Interesse tot uit Roemenië zeeland 123 Opbrengst SummerSale Hertogin Hedwigepolder als attractie ZorgSaam zint op twee Zeeuwse specialismen 0% KORTIN Onderhoud rioolgemalen en kolken zaterdag 7 juli 2012 Over de verwachte opbrengst kan een medewerker van veilinghuis BVA-Auc- tions nog niets zeggen. Voor alle 828 kavels is een minimumstartprijs vast gesteld. De Feijter Groep had een schuldenlast van ruim 12 miljoen euro. Belgen, Fransen en zelfs Roeme nen komen erop af, maar vooral veel Zeeuws-Vlamingen, op de eerste kijkdag voor de veiling van machines en andere appara tuur van het eerder dit jaar fail liet verklaarde grondverzetbe- drijf De Feijter uit Biervliet. door Harmen van der Werf Het landelijk opererende veiling huis BVA-Auctions heeft de kijk dag en veiling opgezet, in op dracht van curator Jan de Meester uit Goes. „Vijf weken geleden zijn we hier al begonnen", vertelt een medewerker ('liever geen naam') van BVA-Auctions. „We hebben al les schoongemaakt en ook getest, zodat de kopers een goede indruk krijgen van de kavels." De Feijter Groep was geen kleine jongen onder de Zeeuws-Vlaamse aannemers, wat wel blijkt uit dat aantal van 828 te verkopen objec ten. Van enorme grondverzetma- chines, vrij luxe personenwagens, graafmachines, tractoren tot en met klein gereedschap. Alles staat er - met dank aan BVA-Auctions - picobello bij. Mannen - ja, alleen mannen - schuifelen over het terrein dat sinds halverwege april hermetisch afgesloten was. Ze lijken wel alle maal iets anders van hun gading te zoeken. Drie vrijwilligers van de Bezoekers nemen in de tijd om alle machines en andere apparatuur van De Feijter Groep aan de Oostzeedijk/Corinaweg bij Biervliet goed te bekijken, foto Peter Nicolai NIEUW NAMEN - Niet één polder heeft de laatste jaren zoveel be kendheid verworven als de Herto gin Hedwigepolder bij Nieuw Na men. Dat maakt nieuwsgierig. De VW Zeeuws-Vlaanderen heeft dat goed begrepen en komt dit sei zoen voor het eerst met een spe ciaal arrangement voor een bezoek aan de icoon van een tegen het wa ter strijdend Zeeland. Wie altijd al alles wilde weten over de Hedwigepolder, kan met een gids mee. Die moet gereser veerd worden bij de VW in Hulst, via 0114-315221 of per e-mail hulst@vwzvl.nl Voor wie op ei gen houtje erop uit wil, heeft de VW ook iets bedacht. Een gratis folder toont alle 'hotspots' en er is een route van zestien kilometer in en rond de Hedwigepolder uitge stippeld voor automobilisten, wan delaars en fietsers. De oeverloze ontpolderingsdiscussie is dus toch ergens goed voor; Hulst heeft er een attractie bij. stichting Stoomtrein Goes-Borsele zijn naar 'de overkant' gekomen om kraanonderdelen te bekijken. Ze staan ook even stil bij de au to's. „Nee, niet om te kopen, ge woon leuk om te zien." Nieuwsgierigheid is de drijfveer van meer bezoekers. Een enkeling, onder wie een landbouwer uit Hoofdplaat, is daar eerlijk in, want, zegt hij, 'er staat niet veel tussen voor een landbouwbedrijf. Een landbouwer uit Cadzand heeft wel wat ontdekt, een bedrijfs- wagentje. „Voor de rest is er voor mij niks bij." Ook een medewerker van een groot Zeeuws-Vlaams aanneembe- drijf loopt rond. „Wie weet zitten er leuke koopjes tussen die wij zelf kunnen gebruiken." Op de vraag of hij verbaasd was dat De Feijter Groep failliet is gegaan, komt di rect een antwoord: „Nee". De Feij ter heeft zich volgens hem op een markt begeven die het bedrijf niet kende, zoals wegen- en dijken- bouw. „Het is vrij simpel om werk aan te nemen. Geld eraan verdie nen, dat is een ander kunstje. Ze ker nu de markt dun is." Wie je vrijdag ook spreekt op de kijkdag bij De Feijter Groep, nie mand was verrast door het faillisse ment. „Je zag het bedrijf opeens zo sterk groeien", zegt de landbou wer uit Hoofdplaat. „Dat ging te hard én ze hadden de tijd niet mee." Hoewel 'iedereen' het zag aankomen, is er bij niemand spra ke van iets als leedvermaak of op luchting dat een concurrent weg is. De medewerker van de grote Zeeuws-Vlaamse aannemer: „Nie mand in Zeeuws-Vlaanderen heeft hier baat bij." TERNEUZEN - Zorginstelling Zorg Saam wil in Zeeuws-Vlaanderen twee medische specialismen voor heel Zeeland