'Tunn I levert regio te weinig werk op' Moord Westdorpe nog raadselachtig ZEEUWS-VLAANDEREN Nog even geduld hebben Nog 3 dagen! Interesse tot uit Roemenië 22 en 23 Grootste partij in Terneuzense raad, TOP/Gemeentebelangen, stelt gemeentelijke bijdrage ter discussie door Henk Boot WESTDORPE - Wat maakte dat de in het Brabantse Rijen geboren Mi chael ten Napel (30) bij Westdor pe is vermoord? Waren het drugs of wellicht vrouwen? De politie houdt alle opties open. Ten Napel had volgens de politie geen vaste woonplaats, maar was zeker geen zwerver. De Brabander, die zijn naam in gotische letters op zijn buik had laten tatoeëren, hield zich vaak op in Zeeuws-Vlaanderen. Hij had, af gaande op internet, een uitgebrei de vriendenschaar. Ten Napel had ook iets met Zuid-Amerika. Hij noemde zich eigenaar van de stich ting Help Kinderen in Brasil. Ten Napel is door geweld om het leven gekomen. Hoe wil de politie niet zeggen. Er wordt rekening ge houden met een uit de hand gelo pen drugsdeal. Volgens dorpelin gen wordt er op het parkeerterrein bij voetbalclub RIA aan de Kapit telstraat gehandeld in drugs. Ten Napel heeft niet lang in de sloot aan de Kapittelstraat gelegen, volgens de politie, die graag in con tact wil komen met kennissen van het slachtoffer. ZATERDAG 7 juli 2012 door Harmen van der Werf SLUISKIL - De bouw van de Sluiskil tunnel levert zo weinig werk op voor Zeeuws-Vlaamse bedrijven dat de gemeente Terneuzen moet overwegen de bijdrage van 1,2 mil joen euro aan de tunnel in te trek ken. Dat vindt Giel van Boom, fractie voorzitter van TOP/Gemeente belangen in de Terneuzense raad. Hij wil daarbij niet over één nacht ijs gaan. Van Boom stelt voor de re kenkamercommissie eerst te laten onderzoeken of Terneuzen wat be treft werkgelegenheid wel voldoen de rendement krijgt uit de 1,2 mil joen euro. Dé aanleiding voor Van Boom om dit aan de orde te stellen is het feit dat tunnelbouwer BAM-TBI 100 a 125 man boorpersoneel wil onder brengen in eigen tijdelijke huisves ting. Dat zint Van Boom niet, even als overigens PvdA-raadslid Wim ten Hoor. De laatste heeft zoals ge meld donderdag aan het college van B en W gevraagd niet akkoord te gaan met de bouw van de tijde lijke huisvesting, omdat Terneu zense hotels voldoende accommo datie kunnen bieden. B en W heb ben eerder aangegeven in principe wel mee te willen werken aan tij delijke huisvesting. Van Boom trekt de kritiek veel bre der. Hij wil af van de gemeentelij ke bijdrage aan de tunnel. In een e-mail aan alle raadsleden schrijft hij: „Er wordt altijd opgeschept over de werkgelegenheid die uit dit soort projecten voortvloeit. Voorlopig zijn de mallen van de tunnelelementen gemaakt in Frankrijk en worden de betonele menten in Duitsland geprodu ceerd. Het beton voor de toerit naar de tunnel komt uit België. Ik vraag me dan ook af wat voor werkgelegenheid de bouw van de ze tunnel voor onze regio ople vert. Vandaar de aanbeveling van. onze raadsfractie de gemeentelijke bijdrage maar niet te betalen." Wethouder Co van Schaik wijst de kritiek van de hand. Volgens hem staat het buiten kijf dat ook Zeeuws-Vlaamse bedrijven een graantje meepikken van de bouw van de tunnel. „En voor het boren is gespecialiseerd personeel nodig. Het is logisch dat dit van buiten moet komen." Van Schaik voelt er niets voor de gemeentelijke bijdra ge in te trekken. „We hebben daar over afspraken gemaakt met onder meer de provincie. En afspraken moet je nakomen." TERNEUZEN - Stoom vliegt vrijdagochtend alle H4A uit Sas van Gent is sinds een paar weken kanten op. Met een wals wordt het nieuw ge- bezig met de renovatie van de weg langs het asfalteerde fietspad vlakbij de zeesluis van Kanaal Gent-Terneuzen vanaf de afslag Hoek Terneuzen geëgaliseerd. Aannemingsbedrijf richting Sluiskil. Ook het fietspad wordt on derhanden genomen. Automobilisten én fiet- van de scholen uit te voeren. Nog een week sers zullen er niet blij mee zijn, want die moe- en dan is het in principe ook vakantie voor de- ten omrijden. Al is er wel doelbewust voor ge- ze wegwerkers. De N252 moet dan weer - ijs kozen het werk tegen en in de zomervakantie en weder dienende - als nieuw zijn. foto PZC Trekking 10 juli Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105