A/ farrea Terreur: zes man buitenland 19 Syrische buur ^3 gepakt Elizabeth bij bezoek aan Edinburgh nog immer populair in Schotland Voor Denen is het niet de tijd om referendum over Europa te houden Geen asiel Assad in Rusland hotel arrangementen C 119/" p.p. Fletcher Hotel-Restaurant De Scheperskamp Groot-Brittannië vrijdag 6 juli 2012 van de grens Syrische vluchtelingen worden opgevangen, foto Jodi Hilto/EPA MOSKOU - Rusland verleent geen asiel aan de Syrische president As sad en zijn familie. Suggesties daar over zijn gisteren tegengesproken door de Russische minister Lavrov van Buitenlandse Zaken. Een ver trek van Assad uit Syrië wordt door velen gezien als een oplossing voor het bloedige conflict in het land. De onthullingssite WikiLeaks pu- m/M6SSSZttaZa0&«£6Q2tt3SSS6ee&i&3&!ifó bliceert overigens meer dan twee miljoen e-mails van Syrische poli tieke functionarissen en ministe ries. Volgens een WikiLeaks-woord- voerster betreft het e-mails in de periode van augustus 2006 tot maart 2012. De Syria Files, zoals WikiLeaks de publicatie noemt, be vatten ook e-mails van Syrische be drijven en buitenlandse bedrijven die zaken doen met Syrië. Britse politie arresteert in Lon den vijf mannen en een vrouw, verdacht van het voor bereiden van aanslagen. Het gaat om moslimextremis ten. Arrestaties staan los van Olym pische Spelen. LONDEN - De Britse politie heeft zes mensen in Londen opgepakt die ervan worden verdacht dat ze terroristische aanslagen aan het voorbereiden waren. Dat heeft de politie in de Britse hoofdstad giste ren laten weten. Het gaat om vijf mannen tussen 18 en 29 jaar en een vrouw van 30. Over het doel van de aanslagen is niets bekendgemaakt. Volgens de politie hebben de arrestaties niets te maken met de Olympische Spe len, die op 27 juli in de Britse hoofdstad beginnen. Volgens de BBC hebben enkele verdachten de Britse nationaliteit en gaat het om extremistische mos lims. De politie doorzocht gister morgen vroeg acht woningen en een zaak in Londen. Een 24-jarige verdachte raakte lichtgewond, toen agenten met een stroomstoot wapen op hem schoten. Groot-Brittannië kent een strenge antiterreurwetgeving die de politie de mogelijkheid geeft om in een zeer vroeg stadium in te grijpen. Op de snelweg van Preston naar Londen heeft de politie gisteren een bus met 48 passagiers gestopt en doorzocht. Een passagier zou zich verdacht hebben gedragen. De man zou vloeistof in een doos hebben gegoten, waar vervolgens rook uit opsteeg. De snelweg, een van de drukste van Groot-Brittan nië, werd enige tijd afgesloten. De politie zei later dat het vals alarm was. door onze correspondent Michiel Philippart door onze correspondent Windy Kester OSLO - Wel de lusten, niet de las ten, dachten de Denen toen ze in 1993 een uitzonderingspositie bin nen de Europese Unie bedongen. Wél vrij kunnen reizen en werken in Europa, maar niet meedoen met een gemeenschappelijke de fensie en justitie. Wél deelnemen aan de interne markt, maar niet de euro invoeren. Die positie lijkt nu een comfortabele. Het land slaat zich redelijk door de economi sche crisis heen: 1,3 miljard euro is vrijgemaakt om de economie te sti muleren. De werkloosheid is sinds 2008 weliswaar verdubbeld maar ligt nog steeds slechts net over de 6 procent. Dit is dus niet de tijd om de De nen méér Europees te maken en naar de stembus te sturen over deelname aan de euro. Hoewel het regeringsakkoord van de nieuwe links-liberale regering dit wel be looft. Vorige week liet de sociaalde mocratische premier Helle Thor- ning-Schmidt weten dat het er voorlopig niet in zit „We moeten een referendum op het juiste tijd stip houden en op dit moment is er veel onrust over waar het heen gaat in Europa", zei zij tegen de Deense krant Politiken. „Als je een referendum houdt moet je erg zeker zijn van je zaak, dat het de kant op gaat die je wilt. Een 'nee' van de bevolking bete kent dat je dit moet respecteren en de zaak zo'n tien, twintig jaar van de baan is", verklaart politicoloog en EU-expert Rebecca Adler-Nis- sen van Universiteit Kopenhagen. Uit een peiling van het Deense bu reau voor Statistiek blijkt dat 57 procent van de Denen tegen zou EDINBURGH - „Wij willen een repu bliek, geen monarchie", schreeuwt Andrew Child (32) meermaals door een luidspreker op het mo ment dat koningin Elizabeth en prins Philip met prins William en zijn vrouw Kate door de hoofd straat van het oude centrum van Edinburgh rijden. Het publiek is boos over het gekozen moment van het protest. Als reactie klapt men nog harder om de Schotse