gaan aanbieden. Het gaat om bariatrische chirurgie - operaties bij overgewicht, zoals maagverkleiningen - en bekkenbo- demchirurgie. Ziekenhuizen moeten zich speciali seren, is vastgelegd in een landelijk akkoord dat zij juli vorig jaar heb ben afgesloten met inmiddels de missionair minister Schippers van Volksgezondheid. Zij mogen - om kosten te drukken en de kwaliteit te verbeteren - in de toekomst niet meer alle handelingen aanbieden die ze willen. Zorgverzekeraars spe len daarin een belangrijke rol. Een gevolg van de landelijke afspraken kan zijn dat specialismen uit Zee land verdwijnen. ZorgSaam en ook de ziekenhuisor ganisatie boven de Westerschelde ADRZ willen dat voorkomen door specialismen te verdelen op basis van kwaliteit. „Wij hebben twee chirurgen die heel actief bezig zijn met bariatrische chirurgie", vertelt ZorgSaam-woordvoerder Margaret Lafort. „De norm is vijftig opera ties per jaar per chirurg. We zitten daar boven met tweehonderd ope raties per jaar, maar normen kun nen wijzigen." Voor bekkenbodemchirurgie heeft ZorgSaam een team van specialis ten. Lafort: „Daarvoor gelden nog geen normen, maar we moeten daar wel op voorsorteren zodat dit specialisme in Zeeland blijft." Het ADRZ in Goes is op zijn beurt sterk in kinderdiabetes en reumato logie. Volgens Lafort zijn er tussen beide ziekenhuizen nog geen con crete afspraken gemaakt. In onder ling overleg wil ZorgSaam wel die richting inslaan. AARDENBURG WATERLANDKERKJE Expositie schilderijen Joop Keesmaat vertelt en gedichten in Kerkje het Gilgamesj-epos Van 7 tot en met 14 juli presenteert Anthoinette Versluijs haar schilde rijen en gedaichten in 't Kerkje van Waterlandkerkje. De openingstij den zijn van dinsdag tot en met za terdag van 13.00 tot 16.30 uur. Ver sluijs is al tientallen jaren bezig met tekenen en schilderen. De wer ken in 't Kerkje zijn vooral abstrac te en figuratieve sfeerbeelden, meestal in acrylverf. OOSTBURG Kelly Fijnaut (21) wint scriptieprijs in Breda De uit Oostburg afkomstige Kelly Fijnaut (21) heeft de scriptieprijs a 2500 euro gewonnen bij het afstu deren voor haar studie bedrijfseco nomie aan de Avans Hogeschool in Breda. Kelly deed onderzoek naar uitbesteding binnen de rijksover heid en het binnenlands bestuur. De Oostburgse volgde het vmbo en havo op het Zwin College. Op uitnodiging van het Inktpotge nootschap vertelt acteur Joop Kees maat maandag 9 en dinsdag 10 juli het Gilgamesj-epos in 'inhetheren- huis' aan de Sassenstraat in Aarden burg. Aanvang telkens om 20.00 uur en de toegang is 10 euro. Het in spijkerschrift op kleitabletten ge schreven verhaal is één van de oudste bekende literaire teksten. In fo en reservering via 0117-785034. DE KLINGE Kalsei Braderij met tientallen kraampjes Het grensdorp De Klinge staat van daag, zaterdag, in het teken van de jaarlijkse Kalsei Braderij. Vanaf 17.00 uur tot middernacht uur bie den handelaren en hobbyisten in het verkeersvrije centrum in tien tallen kraampjes hun spullen aan. Op diverse locaties zijn er live op tredens. Voor de kinderen zorgen clowns voor vermaak. HULST - De komende weken wor den in de gemeente Hulst de riool- kolken en rioolgemalen gereinigd. Het onderhoud aan de rioolgema len begint maandag 9 juli. De ge malen zijn herkenbaar aan de groe ne kasten met rode lamp en staan verspreid over de gemeente. Vanaf maandag 16 juli worden alle rioolkolken in de goten van de we gen schoongemaakt. Dat gebeurt twee keer per jaar om een goede doorstroming naar het riool te ga randeren. Een hele klus, want Hulst telt ongeveer 12.500 van zul ke rioolkolken. Het kan zijn dat er na de reiniging sprake is van stankoverlast. De ge meente vraagt inwoners dat te mel den. De kans is namelijk aanwezig dat de stankafsluiters niet goed in de kolk zijn aangebracht. Hedwigepolder met links het Sieperdaschor en in de verte de kerncentrales van Doel. foto ANP Photo - Your Captain Luchtfotografie MODA UOMO Ganzepoortstraat 23 4461JX Goes T 0113 21 92 22 IBikkembergs LoveMoSCbil Frankie Morello Jacob Cohên Blauer Aeronautica Militate J Emporio Armani a™,,*,™ 7 For All Mankind Hydrogen 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107