221 zeeland BouwShop Showroom open in de vakantie! n Kijkdag en veiling almanak Tip? redactie@pzc.nl Nep-werknemer haalt oud ijzer op Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Dit weekend zijn vijf toptuinen te bezoeken 'Als kind is het er heerlijk' Expo in De Stelle zaterdag 7 juli 2012 ■BouwCenterHLogus-De Hoop door Bas Dingenouts Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Bram Wynants uit de klas van Bas. Die Hulsterse heeft niet zoveel met creatieve bezigheden. In haar omge ving gaan vriendinnen keramieken, handwerken, boetseren, beeldhou wen; noem maar op. Een schilderij kan ze wel waarderen, maar zelf het penseel ter hand nemen, dat had ze voor zichzelf nog niet bedacht. Tot dat een kennis haar zover kreeg om mee te doen aan een proefes. Hoe meer ze er over nadacht, des te meer het haar aansprak. Ze zag in gedach ten al mooie aquarellen van bloeien de weilanden. De proefes volgde snel. „Leuk dat je eens komt probe ren", verwelkomde de docente haar. „Hier heb ik alvast wat verf en nu nog een ezel." „Een ezel?", reageerde de Hulsterse, „ik schilder liever een landschapje..." BVA-Auctions houdt ook vandaag, zaterdag, van 10.00 tot 16.00 uur nog een kijkdag voor apparatuur van de failliete De Feijter Croep. De veiling van alle spullen vindt via internet plaats. Die is vrijdag 17.00 uur begonnen. Bieden kan tot dinsdag 18.00 uur. PHILIPPINE - Bij de politie zijn de af gelopen tijd, onder meer uit Philip pine, meldingen binnengekomen over een man die zogenaamd voor een oud ijzerbedrijf in Terneuzen oud ijzer ophaalt bij particulieren. Hij neemt de spullen mee zonder te betalen, omdat hij die eerst zou moeten wegen. Hij laat zich daar na niet meer zien. De man rijdt in een kleine, groene vrachtauto. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 SCHOONDIJKE - Tuinliefhebbers kunnen dit weekend in West- Zeeuws-Vlaanderen vijf 'toptui- nen' bezoeken. De deelnemende tuinen liggen zo dat ze op één dag ook op de fiets te bezoeken zijn. Het zijn Tuin Beerens, Lange Hee renstraat 81, Schoondijke; de Bier kreek, Zevenhofstedestraat 7, IJzen- dijke; In Goede Aarde, Kapitalen- dam 7, Biervliet; Juust Wa'k Wou, Tragel Oost 21, Schoondijke en Sin gelhof, Singel 22/24, Biervliet. Ope ningstijden van 10 tot 17 uur. Bram Wynant: „Een frequente directe busverbinding tussen Gent en Ter- neuzen zou de bereikbaarheid al een stuk vergroten." A Is een van de weinigen in zijn examenklas is j Bram Wynants (28) JL JL niet geboren in Zeeuws-Vlaanderen. Toch voelt hij zich erg thuis in Terneuzen, waar hij bijna zijn hele jeugd doorbrengt „Ik ben geboren in België. Vlak na mijn geboorte von den mijn ouders werk in het zie kenhuis in Terneuzen. Ik heb een prachtige jeugd gehad in Terneu zen, onbezorgd en vrij." Na het be halen van zijn vwo-diploma be sluit Bram, net als zijn ouders, te rug te keren naar België. Waar va der en moeder zich vestigen in Gent, begint Bram aan een studie Fysica in Leuven. „In het begin werd ik nog wel gezien als 'n Ol- lander. Langzaam verdween dit, hoor. Zo noem ik bijvoorbeeld een koelkast tegenwoordig een fri- go", zegt Bram lachend. In vier jaar tijd rondt Bram zijn studie af en besluit zich verder te verdiepen door te doctoreren in de Theoretische Fysica. Nadat hij ook deze fase succesvol afsluit lonkt een onderzoekspositie in de wereldstad Parijs. Bram woont een jaar in Frankrijk. „Onderzoek is heel interessant en ook het le ven in Parijs was geweldig. Toch wordt onderzoek doen op den duur wel wat saai. Je bent toch vooral individueel bezig en het is vaak erg theoretisch." In 2011 be sluit Bram dan ook een baan aan te nemen als IT-consultant in Brussel. „Voor mij is het duidelijk dat ik me voorlopig in België wil vestigen. Terugkeren naar Zeeuws-Vlaanderen is ook nooit OOSTBURG - In De Stelle in Oost burg hangen in juli en augustus aquarellen van Rose-Marie Pielaet- Mattelaer uit Zuidzande. In de vi trines is pergamano te zien van Fri da van Dierendonck uit Oostburg. Openingstijden zijn van 9.00 tot 20.30 uur, de toegang is gratis. MEEST GELEZEN 1Grote wateroverlast in West-Zeeuws-Vlaanderen 2. Dode man is Michael ten Napel STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bram Wynants (28), 6vwo, De Rede (2001). echt een optie geweest. Behalve mijn jeugdvrienden heb ik weinig binding meer met de streek. Qua werk vind ik er ook niet de moge lijkheden die ik zoek." Positief blijft Bram altijd over zijn periode in Terneuzen. „Vooral als kind is het een heerlijke regio om op te groeien. Ik heb me er altijd erg thuisgevoeld." Net als vele ande ren noemt Bram de bereikbaar heid van de regio als groot nadeel, in zijn geval vanuit Belgisch per spectief. „Als ik een weekend bij mijn ouders in Gent wil combine ren met een bezoek aan mijn vrienden ben ik gebonden aan de auto. De busverbindingen tussen België en Zeeuws-Vlaanderen zijn dramatisch. Een frequente directe verbinding tussen Gent en Ter neuzen zou de bereikbaarheid al een stuk vergroten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106