re publikeinen de mond te snoeren. Het hoongelach dat het kleine groepje demonstranten ten deel valt, is illustratief voor het Schotse sentiment ten opzichte van de mo narchie. Hoewel het enthousiasme van de Schotten minder groot is dan van de Engelsen, is er geen sprake van grote weerstand. „Ze blijft onze Schotse koningin", zegt de 45-jarige Mary Willington, uit gedost met allerlei Britse prullaria. „Dat ze haar kleinzoon William tij dens haar jubileumfestiviteiten de hoogste Schotse onderscheiding toekent, geeft aan dat Elizabeth nog altijd veel met ons land heeft." Tijdens een speciale dienst in de St. Giles' Cathedral ontving de Earl of Strathearn, zoals de titel stemmen. Daar komt bij dat een re ferendum een politiek risico is voor de toch al zwakke minder heidsregering. De sociaaldemocra ten, sociaalliberalen en socialisten namen vorig jaar herfst na tien jaar het roer over van centrum rechts. Het nieuwe kabinet draai de de strenge immigratiewetge ving van haar voorganger terug en schafte de pas ingevoerde grens controles weer af Wat betreft economische ideeën staan de drie partijen echter ver uit elkaar en moet er steeds hard onderhandeld worden. Gedoogpar- tij Radicaal Links zegt bovendien niet meer automatisch met de rege ring mee te stemmen en hier be vinden zich traditioneel ook de grootste EU-tegenstanders. Adler- Nissen: „Dit is dus niet het tacti sche moment om over Europa te beginnen." van William in Schotland luidt, gisteren van Elizabeth de Orde van de Distel, een onderscheiding die alleen de koningin kan toeken nen. Het is de Schotse evenknie van de Engelse Orde van de Kou senband. „Dat is een sterke indica tor dat Elizabeth het belang van de banden met Schotland wil bena drukken", zegt Hugo Vickers, his toricus en een van de bekendste Britse koninklijke biografen. „De overheid heeft daar niets over te zeggen. Het kan worden opgevat als een duidelijk, maar subtiel sig naal van haar, gelet op het onaf- hankeli j khe idsdebat." Veel duidelijker moet de koningin zich ook niet mengen in Schotse aangelegenheden, aldus hoogle raar Schotse politiek Peter Lynch van de universiteit van Stirling. „De monarchie maakt niet echt deel uit van de Schotse identiteit." Dat de monarchie bij de Schotten stevig in het zadel zit, blijkt ook wel uit de laatste opiniepeilingen. Meer dan 80 procent van de Schot ten vindt dat Elizabeth het goed doet en ruim driekwart wil de ko ningin als hoofd van de staat be houden. Lynch: „Nog geen 10 pro cent wil Schotland omvormen in een republiek. En ook de nationa listische regering rept met geen woord over de republiek." m 3 DAGEN FIETSEN DOOR DE ACHTERHOEK Geniet van het pure landleven in de Achterhoek. Stille zandweggetjes, weilanden, knusse dorpjes en veel bos. In de omgeving van Lochem kunt u tal van leuke uitstapjes maken. Neem een kijkje op een boerenerf, ga wijnproeven of bezoek een kasteel. Kiest u voor de luxe van 4 sterren met veel faciliteiten of voor de vriendelijk geprijsde 3 sterren variant? Hoe dan ook, de Achterhoek zal u gastvrij verwelkomen. Inhoud arrangement: Ontvangst met een glas wijn of bier en bittergarnituur 0 2 x overnachting inclusief uitgebreid Achterhoeks ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangen keuzemenu met saladebuffet (op aankomstdag) 1 dag fietshuur Informatiepakketje van de omgeving incl. fiets- en wandelroutes Sp.p. Fletcher Hotel-Restaurant Paasberg Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht 5,- p.p.p.n.Toeristenbelasting a 2,50 p.p.p.n.Toeslag alleengebruik: 25,- p.n. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Dit arrangement is geldig t/m 31 okt 2012. Fletcher Hotel-Restaurant Paasberg (3*) ligt aan de rand van het Achterhoekse stadje Lochem. Er is een sfeervol restaurant met een zonnig terras aanwezig. In de hotelbar geniet u van een lekker drankje. Uw hotelkamer is comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien. Boeken via www.marrea.nl/WEG083 Fletcher Hotel-Restaurant De Scheperskamp (4*) ligt aan de rand van het mooie historische stadje Lochem. Er is een uitstekend a la carte restaurant met een zonnig terras, een wintertuin, een gezellige bistro en Engelse barThe Shepherd's Club waar u kunt biljarten of darten. Verder is er een binnenzwembad, sauna en solarium. Ook is er een beautysalon aanwezig. Uw moderne kamer is comfortabel ingericht. Boeken via www.marrea.nl/WEG084 boek online V\AAAA/.IT13rr63.nl of bel 057127 77 44 vraaq ook onze qratis arranqementenbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9