41 binnenland VVD dekt rechterflank af met verkiezingsprogramma T@©S Man claimt van Noach maandag open miljoen van jeugdzorg na roof kind Reddingsplan korhoen in Salland faalt volledig zaterdag 7 juli 2012 ROTTERDAM - Een 31-jarige alleen staande vader heeft een schade claim van een miljoen euro inge diend bij Bureau Jeugdzorg Rotter dam. Hij beschuldigt het bureau er van hem zijn zoon te hebben afge nomen en spreekt van kinderroof „Ik ben mijn kind al acht jaar kwijt. Jeugdzorg verzint steeds nieuwe dingen om dat zo te hou den." De man zegt schade te hebben ge leden omdat hem door jeugdzorg de mogelijkheid is ontnomen zijn zoon naar eigen inzicht en goed dunken op te voeden en met zijn zoon een hechte band op te bou wen. De hoogte van de claim is bere kend op basis van het systeem dat geldt voor verdachten die onte recht in de gevangenis hebben ge zeten. De vader wil anoniem blijven in. het belang van zijn kind. „Als ik een kind zou ontvoeren, is Neder land te klein. Als Jeugdzorg hetzelf de doet, geeft niemand thuis." De dagvaarding, die hij samen met zijn advocaat opstelde telt 33 pagi na's. Bureau Jeugdzorg Stadsregio Rot terdam wil niet op de zaak ingaan. DORDRECHT - De replica van de Ark van Noach van Johan Huibers, gebouwd aan de Stadswerf in Dordrecht, wordt maandag officieel geopend. De Ark is te bezichtigen voor iedereen. Aan boord krijgt de bezoeker een indruk van hoe het schip eruit zou moeten hebben gezien en hoe Noach en zijn gezin geleefd zouden moeten hebben. Het vaartuig bedraagt ongeveer 20.000 vierkante meter in omvang en biedt presentaties over de geschiedenis van Noach, wetenschappelijke infor matie, schilderingen, filmzalen en een restaurant met uitzicht over de rivier de Merwede. Ook zijn er twee grote theaters, waarin onder meer con certen en musicals zullen plaatsvinden. foto Ed Oudenaarden/ANP NljVERDAt - Amper een week na dat ze uit het ei kropen, zijn alle korhoenkuikens op de Sallandse Heuvelrug dood. Onderzoekers hebben dit jaar zeker 28 kuikens gezien. Er was zelfs een nest met tien eieren. „Eigenlijk ging het broeden zon der problemen. Er waren tenmin ste zeven nesten. De kuikens wa ren vitaal, maar- na een week dood. De oorzaak is een raadsel", aldus de onderzoekers Freek Nie- wold en Paul ten Den. De sterfte, die zich voor het vierde jaar op rij voordoet, betekent een nieuwe tegenslag voor de redding van de Nederlandse korhoenders. Dit voorjaar werden vijf hoenders TÖOS ew Kil uit Zweden bijgeplaatst, maar daar van zijn er al drie dood. Toch willen Staatsbosbeheer, Na tuurmonumenten, de provincie Overijssel, het ministerie van Eco nomische Zaken, Landbouw en In novatie en Vogelbescherming Ne derland volgend jaar nog eens twintig tot 25 vogels uit Zweden uitzetten. „Dit jaar waren we door de trage vergunningverlening eigenlijk te laat. We hopen dat volgend jaar eerder te doen", zegt Corné Bale mans van Staatsbosbeheer. In Sal land leven nog twee Nederlandse korhanen en waarschijnlijk acht tot tien hennen, met nog twee Zweedse hanen. PAUL KUSTERS toosénhen! O GS door Laurens Kok DEN HAAG - De WD houdt vast aan het recept dat in 2010 de over winning bracht. De aanscherping van klassiek-rechtse thema's in het verkiezingsprogramma lijkt vooral bedoeld om de PW van het lijf te houden. De titel is anders en er zijn acht pa gina's bijgekomen, maar verder lijkt het WD-programma 'Niet doorschuiven maar aanpakken' veel op dat uit 2010. De