Van Gaal tweede kans Bondscoach Ehrens gaat zijn eigen weg sport 17 'Louis van Gaal is in staat tot vernieuwingen" Danny Blind assistent Vee! ervaring ZWOLLE - De belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) staat achter de aanstelling van Louis van Gaal als nieuwe bonds coach van Oranje. Volgens direc teur Gerard Marsman heeft het Ne derlands elftal behoefte aan een type trainer als Van Gaal. „Hij is de afgelopen weken na het afscheid van Bert van Marwijk niet voor niets door velen genoemd. Van Gaal is een vakman die in staat is de veranderingen en vernieuwin gen door te voeren die nodig zijn", aldus Marsman. De CBV had gepleit voor een Ne derlandse trainer uit de veelgepre zen 'Hollandse school'. „En Van Gaal heeft die mede opgebouwd. Bovendien heeft hij wereldwijd naam en faam. Hij is een van de trainers waarvan wij als CBV vin den dat die Oranje kan geven waar aan de ploeg behoefte heeft. Ik kan me de keuze van de KNVB dus goed voorstellen. Ik neem aan dat beide partijen goede afspraken heb ben gemaakt, zodat een goed werk klimaat zal ontstaan. Het was dui delijk dat Oranje op de weg van de laatste maanden niet door kon gaan. Met Van Gaal krijgen we een bondscoach die in ieder geval een heldere visie op voetbal heeft." Van Gaal geniet ook het volste ver trouwen van het oranjelegioen. In een poll op de website van de Sup portersclub Oranje kwam de 6o-ja- rige Amsterdammer als favoriet naar voren. Daarom werd het be sluit van de KNVB om Van Gaal te benoemen met tevredenheid ont vangen. „Van Gaal heeft bewezen dat hij een team kan opbouwen. Hij kan revanche nemen voor de mislukte kwalificatie voor het WK 2002", aldus bestuurslid Theo Pouw. door Giel Hendrïx AKEN - Traditiegetrouw is de vrij dag van het CHIO van Aken een 'dag van bezinning'. De rekening opmaken van de eerste drie dagen en even tot rust komen voor de fi nales in het weekeinde. Terwijl de meeste concoursen vier dagen du ren, begint Aken al op dinsdag. „Als het goed gaat is dat zo voor bij", zegt de Nederlandse bonds coach Rob Ehrens, „maar het blijft; wel vermoeiend." Ook hij had, na de hectische lan- denwed strijd van de avond ervoor even tijd om uit te blazen. Alle ruimte, voor de 54-jarige Limbur ger, om zich bezig te houden met zijn grootste probleem van dit mo ment, het samenstellen van de Ne derlandse springruiterploeg voor de Olympische Spelen. Het speelt voortdurend door zijn hoofd, maar hij geeft daar aan de buiten wereld niets over prijs. .Jullie kun nen vragen wat jullie willen", zegt hij met een grote lach, „maar je hoort van mij geen enkele naam. Op zijn laatst maandag moet ik het voorstel aan de hippische bond doen, vervolgens licht ik de ruiters in en pas daarna maak ik de namen bekend." De laatste weken hebben wel al duidelijk gemaakt dat Jur Vrieling, Gerco Schroder en Mare Houtza ger alvast hun koffers mogen pak ken. Harry Smolders, Maikel van der Vleuten en Leon Thijssen zijn de kandidaten voor de vierde plek en de reserveplaats. Vandaar ook dat donderdagavond de schrik even toesloeg toen Verdi, het paard van Vleut-junior struikelde en naar de stal gedirigeerd werd in plaats van naar het springstadion. „Gelukkig gaat het nu alweer een stuk beter met Verdi", zegt Ehrens. „We weten nog niet pre cies wat er aan de hand is, maar we willen nooit de gezondheid van het paard op het spel zetten ten koste van het resultaat." Bondscoach Sjef Janssen (dres suur) laat in Aken Van der Meer en Imke Schellekens onder elkaar uitmaken wie als vierde ruiter mee mag naar Londen. Een objec tieve optelsom, de cijfers beslissen. „Ik doe het anders", zo wijst Ehrens op zijn werkwijze. „Als we resultaten bij elkaar zouden tellen of bijvoorbeeld trials zouden hou den waarbij de beste vier automa