21 zeeland 39 Geen riool kan zulke buien aan Kamer legt voorwaarde kazerne vast zaterdag Sociaal Plan Neerslag afgelopen dagen De krant 6 weken voor 18 euro! PZC zaterdag 7 juli 2012 mB3sae^smssss9smss&S!^^yMK>x-^3^ door Maikel Harte Na Tirol en Salzburg, is Zeeland de regio met de laagste werkloos heid in de EU. Dat is mooi, maar het rommelt wel. Dat zie ik op mijn werk in de advoca tuur en dat zie ik in de krant. Zo is in Goes de toekomst van CSM ongewis en bij Neckermann in Zeeuws-Vlaanderen moeten dit jaar 150 werknemers vertrekken. Dat is triest, te meer omdat ze am per geld meekrijgen. Hierdoor luk te het de directie niet om met de vakbonden tot een sociaal plan te komen. En dus probeert de direc tie dat nu te bereiken met de on dernemingsraad. Ik las dat werk nemers hierover nu boos zijn, om dat ze bang zijn dat de onderne mingsraad afspraken gaat maken waarbij ze er karig van afkomen. Die werknemers hoeven hele maal niet boos te zijn, ik begrijp het wel, maar de directie schiet met een sociaal plan dat alleen met de ondernemingsraad is afge sloten niets op, want bij de kan tonrechter geldt de regel dat een dergelijk sociaal plan de werkne mers niet kan binden. De onder- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever - Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nj tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager ivo van ider Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl millimeter regen viel er donderdag avond op Tholen. Zoveel regen komt eens per tien jaar voor. nemingsraad kan dus eigenlijk niets afspreken voor de werkne mers. Ik snap wel dat de directie dat wil, want die willen zeker heid en geen gedoe met alle indi viduele werknemers. Wat gedoe betreft, moet ik altijd denken aan een van de eerste klanten die ik ooit had. Dat was een oude, in middels overleden, Zeeuwse on dernemer, eentje van de oude stempel. Hij gaf mensen die hij aannam nog altijd direct een con tract voor onbepaalde tijd. Toen dat echter een paar keer fout ging en hij steeds ontslagvergoedingen moest betalen, adviseerde ik hem te gaan werken met contracten voor bepaalde tijd. Als het dan niets werd met de werknemer, liep het contract af en hoefde hij niets extra's te betalen. Bij de vol gende nieuwe werknemer vroeg hij mij om zo'n contract, of ik dat kon doorsturen. „Dat is goed", ant woordde ik, maar voor hoe lang wil je hem in eerste instantie aan nemen, het is immers voor bepaal de tijd?" „Ah da's toch niet zo moeilijk", zei hij, „tot ik hem buu- ten donder!" Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De hevige regen van donderdag avond zorgde voor flinke over last en schade op Zeeuws-Vlaan deren en Tholen. Huizen en stra ten liepen onder. Volgens wet houders is het niet mogelijk om riolen geschikt te maken voor de afvoer van zoveel water. Vanuit de hele provin cie kwamen donder dag tussen half 8 en half 11 bij de brand weer meer dan zeven tig meldingen van wateroverlast binnen: dertig in Clinge, Vogel waarde, Kloosterzande en Hulst, en veertig in Tholen-stad en Oud-Vossemeer. In Koewacht zorg de blikseminslag voor een kleine binnenbrand, die snel onder con trole was. Verzekeraar ZLM ontving vijftig meldingen van 'zware waterscha de'. Het gaat om heel verschillen de soorten schade, zoals ondergelo pen kelders en keukens en kromge trokken parketvloeren. „De totale schade bedraagt ongeveer 200.000 euro", zegt Edwin Goetheer van ZLM. De Hulster brandweer rukte met zo'n twintig mensen en vier au to's uit om links en rechts te probe ren mensen met ondergelopen hui zen en kelders te helpen. Volgens commandant ]an Rijk kwamen er zo'n veertig meldin gen binnen over wateroverlast. „Ik draai al heel wat jaartjes mee, maar zoveel regen in zo'n korte tijd heb ik nog niet meegemaakt." Omdat ook de waterafvoer in de sloten stagneerde kon de brand weer in veel gevallen niet veel uit richten. Rijk: „Water pompen naar een sloot die al vol zit schiet ook