hoofdin grediënten zijn herkenbaar: over heidsfinanciën op orde, meer vei ligheid en minder migratie. De liberalen willen in totaal 24 miljard euro bezuinigen, vooral op ambtenaren, ontwikkelingshulp en uitkeringen. Daar staat een be lastingverlaging tegenover van vijf miljard euro' voor werkenden en een investering van drie miljard eu ro in agenten, wegen, onderwijs en kinderopvang. In zijn geheel ko men de plannen neer op een net to besparing van 16 miljard euro, waarmee het begrotingstekort in 2017 tot nul moet zijn terugge bracht. Het Centraal Planbureau geeft eind augustus aan of die re kensom klopt. WD-lijsttrekker Mark Rutte spreekt van een 'nuchter, zakelijk en degelijk' programma. Aan hem de taak om het kunstje uit 2010 te herhalen en de WD opnieuw de zie onze websifeibinnenland Mark Rutte over zijn drie be langrijkste punten grootste te maken. Geen wonder dat de WD vasthoudt aan de koers die twee jaar geleden de overwinning bracht. Toch maakt de WD op detailniveau opvallen de keuzes die doen vermoeden dat de partij de grootste concurrentie van de rechterflank, dus van de PW, verwacht. Nieuw in het pro gramma is in navolging van de PW het voorstel om huwelijksmi gratie te beperken, desnoods via een 'opt-out'. Net als Denemarken moet Nederland dan kunnen af wijken voor de Europese richtlijn voor gezinshereniging en kan het zijn eigen regels bepalen. Volgens Rutte zet de WD 'een tandje bij' na de vergeefse pogin gen van CDA-minister van Immi gratie Gerd Leers om de regels te wijzigen. Hij ontkent dat de WD hiermee tegen de PW aanschurkt. „Wilders is met zoveel andere din gen bezig, ik hoor hem hier niet meer over", aldus Rutte. Anders van toon is ook de passage over ontwikkelingssamenwerking. 'Wat de WD betreft is pntwikke- lingssamenwerking geen kerntaak van de overheid', zo begint het hoofdstuk. In 2010 klonk dat nog als volgt: 'De WD heeft ook inter nationaal het hart op de goede plaats. Nederland is een welvarend land dat internationaal zijn verant woordelijkheid moet nemen.' 1-Iet verschil vertaalt zich ook in de cijfers: 3 miljard euro kan volgens de WD van het budget af. In 2010 was dat nog iets meer dan 2 mil jard. Anders dan de PW doen de liberalen geen concessies aan be grotingsdiscipline. Dat gaat niet zonder pijn. De WD wil de uitke ringen (behalve de AOW) ontkop pelen van de lonen, ambtenaren gaan nog twee jaar op de nullijn en mensen gaan flink meer zelfbij- dragen aan zorgkosten. Zo wil de partij huisartsbezoek onder het ei gen risico laten vallen, dat boven dien Stijgt. Volgens Rutte kijkt Nederland op 12 september 'in de spiegel': „De keuze die voorligt is of we gaan pappen en nathouden of nu nood zakelijke maatregelen nemen." Programma o Alleen nog renteaftrek voor nieu we hypotheken die in 30 jaar op basis van annuïteit worden afge lost. Hypotheekvorm blijft vrije keuze. Starters betalen geen overdrachts belasting. AOW-leeftijd vijfjaar eerder dus al in 2018 omhoog naar 67 jaar. Werkgevers draaien niet op voor eerste halfjaar WW. De WW wordt bekort en de eerste drie maanden verhoogd. De ontslagvergoeding bedraagt voor iedereen nog maar een week- salaris per gewerkt jaar. Basispakket wordt verder verso berd: alleen noodzakelijke zorg. Ambtenaren op de nullijn. 250 miljoen euro voor extra agen ten. LOUIS VAN 3AAL NIEUWE BONDSCOACH ik zet een oranje tent en een beamer op marktplaats...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4