SummerSale Bert Gerestein VERHUIZEN MET ZORG! 0% KORTIN zeeii ld; 23 0118 61 26 69 Samsom op crisistour in 't Beest Jip Wijngaarden exposeert Ganzëpoo/tstraat 23 4461JX Goes T 0113 21,92 22 zaterdag 7 juli 2012 'De afgelopen 2,5 jaar ben ik bezig geweest met het afbouwen van de uitgeve rij. Er blijft voorlopig een passief fonds over van negen titels die alleen nog ver kocht worden. Als die op zijn, is het helemaal gedaan.' MIDDELBURG Diefstal uit auto's in de Mortiere Tussen donderdagmiddag en vrijdagochtend is er ingebroken in meerdere auto's die geparkeerd stonden in de woonwijk Mortiere in Middelburg. De auto's stonden geparkeerd in de -Bessie Smith- straat, de Eddie Boydstraat, de Bluesroute en de Paul Butterfïeld- straat. Vijf personen hebben aangif te gedaan Uit de auto's zijn sturen (met airbag), navigatieapparatuur en autoradio's weggenomen. DOMBURG Weer inbraken in strandhuisjes Op het strand bij Domburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag weer strandcabines opengebroken. Deze keer waren weer negen strandhuisjes doelwit. De nacht ervoor werd ook ingebro ken in negen strandcabines op het Domburgse strand; de nacht daar voor was het in veertig huisjes raak. Bij de inbraken worden steeds spul len vernield of meegenomen. VLISSINGEN Handboogschutters houden zomerfair Bert Gerestein: „Ik verwacht niet dat iemand in het gat springt dat ADZ als uitgeverij achterlaat." foto Ruben Oreel 'Zenuwarts in Zeeland', van Errit Petersma. „Het mooiste dat ik ooit heb uitgegeven. Aangrijpend ver haal, ontroerend mooi geschreven, mooi vormgegeven. Jammer ge noeg zijn er nog geen driehonderd van verkocht. Maar ja, ik moest het ook maar alleen doen." Mooi geschreven boeken zijn niet altijd de bestverkopende. Het om gekeerde kan soms zelfs waar zijn: minder goed geschreven boeken kunnen heel populair zijn, als het onderwerp maar aanspreekt. „Een veilige markt, zeker in Zeeland maar ook daarbuiten, is die voor maritieme boeken." ADZ wilde met de uitgeverij een bijdrage leveren aan het cultuurhis torische erfgoed in Zeeland, zegt Gerestein. De doorbraak was de publicatie van 'Barsten in de fles', van Piet Quite. „Daarna kwamen steeds vaker mensen naar ons toe. We hebben aan een vraag voldaan, want met de internationalisering groeide ook de aandacht voor de lokale ge schiedenis. Maar ik denk dat we ze ker ook een vraag gecreëerd heb ben. Er zijn nog altijd mensen die goed kunnen schrijven over de Zeeuwse cultuur en geschiedenis. Nu nog een nieuwe uitgever die de moed heeft hun verhalen uit te brengen." Op de sportvelden van Baskens- burg in Vlissingen vindt vandaag, zaterdag, van 11.00 tot 17.00 uur een zomerfair plaats bij handboogvere niging D'Eendracht. Op de fair worden verschillende producten aangeboden en zijn de monstraties smeden en leer bewer ken te zien. Er zijn ook diverse workshops. Tijdens deze fair wor den ook diverse boogschietdemon- staties getoond. GOES - Partijleider van de PvdA Diederik Samsom praat woensdag 11 juli in Goes met kiezers over zijn plannen voor Nederland in het leader van zijn 'Zo komt NL uit de crisis'-tour. Samsom bepleit economisch herstel door bezuini gen maar ook investeringen in be drijvigheid en onderwijs. Hij be antwoordt vanaf 20.00 uur vragen van kiezers. Jan Schuurman Hess spreekt een column uit, de muziek is van de Zeeuwse singer-songwri ter Marsha. Piet Hamelink presen teert. De avond in het Beest kent een inloop vanaf 19.45 mm MIDDELBURG - Actrice Jip Wijngaar den exposeert deze zomer in de sy nagoge en Wandelkerk in Middel burg en in galerie De Osseberg in Grijpskerke. De titel van deze ten toonstelling op drie locaties luidt: 'Terugblik'. Wijngaarden speelde in 1982 Anne Frank in het gelijkna mige toneelstuk en enkele jaren la ter in onder meer de film 'Het Dag boek van Anne Frank'. Daarna leg de zij zich toe op de schilderkunst. Zij gaf vorm aan haar betrokken heid met het Joodse volk door met haar schilderijen te verwijzen naar de Jodenvervolging in oorlog. De synagoge is open tot 9 augus tus van 12 tot 16 uur op dinsdag, woensdag en donderdag. De Wan delkerk is open tot 13 augustus, op werkdagen van 10.30 tot 17 uur en in het weekend van 13.30 uur tot 17 uur. Galerie De Osseberg is open tot en met 4 augustus, op donderdag, vrijdag en zaterdag van 14 tot 17 uur. Statënlaan e.o. Middelburg i' fe-L'ten bekijken.Voor. de deel-. KIJKDAG 11 JULI nemende objecten: jèScek.ni of M2Makeiaars.nl. Prijzen vanaf 105.300,-k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23