92.000 keer bedanktl Commissie vindt bezwaren tegen schakelklas gegrond zeeland i 25 Waterschap investeert in natuur Tureluur Villa Valentijn Middelburg U heeft ons weer verkozen tot de beste provider van Nederland voor internet, telefonie én televisie!* zaterdag 7 juli 2012 <SS8B&S9t Eg SB® door Melita Lanting ZIERIKZEE - Waterschap Schelde- stromen trekt 675.000 euro uit voor de waterbeheersing in de laat ste drie stukken natuur die wor den aangelegd in het kader van Tu reluur (Zuidkust Schouwen). Het gaat om twee gebieden bij Zierik- zee (langs het Havenkanaal) en het gebied langs de N59, bij de Zandweg Zierikzee. Het waterpeil in de natuurgebie den wordt losgekoppeld van de rest van de akkers. Dat gebeurt om dat de natuurgebieden een ander kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg, naast de Kuijperspoort. Wij zijn een zelfstandige geregistreerde organisatie; Eind 2012 wordt er een kiss en ride (parkeer) mogelijkheid gecreeërd, Verder is er een heerlijk beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig kunnen spelen. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website www.villavalentijnmiddelburg.nl en via ons email adres info@villavalentijn.nl Wij kennen een zeer scherpe prijs/kwaliteit verhouding. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De commissie be zwaarschriften van de gemeente Middelburg vindt de bezwaren te gen de komst van de Internationa le Schakelklas in het pand Molen water 4a gegrond. De commissie adviseert de gemeente onder meer het besluit hiertoe te herroepen. De gemeente gaat echter (nog) niet zo ver: er komt eerst een onaf hankelijk onderzoek. De verhui-- zing gaat voorlopig niet door. De Internationale Schakelklas be reidt jongeren die vanuit het bui tenland naar Zeeland zijn ver huisd voor op de middelbare school. Afgelopen schooljaar zaten zo'n zestig jongeren van 12 tot 18 jaar in de schakelklas, die gehuis vest is in een gebouw bij het voor malig asielzoekerscentrum aan de Stromenweg. Omdat het terrein is bestemd voor nieuwbouw, moest voor de schakelklas een nieuw on derkomen worden gezocht. In januari besloot het college van B 8c W dat de schakelklas met in gang van komend schooljaar moest verhuizen naar de bovenver dieping van het pand Molenwater 4a. De gemeente verhuurt de bene denverdieping aan kinderopvang Koozie. Boven heeft de ABS drie lokalen in gebruik als dependance. Koozie, ABS en zo'n tachtig ouders van betreffende kinderen maakten bezwaar bij de commis sie bezwaarschriften. Zij vinden het leeftijdsverschil tussen hun kinderen en de jongeren van de schakelklas te groot en zien de schakelklas liever gehuisvest bij een middelbare school. De commissie bezwaarschriften geeft geen inhoudelijk oordeel over de bezwaren. Zij vindt wel dat de gemeente te pragmatisch heeft gehandeld door bij het be sluit over de verhuizing een spoed procedure toe te passen. Hierdoor is onder meer 'consultatie van de Onderwijsraad achterwege geble ven'. Volgens wethouder Ed de Graaf was er haast bij omdat de verhuizing per augustus 2012 rond moest zijn. „We nemen het advies van de commissie wel ter harte. We gaan nu een autoriteit op het gebied van onderwijs zoeken." De ze externe en onafhankelijke per soon of instelling gaat onderzoek doen naar 'de gegrondheid van de vrees voor onveiligheid'. Volgens De Graaf is het advies van de com missie nu geen reden de verhui zing naar het Molenwater hele maal af te blazen. „Dat kan niet; er is geen geschikt alternatief" De schakelklas kan nog maximaal een jaar op de huidige plek blijven. van de koningin Karla Peijs en haar man, gedeputeerde Ben de Reu, 25 men sen van Boerengoed uit Axel en voorzitter Jan Geldof van de Stichting Oran je Zeeland waren daarbij present. Die laatste wil Zeeland beter op de kaart te krijgen als provincie waar Oranjes sporen hebben nagelaten. Hij presen teerde vrijdag een eigen Oranjeroutemagazine. De hapjes op de bijeen komst waren van chef-kok Corjan Hoogerheide van In den Struyskelder uit Veere. foto Camile Schelstraete waterregime vragen dan land bouwgrond. Bovendien gaan de ge bieden ook dienen als waterber ging. Als het langdurig en hard re gent, kan het water worden vastge houden in de natuurgebieden waardoor de landbouw er geen last van heeft. De werkzaamheden beginnen in het najaar. Rond die tijd verschij nen ook de graafmachines in het gebied. Dan zijn de koeien op stal, de gewassen binnen en kan de her inrichting beginnen. Als het weer tijdens de winter niet tegenzit, is alles in het voorjaar klaar. Dankzij trouwe klanten zoals u, staan we ruim een jaar op nummer 1 in de Providermonitor van de Consumentenbond. Hiervoor willen we u enorm bedanken! Providermonitor Consumentenbond, juni 2012 Zeeland Net

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25