sport 19 NAC 'hartstikke blij' met Hadouir Milano Koenders tekent bij Heracles Rug kost Adriaansen halve finale zaterdag 7 juli 2012 - - door Jos van Hees Onder het toeziend oog van trainer John Karelse werken de spelers van NAC de ochtendtraining in alle rust af. De nieuwste aanwinst, Anouar Hadouir, ontbrak nog en meldt zich maandag pas bij de Bredanaars. foto Edwin Wiekens/het fotoburo VOETBAL - Vrijdagochtend, Breda- nello. Op de dag dat officieel be kend wordt dat Anouar Hadouir (29) een tweejarig contract tekent bij NAC, gaan enkele supporters langs de lijn even terug in de tijd. Een jaartje of twee om precies te zijn, als de kranten koppen dat de pingelaar dicht bij een overgang naar Ajax is. Een hypeje dat zich later herhaalt, wanneer PSV in hem de nieuwe Ibrahim Afellay ziet. Maar vanaf maandag speelt hij dus in Breda, voor NAC. Ook een topclub, maar dan toch vooral op de ranglijst van bieromzet en rode cijfers. „We zijn hartstikke blij dat we zo'n geweldige voetballer hebben binnengehaald", doelt coach John Karelse op de creativiteit, aanvals- drang en scoringsdrift van de voor malig aanvaller van Willem II, Ro- da JC en Alemannia Aachen. Het is dus ook niet zo gek dat Ha douir - zonder lijfelijk aanwezig te zijn - vandaag het onderwerp van gesprek vormt op het trainings complex in Zundert. Het gekir bij dat kleine clubje langs de zijlijn; het past feilloos in de collectieve verwondering die de laatste week is ontstaan onder de achterban. En dat mag je met recht een com pliment noemen richting de tech nische leiding van NAC. Hadouir raakte enthousiast na ge sprekken met Karelse en later Van As. „Het zegt mij veel dat Anouar speciaal zijn vakantie in Marokko onderbreekt om met ons te ko men praten. Dat zegt iets over de gretigheid van deze jongen", vindt Karelse, die informatie over hem inwon bij Harm van Veldhoven, zijn coach van Roda JC. „Ik hoor de louter positieve verhalen. Van Veldhoven omschrijft hem als een m&$esMmmmmmm)&x£g9sesgmtt<miiissés& s prima teamspeler." Terug naar de zijlijn op Bredanello. Daar dringt deze morgen ook tot de fans door dat Michel Breuer - ondanks een bij na-akkoord - afziet van een over gang van SC Heerenveen naar NAC. Aanleiding: het financiële plaatje. „Jammer", reageert Karel se. „Maar wij moeten elke euro omdraaien en gaan geen onverant woorde uitgaven doen. We kijken verder nu." Het is het beleid van Van As in een notendop. Het zou te ver gaan om te zeggen dat zijn handelswij ze een afschrikkende werking heeft op makelaars, maar duidelijk en standvastig is hij wel. Dat móet ook. Het tijdperk Theo Mommers, waarin zaakwaarnemers absurde salariseisen vaak soepeitjes zagen gehonoreerd, is definitief voorbij. Breuer ervoer wat Milano Koen- ders eerder al merkte: het is graag of niet. Het armlastige NAC wil en kan het spelersbudget simpelweg niet overschrijden. Makelaars die technisch directeur Jeffrey van As bellen om transfer vrije spelers als Gill Swerts (wil het liefst naar het buitenland) en Niels Wellenberg of Feyenoorder Bart Schenkeveld aan NAC te slij ten, horen dan ook dat de club geen eurocent meer uitgeeft dan dat het de waarde van een speler inschat. De club is bovendien kri tisch. Michael Timisela (VW) vin den ze bij NAC bijvoorbeeld een aardige back, maar te veel een type Jens Janse. En PSV'er Abel Tamata is een linkspoot, terwijl de leiding zoekt naar een rechtspoot op rechts. Maar goed, de eerste 'grote naam' is binnen, Anouar Hadouir. Al ont breekt hij vanmiddag nog in het duel Cluzona-NAC (17.00 uur). TENNIS - De zware tweede ronde tegen Gijs Linders op het Rhijen- hof Open in Wateringen was Wou ter Adriaansen niet zo zeer in de benen maar meer in de rug gaan zitten. In de kwartfinale tegen clubmak ker Arko Zoutendijk van Lobbe- laer kon Adriaansen tot 3-2 in de eerste