g én trein Wachten op b ITALIAANSE EXTRA HOGE KORTINGEN! Vooruitblik Uw zomerergernis vrijdag 6 juli 2012 STYLE DESIGNKEUKENS de hectare erachter hebben we in de afgelopen der tien jaar een zeer wisselende tuin aangelegd. Zo is er o.a. een Bronzen border, Wintertuin, Rozerode bor der, Blauw Witte Border en natuurlijk de Prairietuin. Hier zijn eilanden gevuld met grassen, vaste planten, rozen en een enkele struik. Dit alles gelegen in een zee van schelpen wat een zeer aparte sfeer geeft. Ook is er een boomgaard met diverse soorten laagstamfruit en een gigantische vijgenstruik. In de vernieuwde groentetuin groeien groenten en snijbloe men naast elkaar. In september 2011 is de tuin uit- groepen tot de mooiste tuin van Nederland 2011. De tuin is voor een groot deel rolstoelvriendelijk. Elke vrijdag tot en met 30 augustus, van 13.00 tot 17.00 uur. Rammekensweg 11, Ritthem. Info: 0118-460924 06-21636724 rammekenshof@hetnet.nl SCHOONDIJKE 3Voetbalgolf en boerengolf. Een bui tensport voor jong en oud. Rondom de boerderij is er een groot 'golfter rein uitgezet, waar het voetbalgolf, dan wel het boerengolf gespeeld kan worden. In tien ludieke holes kan het terrein worden afgelegd. Een spelletje boeren of voetbalgolf kan ge combineerd worden met een hapje en een drankje en zelfs met overnachtingen. Elke woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag vanaf 11.00 uur. Sasputsestraat 14, Schoondijke. Tel 0117-401379 info@hetklinket.nl www.hetklinket.nl SLUIS Struisvogelvoerderij Monnikenwerve. Informatieve uitleg over de intrigerende struisvogel op misschien wel de leukste bezoekboerderij van Ne derland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaderen, veren, documentatie enz. Rondleidingen dagelijks om 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. Struisvogelboerderij Monnikenwerve, Hogeweg 1. Info: tel 0117-492131 info@destruisvogel.nl www.destruisvogel.nl TERNEUZEN Rondleiding sluizencomplex. Ontvangst en bezoek aan het interactieve informatie centrum Portaal van Vlaanderen. Wandeling over het sluizencomplex met een bezoek aan de brugkelder en radartoren (inclusief vaartocht over het Kanaal van Gent naar Terneuzen). De wandeling start om 13.00 uur. Elke woensdag, don derdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 13:30 tot 17:00 uur. Zeevaartweg 11, Terneuzen. Info: tel 0115-616268 info@portaalvanvlaanderen.nl www.portaalvanvlaanderen.nl VLISSINGEN Festival Ondestroom. Onderstroom brengt al 31 jaar straattheater naar Vlis- singen en is er voor jong en oud! 4 dagen lang de stad als podium. Elke dag gratis muziekoptredens op het Dijktheater. Festivalhart Bellamypark met elke dag kleine en grote voorstellingen. Info tickets: www.festivalonderstroom.nl Middagpauzeconcert in de Sint Jacobskerk, Oude markt 2, Vlissingen. Entree: gratis. Duur dertig tot, veertig minuten. Info: www.sintjacobskerk.nl WESTENSCHOUWEN Wilgen, water en wind, themafietstocht. Een themafietstocht - 80,1 km-in het kader van het Zeeuws Jaar van het Water, op het knooppuntensys teem, waarbij wilgensoorten extra aandacht krijgen. Men komt langs de mooiste waterplekjes van Schou- wen-Duiveland. Een fotofietstocht bij uitstek. Start vanaf 11.00 uur. Natuurinformatiepunt Trampolinecentrum Wester- schouwen, op het grote P-terrein bij de rotonde in Westenschouwen. Info: tel 0111-652721 jantrampoline@zeelandnet.nl www.jantrampoline.nl Deze fietstocht is ook te rijden op donderdag 2 augus- ttis. WESTKAPELLE Kermis op de markt in Westkapelle. De kermis duurt tot en met 9 juli. ZIERIKZEE 4Meezeiltochten. Van 14.00 tot 17.00 uur drie uurtjes meezeilen met tradi tionele zeilschepen, vanuit de haven 't Luitje in Zierikzee op de Ooster- schelde, oostelijk of westelijk van de Zeelandbrug. Kosten: volwassenen 17.50 euro, kinderen 5 t/m 12jaar 15.00 