Schone toiïettèn, frisse geur 4l Op de pot vrijdag 6 juli 2012 VRIJDAG 6 JULI BIERVLIET Open tuindagen In Goede Aarde. Bezoekerstuin en vaste plantenkwekerij. Onder de zinderende zomer zon staan de borders in volle bloei; inspirerend en adembenemend. Parels van borderplanten waar je zonder al teveel werk op kunt bouwen en vertrou wen. Combinaties van heftig tot subtiel. De kwekerij op haar mooist en Bourgondisch gevuld. Gratis en tree. Vandaag open van 10.00 uur tot zonsondergang, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Kapitalendam 7, Biervliet. Tel 0115-402301 info@kwekerij-ingoedeaarde.nl www.kwekerij-ingoe- deaarde.nl Amusefietstocht. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner, als de toerist op een leuke en sportieve manier kennis maken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw rou tes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelnamekaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de geoefende fietser sportief de he le dag op stap. De bedoeling is om meerdere horeca bedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te le veren voor een heerlijk broodje, ijscoupe, salade. De kaart kost euro 17,50 euro per persoon en u heeft een besteding van ong. euro 35,00 euro. Diverse start locaties. Info: www.amusefietstocht.nl MaatGarant: Keralit-Specialist! Snelle levering vakkundige montage. www.maatgarant.nl Vestigingen in Koudekerke 018-551444 Oud Beijerland 0136-6'; 6533 BRESKENS Sleepnetvissen. Bij het sleepnetvissen willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rondkruipt en -zwemt. Vertrek vanuit de Handelshaven/- Westhaven, de Westerschelde op, richting Hoofd plaat. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 mi nuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekij ken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opge hangen bakken, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven leven. Op de terugweg namelijk, gooien we alles weer levend overboord; we nemen dus niets mee! Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Indien gewenst zijn er voor de kleinsten gratis zwemvesten beschikbaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. In de periode 4 juli t/m 26 augustus zijn er elke maandag, woensdag en vrij dag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kinderen tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Voor meer informatie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401 GOES Zomeravondconcerten. 1 Grote Kerk, Singèlstraat. aanvang: 20.00 uur. Toegangsprijs: 8,00 euro. Info: info@muziekindegrotekerkgoes.nl www.muziekindegrotekerkgoes.nl De volgende concerten zijn op vrijdag 20 juli, vrijdag 3 en vrijdag 31 augustus, steeds om 20.00 uur. KAMPERLAND MELISKERKE 2 From Japan with love. Unieke exposi tie in World of Silk. Dompel je onder in de kleurrijke pracht van Japanse ki mono's. Waan je voor een keer een Japanse schone in een Uchikake. Ge niet van de rijkdom van de Japanse cultuur met de im posante bruidsmantels, de vertederende kinderkimo- nootjes en de prachtige accessoires. Een indrukwek kende film completeert het geheel. Elke donderdag, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 17.30 uur, tot en met 29 september. World of Silk, Dorpsstraat 3, Meliskerke. Info: tel 0118-593305 info@worldofsilk.nl MIDDELBURG Bouwspeelplaats, laatste dag. Van 10.00 tot 15.30 uur. Veld Geersesweg. OOSTKAPELLE Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium. De deelnemers krijgen uitleg over de werking van het zout-water-aquarium; ook worden de dieren gevoerd. U betaalt alleen de entreeprijs voor het museum, (vol wassenen €6 en kinderen €3,50). Voor deelname kan men zich melden bij de balie van het museum. Elke vrijdag tot en met 31 auustus van 11:00 tot 11:30 uur. Terra Maris, Duinvlietweg 6. Beklimming van de kerktoren en bezoek aan de oud heidskamer. Entree: volwassenen 1,50 euro en kinde ren 0,50 euro. Elke vrijdag en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur. Waterstraat 1, Oostkapelle, 0118-582604. RITTHEM Open tuin dagen Rammekenshof. Rammekenshof is een dynamische bloementuin gele gen rond en achter een Zeeuwse woonboerderij. Rond de boerderij is het een cottageachtige tuin, op Onderhoudsvrije gevel- en dakrandbekleding met uitstraling! De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl m Het toiletgebouwtje in Westenschouwen. Vaak hebben openbare toiletten een slecht imago. Hoe staat het er in Zeeland voorDe Zomerredac- tie gaat op onderzoek uit. Van daag: het toiletgebouw op het P-terrein bij de rotonde in Westen- schouwen. Aantal toiletten: Het toiletge bouw telt drie damestoiletten, één gehandicaptentoilet en vier wc's voor heren, waarvan twee urinoirs. Hygiëne: Bij alle damestoiletten staat een bak voor verband. Een pluspunt. Een nadeel is dat er geen wc-borstels aanwezig zijn. De toiletten en vloeren in het ge bouw zijn schoon, dat is wel zo fijn. Wc-papier: Check. Alle toilet ten zijn voorzien van wc-papier. Zeep: Is nergens te vinden. Net als wasbakken. Alleen het gehan dicaptentoilet heeft een klein wasbakje. Geur: Het ruikt verrassend fris bij binnenkomst. Op twee toilet ten na die niet zijn doorgetrok ken door eerdere gebruikers, maar dat zal je altijd houden. Gehandicapten: De ruimte van dit toilet is groter en er zijn geen drempels. Met een rolstoel kun je gemakkelijk naar binnen. Een nadeel is dat de toiletpot niet is verhoogd. Wel zijn er twee armsteunen bevestigd aan de muur. Minpuntje is de schuif deur. Deze is stroef en gaat pas na een paar keer duwen en trek ken open. Extra's: Geen wasbakken, geen handdoekjes en geen zeep. Wel twee kranen aan de achterkant van het gebouw waar de voeten gewassen kunnen worden. Algemeen oordeel: Dit zijn pri ma openbare toiletten. Het ruikt fris en het is schoon. Daar gaat het om. Eindoordeel: 7,8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74