io in memoi Ja', zei Gerrit. Om eraan toe te voegen zaterdag 7 juli 2012 I i foto Jan van Breda Winterswijk rouwt om zijn overleden zoon Gerrit Komrij. Maar ziet uit naar het passend eerbetoon, dat zelfs zijn goedkeuring kon wegdragen. door Flip Versteegh Een - verrassend enthousiaste - toezegging deed Gerrit Komrij begin dit jaar. Hij zou graag aanwezig zijn bij de offi ciële opening van de naar hem ge noemde school in Winterswijk. Want dat er nu een Gerrit Komrij College is, liet hij weten, zou zijn moeder toch wel erg leuk hebben gevonden. Over de vraag of hij ook de plechti ge openingshandeling wilde ver richten, moest hij toch iets langer nadenken. Aan het aarzelend 'ja' voegde hij nadrukkelijk toe: „Deo volente (zo God het wil)." „Of hij voorvoelde dat het hem misschien niet gegeven zou zijn? Wie zal het zeggen. Vreselijk jam mer is het wel. Al ben ik enorm blij dat we hier uiteindelijk dit pas send eerbetoon voor elkaar heb ben gekregen." Oud-schoolgenoot en historicus Wim Scholtz verhaalt graag over de bijzondere band van Komrij met Winterswijk, daags na diens overlijden. „Kijk, hier begon het allemaal mee. Het schoolblad Kontakt waar van hij hoofdredacteur was. Hij schreef er bijna de helft van vol. Gedichten, sonnetten, vrije gedach ten, parodieën. En allemaal the ma's die in zijn latere werk terug kwamen. Neem die keer dat hij een gedicht van Kloos bewerkte en opnam in het schoolblad. 'On herstelbaar verbeterd', zei hij er zelf van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10