niet op." De Thoolse brandweer reed don derdagavond ook af en aan, zegt commandant Koos de Feijter. „Er was vooral overlast in het oude deel van de stad Tholen. We zijn met twee brandweerauto's en twee dienstauto's uitgerukt. In de Koningin Julianastraat in Tholen was 't het ergst: daar hebben we gepompt, maar dat was een drup pel op de gloeiende plaat, omdat de bui zo gigantisch groot was." Het is niet de eerste keer dat er wateroverlast was in de Koningin Julianastraat. Volgens de Thoolse wethouder Cees van Dis is de riolering daar vernieuwd. „Binnen een kwartier viel er 40 millimeter water! Tegen 24-uursom donderdag 5 juli 8.00 uur - vrijdag 6 juli 8.00 uur Steenbergen: 74mm zo'n bui is geen enkel riool be stand. Daar is het Thoolse PvdA-raadslid Henk Nieuwenhuis niet van over tuigd. Hij vindt dat de gemeente ervoor moet zorgen dat het regen water goed afgevoerd wordt, zo schrijft hij in schriftelijke vragen aan het Thoolse college van B en W. Nieuwenhuis stelde zijn vra gen naar aanleiding van klachten uit de Bosstraat en de Pauli- nastraat in Tholen-stad. Daar lie pen ook huizen onder. In de Clingse 's Gravenstraat en omgeving wachten de bewoners al jaren op maatregelen tegen de re gelmatige wateroverlast bij regen. „Maar hier was niets tegen te doen", is de overtuiging van wet houder Cleii de Kraker. „Binnen een kwartier tijd viel er 55 tot 65 millimeter regen. Dat is gigantisch, daar kun je geen leidingen tegen leggen. Zoveel water heb ik nog nooit gezien, het was gewoon ex treem." De Kraker lijkt op dat punt een beetje te overdrijven, want volgens het KNMI viel in Zeeuws-Vlaande ren tussen de 15 en 40 millimeter neerslag. Het noodweer was voor raadslid Mildred van der Poorten (SP) aan leiding om in schriftelijke vragen te pleiten voor het oplossen van de wateroverlast in Clinge. Vol gens haar is er destijds bij de her- aanleg van de 's Gravenstraat niet goed nagedacht over de wateraf voer. „Telkens wordt er gezegd dat er onderzoek wordt gedaan, maar het wordt nu eindelijk tijd dat er actie komt." Wethouder Clen de Kraker wijst er op dat de gemeente voor vol gend jaar geld opzij heeft gezet om de wateroverlast in het zuiden van Clinge aan te pakken. Het komt er op neer dat een deel van het regen water dan niet meer in het riool komt, maar wordt afgevoerd via de polder. „Daarmee hopen we een eind te maken aan de overlast. Maar al je de gevolgen van een noodweer als dat van donderdag avond wilt voorkomen, dan moet je al bijna complete kanalen gra- Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (hma) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Hans Hillen (Defensie) mag doorgaan met de voorbereidingen van de verhui zing van de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen. Maar hij mag geen onomkeerbare stappen nemen. Dat is het gevolg van een motie van WD en CDA die de Tweede Kamer in de nacht van donderdag op vrijdag heeft aangenomen. De Kamer is niet princieel tegen de verplaatsing. Ze vindt wel dat de exploitatie van een nieuwe kazer ne in Zeeland geen cent meer mag kosten dan die van de te renove ren kazerne in Doorn. Die voor waarde had de Kamer al gesteld, maar is nu nog eens expliciet vast gelegd. Hillen - die in april zijn voornemen uitsprak om de kazer ne naar Zeeland te verplaatsen - zei ernaar te streven dat de exploi tatiekosten van een nieuwe kazer ne niet hoger zullen zijn. Als het even kan zelfs lager. Hillen ziet de Kameruitspraak dan ook als 'aan moediging van zijn beleid'. De Ka mer gaf Hillen op 26 juni al groen licht om door te gaan met de voor- S bereidingen. Maar Hillen heeft 3$ nog te weinig informatie om nu een besluit te nemen. De komen de maanden gebruikt hij om te be palen wat Defensie nodig heeft en wat de kosten zijn. 1-Iet parlement wacht dat onderzoek af Na de ver kiezingen bepaalt de Kamer in nieuwe samenstelling of ze met de sll verhuizing kan instemmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2