De Bakker overleeft twee driesetters 481 Afkloppen Weinig spelers in 3-schema Challenger Zeeland Korfbalster Mondeel van Fortis naar Tjoba zaterdag 7 juli 2012 Tal van toppers in finaleweekend Thermphos Challenger Zeeland Johnny Hoogerland is opge lucht dat hij een nerveuze eer ste Tourweek waarin veel val partijen plaatsvonden zonder noemenswaardige kleerscheuren is doorgekomen. De renner uit Langeweegje telt zijn zegeningen. „Al dat gedoe is verre van prettig, maar tot nu toe moet ik het inder daad afkloppen. Ook over het weer hebben we niet te klagen, maar voor de rest is het voor mij persoonlijk vrij saai. Ik doe m'n werk voor de ploeg en ik moet wachten op wat komen gaat. Want zoals ik al vaker heb gezegd: ik zal het moeten hebben van de momenten dat ik meezit en kort kan eindigen. Het woord zege neem ik zeker niet in m'n mond, maar als je eens een keertje geluk hebt..." De suggestie dat er in het peloton te weinig respect is voor elkaar, wijst de coureur van Vacansoleil DCM ten stelligste van de hand. ,Je rijdt elkaar niet bewust in de vernieling. Vaak is er geen aanlei ding voor een valpartij, maar dan gebeurt het toch. Bijna altijd komt dat door pech. Het hoort erbij. Niet meer en niet minder." Hoewel Hoogerland deze week minder prominent in beeld is ge weest dan bij zijn Tourdebuut van 2011 heeft hij niet het idee dat hij er minder voor moet doen. „Net als vorig jaar ben ik fysiek in orde. En misschien zou je denken dat je meer overhoudt, omdat je minder Vaak in de aanval bent. Toch is dat niet zo. Het is elke dag afzien. Ook doordat je op en top geconcen treerd moet zijn. Dat vreet ener gie." Voor Vacansoleil voltrok zich vrij dag in de etappe Epernay-Metz door Sven Bakker MIDDELBURG - Naast de Challenger Zeeland wordt op de tennisbanen van MLTC ook een open toernooi en jeugdranglijsttoernooi gehou den. Daarin valt met name op dat de inschijvingen in de sterkere cate gorieën tegenvallen. In het enkelspel 3 bij de mannen doen slechts vijf spelers mee. Titel- favoriet Ruben Haverbeke won daarin met 6-0 6-4 van Bram de Nijs. Bij de vrouwen in de 3 doen er zeven speelsters mee. Favoriete Sharon Coone was in haar opening spartij met 6-2 6-7 6-2 te sterk voor Anne Flohil. In de 3-categorie van het dubbel spel bij de mannen wonnen Ferry Sonnemans en Mare Felius hun eer een rampscenario. Kopman Wout Poels moest na de massale valpartij op 25 kilometer van de finish de strijd staken. Hoogerland ont sprong de dans, maar bij een snel heid van 75 kilometer per uur moest hij dermate hard in de rem men dat zijn banden sprongen. „Verschrikkelijk voor die jongen. Vorig jaar moest Wout de strijd sta ken omdat hij ziek werd. Ik hoorde ook pas bij de finish dat hij was af gestapt. Echt heel erg zuur." Het strijdplan van Vacansoleil DCM kan nu in de prullenbak. „Bijna alles stond in het teken van Wout. Ik droeg daar graag mijn steentje aan bij, want hij was goed bezig. Ik heb nu echt geen idee hoe het precies verder moet." Veel tijd om te piekeren, heeft Hoo gerland niet. Zaterdag en zondag worden voor het eerst de klim mersbenen getest. Maandag volgt een individuele tijdrit van 41,5 kilo meter. Na de rustdag op dinsdag doemen de Alpen op. Hoogerland heeft er zin in. „Voor jongens zoals ik wordt het nu wat interessanter." René van Stee ste wedstrijd en zijn daarmee hard op weg naar de titel. De nummers één van de plaatsingslijst versloe gen Paul van Hoeve en Jonas Patist met 6-3 6-1 en komen morgena vond uit tegen Dmitri van Hoof en Jasper Smit. Laatstgenoemden ver loren in de poulefase reeds met 3-6 3-6 van Van Hoeve en Patist. Tessa Govers plaatste zich in de 4-categorie bij het vrouwenenkel spel voor de finale. De als tweede ingeschaalde Govers was met 6-4 7-6 te sterk voor Kim Houmes. Daniel de Jonge deed goede zaken in het enkelspel 5 bij de mannen. Eerst was hij met 6-1 6-3 de meer dere van de als vierde geplaatste Jo ris in 't Hout en in zijn tweede pou lewedstrijd versloeg hij Dali Leij- ting met 6-2 en 6-2. Tot opluchting van de toernooi- directie schopt Thiemo de Bak ker het tot de halve finales van de Thermphos Challenger Zee land. De voormalige nummer veertig van de wereld komt daar in vandaag een andere publieks lieveling tegen: Matwé Middel koop. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Thiemo de Bakker is moe aan het worden. En dat is ook logisch, want hij is bezig aan een slopende serie wedstrijden. Vrijdagmiddag speelde hij zijn 22e partij in drieënhalve week. „Van daar dat ik het zwaar had", zei de 23-jarige Haarlemmer na zijn be nauwde zege (4-6 6-4 7-5) op de Oostenrijker Gerald Melzer. „En ik speel niet alleen lange partijen, maar maak ook lange dagen. Dat kost kracht." De Bakker begon op 12 juni aan zijn eerste Nederlandse futuretoer- nooi van deze zomer. In het Drent se Zuidwolde won hij zowel het enkel- als het dubbelspel, waar door hij in totaal negen keer de baan op moest. In Alkmaar en Bre da speelde hij vervolgens ook vijf maal in de singles. En nu staat de teller bij de Thermphos Challen ger Zeeland in Middelburg al op drie. De man die op het gravel van MLTC als publiekslieveling te boek staat en die rol ook goed invult, had al twee keer de pech dat een wedstrijd (deels) werd uitgesteld. Woensdagavond zorgde het nood weer ervoor dat zijn confrontatie met Roel Oostdam een half etmaal werd doorgeschoven. En donder dagavond werd zijn tweederonde- partij tegen de Braziliaan Thiago Monteiro vanwege de regen bij een 5-2-achterstand onderbroken. Vandaar dat hij vrijdag twee keer aan de bak moest. Rond 11.30 uur hervatte hij het duel met de Zuid-Amerikaan, die hij uiteinde lijk in vijf kwartier met 3-6 6-1 6-0 aan de kant schoof, en om 15.30 uur stond hij alweer klaar voor zijn kwartfinale tegen Gerald Mel zer. Dat hij die ontmoeting tot een goed einde bracht, was knap. Hij ging in de derde set tot het uiterste en forceerde bij een 6-5-voor- sprong een beslissende break. De Bakker werd wel enigszins gehol pen door de arbiter. Dat vond ook Melzer, die meermaals een beslis sing in twijfel trok. „I didn't hear the line", zei hij quasi-grappig na dat de man op de stoel had gezegd dat een bal van De Bakker nog de lijn had geraakt. Maar na nóg enke le van die momenten verging' het lachen hem. Melzer speelde in de eerste set het beste tennis. Met veol topspin jaag de de linkshandige broer van we reldtopper Jürgen Melzer de ballen over het net en zijn opponent had in het begin moeite die te verwer ken. De Bakker serveerde wel goed, maar werd toch één keer ge broken. Bij de vrouwen, die in Middelburg 25.000 dollar prijzengeld verde len, staan er vandaag vier geplaats te speelsters in de halve finales. De Frangaise Aravane Rezai, die op de banen van MLTC als eerste is ingeschaald, haalde door een over winning op de Argentijnse Catalina Pella de laatste vier. De setstanden waren 6-0 en 6-4. In de voormalige nummer vijftien van de wereld treft in de halve eindstrijd een andere gewezen we reldtopper, de Russin Elena Bovi- na. Die stuurde vrijdag de Japanse Junri Namigata met 7-5 2-6 6-3 naar huis. In de andere schemahelft zijn de Belgische Kirsten Flipkens en de Japanse Yurika Sema overgeble- In de tweede set brak de Haarlem mer meteen door de opslag van zijn tegenstander heen. Dat voor deeltje probeerde hij zo zuinigjes mogelijk te verdedigen. „Ik heb me daarna echt zo veel mogelijk gespaard", zei De Bakker. „Het had geen zin om lange rally's aan te gaan. Ik vond het prima dat hij zijn servicegames pakte zolang ik die van mezelf ook maar won." De voormalige nummer veertig van de wereld kon daardoor een beetje op adem komen voor het beslissende derde bedrijf Daarin vocht hij weer voor elk punt en bracht hij volop spektakel. Vandaag treft Thiemo de Bakker op het center court Matwé Middel koop. Die won vrijdag zijn kwartfi nale van de Pool Andriej Kapas: 6-2 6-4. In de andere halve finale staan de Belg Niels Desein, die de Fin Timo Nieminen met 6-0 6-4 uitschakel de, en de Japanner Taro Daniel. Die zag de nummer twee van de plaatsingslijst, de Spanjaard Guil- lermo Olaso, bij 3-6 6-2 4-2 opge ven. ven. Beiden waren vrijdag te sterk voor een Russin. Flipkens riep Mari na Melnikova een halt toe (6-4 6-0) en Sema klopte Valeria Solo- vieva (4-6 6-4 6-3). Programma zaterdag 11.00 uur: eerste halve finale vrou wen, Flipkens (2)-Sema (4) 13.00 uur: tweede halve finale vrouwen, Rezai (1)-Bovina (5) 14.30 uur: eerste halve finale man nen, Desein (8)-Daniel (7) 16.00 uur: dubbelspelfinale vrou wen, met in elk geval Van de Velde/Van der Meet 18.00 uur: tweede halve finale mannen, Middelkoop (5)-De Bak ker (6) De toegang is gratis. Thermphos International Tennis Tournament ftt MLTC Middelburg, 30 juni - 8 juii 2017- X frtcfUSièf WÖpeh.sëntórentaëfbooi. OOST-SOUBURG - Korfbalster Demi Mondeel (rechts) maakt de overstap van het Souburgse Fortis naar Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen. De voormalige jeugdinter- national wil op een hoger niveau kunnen spelen. Tjoba komt in het seizoen 2012- 2013 zowel op het veld als in de zaal uit in de overgangsklasse, terwijl For tis een eersteklasser is. foto Lex de Meester Rezai, Bovina, Flipkens en Sema in halve finales

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48