euro, kinderen t/m 4jaar gratis. Reserveren noodzakelijk via 0900-2020233. de zeil tocht gaat door bij 25 personen. Kaartverkoop en informatie: VW Schouwen-Duive- land, Nieuwe Haven 7, Zierikzee, 0900-2020233 Bekijk de volledige agenda op www.vvvzeelond.nl. Daar kunt u ook evenementen toevoegen. WWW.LIVINSTYLE.NU MIDDELBURG ZATERDAG 7 JULI AAGTEKERKE/MELISKERKE/SEROOSKERKE Ringrijden. Een folkloristische traditie waarbij men te paard een lans door een ring probeert te steken. Van 07.30 tot 17.30 uur. AXEL Toertocht. De Toerclub Axel houdt de Grenstocht, die wordt verre den over de rustige en mooie polderwegen van Oost-Zeeuws-Vlaande- ren en de grenstreek met Belgie. De afstanden waaruit een keuze kan worden gemaakt: 60, 65 en 125 kilometer (vertrek tussen 08.00 en 12.00 uur). Grenstocht Toerclub Axel, Markt 12, Axel, 0115-563260 HEINKENSZAND De langste braderie van Zeeland. In de Dorpsstraat, de Kerklaan en, voor het eerst dit jaar, de Stations weg, is van alles te vinden, te beleven, te zien en te horen. Ook diver se demonstraties, waaronder verbluffende Street Soccer demonstra ties. Van 09.30 tot 17.00 uur. Info: www.winkelcentrumheinkenszand VLISSINGEN Festival Onderstroom. Vier dagen lang de stad als podium. Elke dag gratis muziekoptredens op het Dijktheater. Festivalhart Bellamypark met elke dag kleine en grote voorstellingen. Spectaculair, humoris tisch of intiem. Goed voor een lach en een traan. Internationale Straat theaterdag. Festival Onderstroom Junior, en meer. Info en tickets: www.festivalonderstroom.nl ZONDAG 8 JULI HULST Zomervestingwandeling. Ontmoet Reynaert de Vos, bewonder de mooiste kerk van Nederland en loop over de vestingwallen. Dit alles onder leiding van een ervaren gids. Is de wandeling klaar, geniet na op een van de vele terrasjes of ga nog lekker winkelen. Want op zon dag zijn de winkels in Hulst altijd open! De wandeling duurt ongeveer één uur. Kaarten a 3,50 euro per persoon. Let op: er kunnen maxi maal 12 personen per keer mee, dus meld u snel aan! Voor meer in formatie kunt u contact opnemen met de VVV Hulst via 0114-315221 of via hulst@wvzvl.nl. VW Hulst, Steenstraat 37, Hulst. Een combinatie van deze excursie met de Torenbeklimming om 14.30 uur is mogelijk tegen gereduceerd tarief a 7,00 euro. uit Vlissingen. Hij staat voor de open Schroebrug in Middelburg te wachten. „Er zit niet anders op, maar van mij mag die brug wel wat minder vaak open." Meneer en mevrouw Verbeek staan eveneens te wachten tot zij, net als de plezierjachten, hun weg kunnen vervolgen. „De ze brug gaat gelukkig redelijk snel open en dicht", zeggen ze. „Wij komen uit Oost-Souburg en daar moet je regelmatig wach ten voor de Draaibrug. Die is heel traag en gaat soms open voor één jacht. Dan is wachten helemaal vervelend." En jawel, de Schroebrug is nog maar net dicht of daar komt de trein. „Wat mij opvalt, is dat de spoor bomen al naar beneden gaan ter wijl de trein station Middelburg nog moet binnenkomen", zegt meneer Erdin uit het Groningse Zuidhorn. „Auto's moeten daar door onnodig lang wachten." Overgang bij Vlissingen. foto Ruben Oreel De zomer is een mooi seizoen, maar van sommige bijkomstighe den heb je meer last dan plezier. Waar ergert u zich aan? Vandaag is dat: de brug. door Ellen Jobse Op een zeldzame mooie zomerdag trekken hor des mensen naar de Zeeuwse kust. Het is druk op de weg, maar files blijven gelukkig uit. Alles gaat volgens plan. Dan klinkt er een fluitsignaal. Slagbo men zakken naar beneden en de brug strekt zich uit om het scheepvaartverkeer door te la ten. Op sommige plaatsen kan het ook nog gebeuren dat net na het dichtgaan van de brug de trein moet passeren. „Dikwijls vind ik het een erger nis om voor de brug te moeten wachten", zegt Wim Caljouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75