set goed mee, waarna zijn rug het afliet weten, 6-3 6-0. Zoutendijk kan zich vandaag in de halve finale revancheren tegen lijst aanvoerder Mark de Jong, tegen wie hij in de finale van het Prin senbeek Open tamelijk kansloos was. In de andere halve finale speelt Tim van Terheijden, die gistera vond Michel Koning met twee keer 6-3 uitschakelde, tegen David de Goede, de bedwinger van Bart de Gier. Op het TVHB Open in Breda meldde Sharon Roselle zich voor de halve finale, die zij vandaag mag spelen tegen lijstaanvoerster Susanne Lodewijk, door een 6-4 6-1-overwinning op Kimberley Dekker uit Halsteren. Onder in het schema wacht Kirsten Raaijma- kers van TV Vierhoeven na een bye en een walk over met de ar men over elkaar, wie er uit die hal ve finale tevoorschijn komt. VOETBAL Arsenal cancelt oefentrip in Nigeria Arsenal heeft een trip naar Nigeria om logistieke redenen afgezegd. Als voorbereiding op het nieuwe seizoen zou Arsenal op 5 augustus een oefenduel spelen tegen Nige ria. „We konden niet alles rond krijgen zoals we wilden", lichtte marke tingdirecteur Angus Kinnear toe. Arsenal wil nu proberen volgend jaar zomer alsnog naar Nigeria te reizen. v Rgg Milano Koenders. foto Marco de Swart/ANP Hamilton snelste in Verregende trainingen AUTOSPORT - De trainingen voor de Grote Prijs van Groot-Brittan- nië in de Formule 1 zijn gisteren volledig verregend. Tussen de hoosbuien door zette de Brit Le wis Hamilton in zijn McLaren de beste rondetijd neer op het cir cuit van Silverstone. Kamui Kobayashi (Sauber) klokte de tweede tijd en Michael Schu macher (Mercedes) reed de derde tijd. De coureurs konden maar weinig ronden rijden op het drijfnatte as falt. Veel teams kozen ervoor de regenbanden te sparen. Die heb ben ze vermoedelijk dit weekein de opnieuw nodig, want de voor spellingen voor het weer op Sil verstone zijn ongunstig. VOETBAL - Milano Koenders speelt de komende drie seizoenen bij Heracles Almelo. De 25-jarige ver dediger komt transfervrij over van AZ. Hij tekent in Almelo een con tract tot medio 2015. De in Amsterdam geboren Koen ders maakte in 2006 zijn debuut voor RKC en stapte een jaar later over naar AZ. De afgelopen seizoe nen speelde hij op huurbasis voor NEC, Sparta en de laatste twee jaar voor NAC. „Ik ben ontzettend blij met deze stap. Ik vond Heracles Almelo al tijd al een mooi elftal om naar te kijken. Ze willen altijd aanvallend op de helft van de tëgenstander spelen, dat past bij mij", zegt Mila no Koenders. Verdediger Michel Breuer speelt komend seizoen voor NEC. De 32-jarige verdediger, die in de nadrukkelijke belangstelling stond van NAC, ondertekent een tweeja rig contract bij NEC. Hij komt transfervrij over van sc Heeren veen waar hij sinds 2004 speelde. Breuer debuteerde in het seizoen 1998-1999 bij Excelsior in het be taalde voetbal. „NEC speelt goed verzorgd voetbal op een hoog ni veau", legde hij zijn keuze uit. „Ik ken trainer Alex Pastoor nog van mijn periode bij sc Heerenveen en de gesprekken, met hem hebben mij verzekerd dat NEC voor mij een mooie volgende stap is." Alexander Biittner zet zijn loop baan voort bij Southampton. Zijn club Vitesse en de Engelse forma tie hebben een akkoord bereikt over zijn overgang. De 23-jarige verdediger reist nu zo snel moge lijk naar Engeland om een medi sche keuring te ondergaan. In maart 2008 maakte Büttner bij Vi tesse zijn debuut in de eredivisie. John Verhoek voetbalt komend seizoen bij het Duitse FSV Frank furt. Dat maakte de club die uit komt in de tweede Bundesliga, be kend. FSV Frankfurt huurt de Ne derlandse aanvaller van de Franse club Stade Rennes. De 23-jarige Nederlandse aanvaller heeft in Frankrijk nog een contract tot me dio 2013. Afgelopen seizoen speel de Verhoek op huurbasis voor zijn oude club ADO Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45