SALE FRANKRIJK 1 1 B Zandzakken? Vermoorde man DELSCHER KRAS.NL. zaterdag 7 juli 2012 'Maar buiten kwam het water tot mijn Commentaar knieën. Ik heb nog nooit zo'n hoosbui ...O»». meegemaakt' Rob Haak, bewoner 's Gravenstraat in Ciinge Zeeuwen die tien, twintig jaar geleden de grens overstaken, voelden soms iets van leedvermaak of medelij den. Bij onze zuiderburen ston den er zandzakken bij de wo ningen. Om het hemelwater te keren. Als gevolg van de kli maatverandering valt er tegen woordig vaker in korte tijd veel neerslag. De capaciteit van de waterafvoer is daar niet op bere kend. Met als gevolg dat na een fikse bui ook aan deze kant van de grens veel huizen blank staan. Donderdagavond was het op diverse plekken weer raak. Onder andere op Tholen en in Hulst. Wethouders meldden dat riolen zoveel regenwater nu eenmaal niet kunnen afvoeren. Toch is er,alle aanleiding om se rieus te onderzoeken wat de technische (en betaalbare) mo gelijkheden zijn. Want er is geen enkele aanleiding om te veronderstellen dat we in de toekomst minder geplaagd zul len worden door heftige buien. Het alternatief voor een adequa te afvoer is onaantrekkelijk: het verstrekken van zandzakken. De collectie van 250 grammofoonplaten van Jeanne van Meel uit Tholen-stad is nat geworden na de hoosbui van donderdagavond. In haar woonkamer stond vijftien centimeter water. foto Willem Mieras Geen regen gewenst StfOOmde ^111101 Dit weekeinde zijn er in Zeeland tal van evenementen die geen re gen kunnen gebruiken. En het ziet er - gelet op de weersverwachting - niet al te-goed uit. In Vlissingen is het festival Onder stroom, met op het'Bellamypark weliswaar tenten, maar ook veel straattheater. In Biervliet wordt een Top tuin- weekend gehouden. In Zouteland is een Beacfovolley- baltoernooi. In Ouwerkerk kunnen mensen te recht voor het Kunstproject 'Dij ken van Wijven'. Op de Zomerfair in Vlissingen op de atletiekbaan staan dit jaar ligfiet sen centraal. In drie minuten tijd stond het water Jeanne van Meel donder dagavond tot de enkels. Haar woonkamer in de Louisestraat in Tholen-stad liep onder na de hevi ge regenbui, die rond half tien 's avonds losbarstte. „Het water kwam zó binnen gestroomd door de achterdeur! En toen ik de wc doortrok stond de pot in één keer helemaal vol." De buren uit de Koningin Julia- nastraat belden de brandweer, om dat het water door de hele straat stroomde. „Die mannen hebben het water met grote wissers naar' buiten geveegd. Vijf van mijn bu ren kwamen ook helpen dweilen." Jeanne's wollen vloerkleden lagen gistermiddag te drogen in de tuin. Tegen de verwarming stonden tientallen grammofoonplaten met vochtige hoezen te drogen. „Die ldeden kosten vijfhonderd euro per stuk, maar de emotionele scha de is het grootst", zegt Jeanne ba lend. „De muziek van Roy Or- bison is ook op CD te krijgen, maar dat is niet hetzelfde als een grammofoonplaat." Bewoners van de 's Gravenstraat in Clinge hadden ook flinke, wa teroverlast. Rob Haak, bewoner van de straat had het geluk dat zijn huis hoog ligt, hierdoor kreeg- hij binnen geen natte voeten. „Maar buiten kwam het water tot mijn knieën. Ik heb nog nooit zo'n hoosbui 'meegemaakt. Zelfs brandweerauto's konden niet rij den door onze straat." Het is niet de eerste keer dat het dorp voor een deel onder water staat: „Bij het minste of geringste gaat het mis," vertelt Haak. Vol gens hem zit het probleem in het riool: „Er wordt echter niets aan gedaan." Ghiseleen Reyns, ook uit Clinge, denkt ook dat de wateroverlast be perkt blijft als de riolering eens goed werd aangepakt: „Het riool heeft al eens open gelegen, maar het werkt nog steeds niet goed." WESTDORPE - De vermoorde man die woensdag in een sloot aan de Kapittelstraat in Westdorpe is ge vonden, blijkt de 30-jarige dakloze Michael ten Napel te zijn. Hij heeft Zeeuwse wortel en werd herkend door een agent. Mogelijk is er een link met drugsdeals, die op het parkeerterrein van de voet balclub zouden plaatsvinden. Zijn familie is ingelicht. De man heeft volgens de politie niet lang in de sloot gelegen. Grote Markt 11-13 Goes 0113227607 www.delscher.nl Hotels in Entraigues-sur-la-Sorgue en Salon de Provence Hotels in Bois-Guillaume en Caen inclusief ontbijtbuffet. Hotels Tri Metz, lllkirch en Guebwiller inclusief ontbijtbuffet, incl. ontbijtbuffet. Rijd langs de geurende lavendelvelden, Maak een tocht langs de ruige kliffen en bezoek de Wandel langs de kastelen en uitgestrekte wijngaarden bezoek de pausenstad Avignon en het sfeervolle Arles. middeleeuwse stad Rouen. en bezoek de pittoreske dorpen zoals Colmar. Aankomstdata: van 25/7 t/m 17/10 Aankomstdata: van 18/7 t/m 17/10 Aankomstdata: van 26/7 t/m 18/10 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds- 51? mm tÊSSBKBSBSXss^^wssfsesm^ssiiixzxisssz^^sieiefstssiississtessxcsssezei''- r nrrnTirrn ~"~i "mi ïr "ir rmnr n iin minnii 1 n imj mmiiiimiiinii 7-daagse autorondreizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3