toeristische Markt, van 18 tot 24 uur. Marktconcerten Grote Kerk, Singelstraat, 13.30 uur. Ook op 14, 21 en 28 juli en 4, 18 en 25 augustus. HEINKENSZAND De langste braderie van Zeeland. In de Dorpsstraat, de Kerklaan en, I ivoor het eerst dit jaar, de Stations weg, is van alles te vinden, te bele ven, te zien en te horen. Natuurlijk zal de Dorpsomroeper weer op au thentieke wijze laten van zich laten horen op de bra derie. Ook diverse demonstraties, waaronder verbluf fende Street Soccer demonstraties. Met onder andere een groot springkussen en een gratis gokje wagen met grabbelen wordt er natuurlijk ook gedacht aan onze kleine bezoekers. Van 09.30 tot 17.00 uur. Info: www.winkelcentrumheinkenszand MELISKERKE Ringrijden. Een folkloristische traditie waarbij men te paard een lans door een ring probeert te steken. Van 08.00 tot 17.30 uur. MIDDELBURG Rommelmarkt. Iedere eerste zaterdag van de maand van 08.00-16.00 uur op de Vismarkt. Liefhebbers van antiek en curiosa kunnen er hun hart op halen. Stadswandeling. Ervaar historisch Middelburg van haar mooiste kant. Wandel met een gids door de mo numentale binnenstad, onder de hoge abdijtorens en door de schilderachtige steegjes. Laat u verrassen door de grootste schoonheid in de kleinste details. De gids van de Tourist Shop zorgt ervoor dat u niets mist. Dagelijks (behalve vrijdag) om 13.30 uur. Ver trek vanaf het bordes van het stadhuis op de Markt. Volwassenen: 4,75 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: 4,25 euro, 0 t/m 5 jaar: gratis. Rondleiding landgoed Ter Hooge. Waarbij verteld wordt over de geschiedenis van het landgoed, de bij zondere bomen en planten en dieren die er leven. Aanmelden niet nodig. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg, t.o. kaasboerderij Pitteperk. Aan vangstijd excursie is 14.00 uur. Duur: 1,5 a 2 uur. Kos ten: 1,50 euro. NISSE Rommelmarkt. Rondom de kerk in Nisse, van 13.00 tot 16.00 uur, met om 14.00 verkoping bij opbod van zeer speciale spullen. OOSTERLAND Braderie, Luikse markt, Jaarlijkse Rommelmarkt. Locaties: Markt en de Sint Joostdijk, dorpshuis Ooster hof de hele dag open. Er zullen op die dag o.a. koffie met bolussen, hamburgers en diverse belegde brood jes te verkrijgen zijn. Van 09.00 tot 16.00 uur. Ringrijden De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Timo Cornelisse aan het werk in zijn chocolaterie. door Ellen Jobse Voor het kopen van een doosje bonbons hoefje meestal niet ver te reizen. Tenzij je de exclusieve Zeeuwse bonbons van chocolate rie Ticho in Yerseke wilt proeven. De choco lade van patissier Timo Cornelisse smaakt naar meer, want mensen uit Breda en Rot terdam hebben er maar wat graag een ritje naar Yerseke voor over, zo vertelt hij. Toegegeven, honderd procent Zeeuws zijn de bonbons bij chocolaterie Ticho niet. De chocolade komt namelijk uit buurland Bel gië. „Hier is de hoge kwaliteit chocolade die ik gebruik niet te krijgen", legt Timo uit. Het Zeeuwse en exclusieve zit hem vooral in de vulling. Neem de Zélande, een pure chocoladebonbon met een vulling van zee zout en Zeeuwse roomboter babbelaars. Of de nieuwste aanwinst: de Zeeuwse Truffel, die is gemaakt van schuimwijn uit Schou- wen-Duiveland en zwarte bessen uit de zak van Zuid-Beveland. Natuurlijk ontbreken ook de bolus- en babbelaarbonbon niet in het assortiment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56