Nieuw wegdek tegen slippen CSW-er slaagt alsnog WALCHEREN almanak Ezel Zomeractie! 2,- 1,- korting ZATERDAG 7 juli 2012 21 PZC Bert Cerestein vertrekt bij ADZ 22 en 23 Eerbetoon aan de Republiek 24 en 25 Geen maatregelen op A58 rond invoegend verkeer vanaf Sloeweg door Claudia Somdervaini HEINKENSZAND - Rijkswaterstaat wil de toerit van de N254 Sloeweg naar de A58 richting Goes voorlo pig niet aanpassen. Wel wordt in het najaar het betreffende wegvak over een lengte van 1200 meter voorzien van zoab (zeer open as falt beton). Door de vaak grote snelheidsver- schillen tussen invoegend verkeer en automobilisten op de A58 ge beuren bij de toerit dagelijks bijna-ongevallen door onbesuisde inhaalmanoeuvres. Vrijdagmorgen botsten op dat punt drie auto's op elkaar, vermoedelijk door onover zichtelijke invoegbewegingen. Een vierde automobilist strandde kort daarvoor in de middenberm door een slip op het natte wegdek. Toch komt er geen dubbele doorge trokken streep tussen de linker- en rechterrijbaan op de rijksweg om te voorkomen dat invoegend ver keer met te lage snelheid naar de linkerrijbaan schiet. Daar mag 130 km/u gereden worden. Die limiet wordt ook niet naar beneden bijge steld op die plek. „De kans is te groot dat automobilisten die op de Sloeweg al achter vrachtverkeer moeten rijden, gefrustreerd raken én de doorgetrokken streep nege ren", zegt woordvoerder Lia van Dijke van Rijkswaterstaat Zeeland. „Bovendien verleg je het probleem enkel naar een eind verderop." Bij het ongeluk vrijdagochtend rond 07.45 uur waren in totaal vier personenauto's betrokken. Een 19-jarige automobilist uit Ar- nemuiden reed over de A58 in de richting van Goes. Vermoedelijk door aquaplanning verloor hij, net na de afslag Heinkenszand, de macht over het stuur en kwam in de middenberm tot stilstand. Hij raakte'niet gewond. Direct daarop vond er een tweede ongeval plaats. Hierbij botsten drie personenauto's op elkaar. Eén van deze auto's, bestuurd door een 53-jarige man uit Middelburg raakte door de aanrijding in een slip en kwam aan de linkerzijde van de weg tot stilstand. Omdat de man aangaf last te hebben van zijn nek, is hij door de brandweer uit de auto geknipt. De Middelbur ger is voor onderzoek, per ambu lance, overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. Direct na het tweede ongeval is de zuidbaan van de A58 afgesloten. Het verkeer werd omgeleid via de Sloeweg/N664 richting de Delta weg. Bij knooppunt De Poel kon het verkeer de snelweg weer op. Iets na negenen is de A58 weer vrijgegeven. Door het bergwerk op de A58 van de vier gebotste auto's ontstond vrijdag een file tot vijf kilometer lengte in de richting Goes. De weg was gestremd van 07.30 tot even na 9.00 uur. foto Manfred Berrevoets door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Een optelfout van twee docenten had ervoor kunnen zorgen dat Christianne Wisse (17) uit Vrouwenpolder nog een jaar in de examenklas had moeten door brengen. De leerlinge van de Chris telijke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW) in Middelburg kreeg twee keer te horen dat ze ge zakt was voor haar vwo-examen. Dankzij haar eigen oplettendheid kon ze vrijdag alsnog haar diplo ma mee naar huis nemen. Op 14 juni kreeg Christianne te ho ren dat ze gezakt was. „Voor Ne derlands had ik een 4,0, terwijl ik een 4,1 nodig had om gemiddeld een zes te halen." Omdat ze maar een tiende hoger hoefde te halen, besloot Christianne Nederlands te herkansen. „Het herexamen was veel moeilijker dan het eerste exa men en ik haalde wéér een 4,0." Voor de zekerheid vroeg Christian ne aan de school of ze haar exa men mocht inzien. Toen ontdek te ik dat ik voor mijn eerste exa men niet 17 maar 23 punten had gehaald: ik kreeg een 5,1." Christianne is gisteren door de school alsnog in het zonnetje ge zet met taart en bloemen. Ze is de stress en teleurstelling van de afge lopen weken snel vergeten. Ze neemt de CSW weinig kwalijk. „Ie dereen kan een fout maken en de school heeft oprecht excuses aange boden. Ik ben heel blij met mijn diploma en misschien ben ik er nu ook wel vier keer zo dankbaar voor." Rector Frans van der Knaap van de CSW noemt het voorval 'zeer vervelend'. Andere gezakte leerlin gen hoeven niet te twijfelen aan de uitslag van hun examen. „We hebben voor alle zekerheid de pun ten van de andere gezakte leerlin gen nog een keer opgeteld. Bij hen is niets fout gegaan." Bekijk de video op www.pzc.nl/video S»0»®»eSS®90«®B Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse heeft op zich niet zo veel met creatieve bezigheden. In haar omgeving gaan vriendinnen keramiéken, handwerken, boetseren, beeldhouwen en wat er allemaal nog meer aan cursussen wordt gegeven. Een schilderij kan ze wel waarderen, maar zelf een penseel ter hand ne men, dat had ze voor zichzelf nog niet bedacht. Totdat een kennis haar zover kreeg om mee te doen aan een proefes. Hoe meer ze er over na dacht, hoe meer het haar aansprak. „Leuk datje het eens komt probe ren", verwelkomde de docente haar. „Hier heb ik alvast wat verf en nu nog een ezel."„Een ezel?", reageerde de Hulsterse, „ik schilder liever een landschapje..." Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21