tisch geplaatst zijn, hadden we geen bondscoach nodig. Ik maak andere afwegingen. De ene wed strijd is niet te vergelijken met de andere." Hoewel de uitslagen in de laatste twee landenwedstrijden niet be paald positief verlopen zijn, blijft Ehrens vol vertrouwen. „Voorop gesteld dat ik ook teleurgesteld ben in die resultaten. Maar als ik de kop laat hangen, gaat het zeker niet beter. Onze sport bestaat uit een aaneenschakeling van mo mentopnames." De Nederlandse volleybalsters ver laten vandaag met een kater Karlo vy Vary. Het Tsjechische kuuroord bracht twee nederlagen waardoor Oranje als vierde en laatste eindig de op de Final Four van de Europe an League. Nederland verloor, na de nederlaag een dag eerder in de halve finale tegen Tsjechië, giste ren ook het duel om de derde plaats. Europees kampioen Servië was met 3-1 te sterk. UITSLAGEN TENNIS Wimbledon. Mannen, halve finales: Federer (Zwï/3) - Djokovic (Ser/1) 6-3 3-6 6-4 6-3, Murray (GBr/4) - Tsonga (Fra/5) 6-3 6-4 3-6 7-5. Vrouwen, dubbelspel, halve finales: Serena Williams/Venus Williams (VSt) - Huber/Raymond (VSt/12-6 6-1 6-2, Hlavackova/Hradecka (Tsj/6) Pennetta/Schiavone (Ita) 2-6 6-3 6-4. WIELRENNEN Giro Donne. 1. Marianne Vos 2.45.43, 2. Ju dith Arndt zt, 3. Evelyn Stevens zt., 4. Shelley Olds op 40 seconden, 5. Chloe Hosking zt, 6. Giorgia Bronzini zt, 7. Alona Andruk zt, 8. Em ma Johansson zt, 9. Alena Amialyusik zt, 10. Liesbet de Vocht zt., 15. 15. Loes Gunnewijk zt, 43. Sanne van Paassen, 56. Lucinda Brand op 4.40. Algemeen klassement. 1. Marianne Vos, 2. Evelyn Stevens op 2.01 minuten, 3. Em ma Pooley op 3.23, 4. Fabiana Luperini op 3.56, 5. Judith Arndt op 4.47, 6. Tatiana Guder- zo op 5:17, 7. Claudia Haüsler op 5.30, 8. Elisa Longo Borghini op 6.24, 9. Ashleigh Moolman op 6.29, 10. Tiffany Cromwell op 6.31, 11. Em ma Johansson op 7.54, 28. Lucinda Brand op 35.06, 30. Anna van der Breggen op 36.34 39. Adrie Visser op 50.15, 44. Sanne van Paas sen op 53.30. zaterdag 7 juli 2012 Sport in het kort Assistent van Louis van Gaal bij Oranje wordt Danny Blind. Hij was tot eind vorig jaar technisch manager bij Ajax. Bij de Amsterdamse club zou Blind gaan sa menwerken met Van Gaal. Nu worden de twee alsnog herenigd bij het Nederlands elftal. Bert van Oostveen van de KNVB toonde zich verguld met de aanstelling van Van Gaal.'' Een man met een schat aan ervaring en met persoonlijk en vakinhoudelijk overwicht' foto Andreas Gebert/EPA Vitesse-verdediger Alexander Büttner tekent een contract bij het Engelse Southampton, dat ko mend seizoen uitkomt in de Pre mier League. De clubs kwamen gis teren tot een akkoord. De 23-jari- ge Doetinchemmer was vorige week in Engeland om daar te on derhande len. Tijdens de eerste training van Vitesse zon dag gaf hij al aan te ver trekken uit Arnhem. Büttner had een contract tot medio 2013. Vites se meldt niet wat Southampton be taalt. Eerder bood Fulham twee mil joen euro voor Büttner, maar dat vond Vitesse te weinig. Wouter olde Heuvel keert per di rect terug bij de TVM-schaats- ploeg. Komende periode zal volle- •dig in het teken staan van revalide ren. De 25-jarige Tukker, die kampt met een slepende knieblessure, be sloot in april van dit jaar de over stap te maken naar de ploeg van Jan van Veen. Daarvoor was hij zes jaar in dienst bij de schaatsploeg van TVM. Louis van Gaal staat voor een nieuwe uitdaging met het Nederlands elftal. 9 Verdediger Michel Breuer is ook komend seizoen in de eredivisie ac tief. De 32-jarige verdediger onder tekent een tweejarig contract bij NEC. Hij komt trans fervrij over van sc Hee renveen waar hij sinds 2004 speelde. Breuer debu teerde in het seizoen 1998-1999 bij Excel sior in het betaalde voetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43