Intimidatie, haat en sabotage Feyenoord gaat op de Scandinavische toer II KNWU noemt de aantijgingen van Lieke Klaus 'onjuistheden' FIETSCROSS BMX-topper Lieke Klaus doet boekje open over haar tijd in de nationale selectie zaterdag 7 juli 2012 Zes jaar lang maakte Lieke Klaus deel uit van de natio nale selectie fietscross. Het was een tijd van seksu ele intimidatie, haat en nijd en sabotage, vertelt ze. door Herman Wissink "W" k heb een rottijd gehad in I de nationale selectie.' Lie- ke Klaus gebruikt in haar JL eerste zin een niet nader te herhalen krachtterm en zet daar mee de toon voor haar relaas. Het is er een over seksuele intimidatie, haat en nijd en sabotage. Voor de deur van haar ouderlijk huis in Wijchen staat plagerig een blinkende, witte auto. Gloed nieuw. Nog geen tweehonderd ki lometer op de teller. 'Olympische Sporters rijden Volks wagen' staat er op de deur. De BMX-topper mag de wagen rijden vanwege haar A-status, maar Olympische Spelen zijn er voor haar niet bij. En al heeft de rechter anders besloten, de Gelderse fiets- crossster blijft volharden in de me ning dat ze in Londen had moeten rijden. Het verhaal van Klaus (22) is een frontale aanval op bondscoach Bas de Bever. Hoe hij Klaus zes jaar lang heeft dwarsgezeten. „Toen ik zes jaar geleden in de nationale se lectie kwam, heeft hij tegen ande re selectieleden gelijk gezegd: 'Ik kan er niet omheen, maar liever niet.' Dat hoorde ik achteraf. Ik was het zwarte schaap." Lieke Klaus is fel. Niet bang dat haar relaas wordt gezien als natrap pen, wraak nemen. „Ik heb zes jaar lang mijn mond gehouden. Ik was bang voor mijn positie. Maar nu ik toch niet naar Londen ga, mag iedereen weten hoe het zit." „Ik was zestien jaar, zat als enige meisje in een groep van negen jon gens. Een paar jaar ouder dan ik. Het ging de hele dag over vrouwen en seks. Met de bondscoach voor op. Hij stond er niet bij en keek er naar, maar deed zelf mee. Als je daar als meisje tussen zit, voelt het als minachting. Gezellig samen lun chen, was er niet bij. Ik zat altijd al leen. Had niemand aan wie ik mijn verhaal kwijt kon. Het ging zelfs zo ver, dat bij het eten de lap top met porno op tafel stond." „Er werd de hele dag getreiterd en gesard. Ik heb vaak geprobeerd er over te praten. Bas de Bever is vaak hier geweest, terwijl ik aan ta fel zat te huilen. Hij zou er iet$ aan doen, maar er veranderde hele maal niets. Ik heb met de direc teur en de technisch directeur van de KNWU gesproken, maar al mijn opmerkingen werden wegge wuifd. Omdat het met de sport goed ging, heb ik het volgehouden en de Spelen van Peking gehaald." Na Peking was het snel afgelopen voor Klaus. „De Bever had al tegen anderen gezegd dat hij me na de Spelen uit de selectie zou zetten. Ik zou niet goed genoeg zijn voor de nieuwe olympische baan. Toch was ik de eerste die zich nomineer de en kwalificeerde. Maar er werd van alles gedaan om me te sabote ren. Pure pesterijen." Klaus weer legt de kwalificatieprocedure. Een interne ranglijst, waarop zij hoger staat dan concurrente Laura Smul ders, wordt plots niet meer gehan teerd. Smulders, die wel naar de Spelen gaat, staat hoger op de in ternationale ranglijst. „De selectie reist de hele wereld over om aan wedstrijden deel te nemen waar UCI-punten te verdienen zijn. Ik moet het allemaal zelf doen. Ik kan het me niet veroorloven om naar al die wedstrijden te gaan." NIEUWEGEIN - De KNWU beperkt zich tot een schriftelijke reactie op de beschuldigingen van Lieke Klaus. Wielerunie-directeur Huib Kloosterhuis doet dit mede na mens de betrokken bondscoach Bas de Bever en de door Klaus ge noemde technisch directeur Thor- wald Veneberg. 'We hebben hier te maken met een zeer teleurgestelde sporter. We kun nen ons voorstellen dat Lieke Klaus emotioneel is, nu ze niet naar de Spelen in Londen gaat. Wij vinden het jammer dat er diverse aantijgingen worden gedaan in het verhaal en onjuistheden worden vermeld. Thorwald Veneberg (tech nisch directeur, red.) en ik hebben onlangs ruim twee uur met Lieke gesproken, waarbij de kou uit de lucht leek genomen. Blijkbaar is dit niet het geval. Ik hoop dat ze dit een plek kan geven en dat ze zich kan richten op haar sportieve carrière', schrijft Huib Klooster huis in een reactie op de aantijgin gen. Martin van Geel. foto ANP door Hans Leber ROTTERDAM - Er was wat meer pu bliek op de training van Feye noord gisterochtend, want 'een speler als Karim El Ahmadi', zoals de aanwinst door de club was om schreven, die moest wel heel goed kunnen voetballen. De 21-jarige Noorse aanwinst met de exotische naam Harmeet Singh tekende een dag eerder een tweejarig contract (met een Feyenoord-optie voor nóg twee jaar). Gisteren stond hij voor het eerst op het veld. Maandenlang was Feyenoord be zig met deze controlerende middenvelder/spelverdeler van In diase origine, het scoutingsproces duurde nog langer. Waar de Rotter damse club in het verleden nog wel eens naast talenten greep om dat andere clubs meer geld of een hogere attractiewaarde hadden, is het 'traject' Singh succesvol afge rond door technisch directeur Mar tin van Geel. Met een transfersom van drie ton is voorkomen dat de speler pas eind november beschik baar zou zijn, als hij na de Tippeli- gaen, de Noorse eredivisie, trans fervrij mocht vertrekken. Met de komst van Singh is Feye- noords middenveld - en eigenlijk de hele selectie - 'klaar'. De club heeft alleen nog behoefte aan een 'bewezen' puntspits die goed is voor minimaal vijftien doelpun ten. In die zoektocht wordt Van Geel gehinderd door de nog steeds gebrekkige financiële middelen. Langs het trainingsveld klonk giste ren daarom nog altijd de naam van ]ohn Guidetti, die na een zeer succesvol jaar als huurling bij Feye noord weliswaar een nieuwe stap wil zetten bij zijn club Manchester City of elders, maar nog steeds kampt met de beenblessure (spier- uitval door een zenuwaandoe ning) van eind vorig seizoen en in Manchester nog steeds niet aan de voorbereiding op de nieuwe jaar gang is begonnen. Nu de Noor Omar Elabdellaoui op voorspraak van Guidetti, die deze 20-jarige Noorse Marokkaan een van zijn beste vrienden noemt, voor dit seizoen door Manchester City aan Feyenoord is verhuurd, en nu met Singh, die begin dit jaar debuteerde voor Noorwegen, nóg een getalenteerde Scandinaviër in Rotterdam speelt, zou de emotio neel licht ontvlambare Guidetti zo maar voor nóg een jaar naar de Kuip kunnen kiezen. Zeker als het hem in de voorbereiding blijft te genzitten. Dat althans is wat de fans in Rotterdam hardop hopen. Het zou ook een mooi trio exoti sche Scandinaviërs opleveren: een in Kenia opgeroeide Zweed met een Italiaanse achternaam, Guidet ti, een Noor van Indiase komaf, Singh, en een Noor van Marok kaanse origine, Elabdellaoui. Maar zover is het nog niet. En zó ver komt het waarschijnlijk ook niet. Olympische Spotte rijden Volkswagen Lieke Klaus voor de gloednieuwe Volkswagen die ze mag rijden, omdat ze vanwege haar prestaties de A-status heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47