Kunst in de Catharinakerk Terneuzen biedt eigenaren woningen lage rente aan zeeland 123 Geschiedenis Minder klachten over handelwijze gemeente Kwart personeel bij staalreus moet verdwijnen OM vindt straf Colruytbende veel te laag z vrijdag 6 juli 2012 Tijdens de openingsuren van de tentoonstelling is in de kerk ook het nieuwe geschiedenisboek 'Hengstdijk, het dorp en zijn parochie' te koop, geschreven door George Sponselee en Eddie Prince. Het boek kost 20 euro. ÉiiiilÉli De hele maand juli kunnen bezoekers in de Catharinakerk in Hengstdijk kennismaken met werk van regionale kunstenaars. Ze exposeren in twee groepen. De eerste tot en met 15 juli. Daarna worden werken van ande re kunstenaars tentoongesteld. door Eugène Verstraeten Kunst en Hengstdijk zijn bij kunstliefhebbers on losmakelijk met elkaar verbonden. Dat is vooral de verdienste van het actieve comi té dat ontstaan is vanuit de Stich ting Behoud Catharina Kerk en dat Hengstdijk op de kaart heeft gezet met aansprekende kunstma nifestaties. Jaarlijks is er in het laat ste weekend van november het In ternationaal Kunstweekend en in de zomer brengt 'Julimaand - Kunstmaand' voornamelijk kunst vormen uit de regio voor het voet licht. „Tijdens het Internationaal Kunst weekend exposeren professionele kunstenaars. Met deze kunst maand willen we vooral beginnen de en amateurkunstenaars een po dium geven", vertelt Evert Prince van het organiserende comité. „Het is voor veel mensen een drempel om werk dat ze maken aan anderen te laten zien. Wij wil len ze net dat duwtje geven. Daar Op de tentoonstelling is werk te zien van twaalf kunstenaars uit de regio. Bezoekers krijgen een divers aanbod aan kunstuitingen en tech nieken te zien. foto's Mark Neelemans is soms wel wat overredingskracht voor nodig." Het comité kiest bewust voor juli. Prince: „Het is vakantie, veel men sen gaan er op uit op de fiets. Dan is het leuk dat ze hier een plaats vinden om uit te rusten en dat ze meteen ook de werken kunnen be kijken die hier hangen." Het aanbod is heel divers, met schilderijen in verschillende tech nieken, foto's, collages. Prince: „We proberen wel variatie aan te brengen, zodat mensen kunnen kennismaken met allerlei soorten kunstuitingen." Tot en met zondag 15 juli is werk te zien van Wilna de Backer uit Hoek, Will Buhmann uit Hulst, George Coelho uit Vogelwaarde, Loeki Coenen uit Hulst, Loes den Doelder-Van de Voorde uit Axel, Gerry Keja uit Hengstdijk, Caroli ne Soutendijk uit Middelburg, Ti neke Verbaas uit Vlissingen, Lilian Vermoet-Uijtterhoeven uit Terneu- zen, Erleijne Verwilghen-Robesin uit Terneuzen, Ellie Vrolijk uit Hengstdijk en Mia de Winter uit Terneuzen. Na 15 juli volgt een expositie van werken van een tweede groep re gionale kunstenaars. De namen worden later bekend gemaakt. De tentoonstelling is de hele maand juli geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Bezoekers kunnen dan ook op hun gemak de gerestau reerde monumentale Catharina kerk bezichtigen, met onder meer zijn fraaie glas-in-lood ramen. Er is tijdens de expositie meestal wel iemand van het comité aanwezig die desgewenst een rondleiding door de kerk kan geven en vragen kan beantwoorden. BIERVLIET Eerste open dag op Kwekerij Goede Aarde Voor de eerste keer dit jaar is het vrijdag en zaterdag bij Kwekerij In Goede Aarde in Biervliet open dag. Het thema: borderplantendagen. Zondag verzorgt Kookwinkel Bian- ca Bonte een hapje en een drankje. In de kwekerij wordt er ook zilvers meedwerk van Zeeuwse Knoopjes tentoongesteld. Bovendien is het op zondag mogelijk een route te volgen met drie plantenprofessio- nals uit Belgie. Open vanaf 10 uur. BRESKENS Twee dagen kermis in eet& muziekcafé Het eet muziekcafé The Bounty Breskens houdt vandaag, vrijdag, en zaterdag verschillende kermisac- tiviteiten. Vavond er er vanaf 22.00 uur een optreden van de rockband Raiders of the Lost Rock met werk van tal van beroemde rockbands als Led Zeppelin, AC/DC en Alikce Cooper. Zaterdagavond vanaf 22.00 uur draait Vizzy Vaunce door. pekaar Vele soorten grind split Schelpen BigBng of losgestort bcrtratingsmaleriaien bï Kanuakveg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 iniolujpekiiar.com wwww.pckaar.com HULST/OOSTBURG Kamerkoren zoeken elkaar opnieuw op Het Zeeuws Vlaams Kamerkoor (ZVKK) en de Cantorij der Basiliek proberen hun optredens dit najaar wederom op elkaar af te stemmen. Ze verzorgen samen de p.r. en via combikaarten kan het publiek kor ting krijgen. Het ZVKK o.l.v Marcel van Westen verzorgt met het Dordts Kamerorkest het 'Requiem van Mozart' op in de R.K. Kerk in 'S Heerenhoek( 3 nov.) en in de St. Baafs in Aardenburg (4 nov.). De Cantorij o.l.v. Anton de Kort ver zorgt samen met het TY-orkest 'Les sept paroles du Christ' van Franck. Dat gebeurt in de Eligiuskerk in Oostburg(27-io), Grote Kerk te Ter neuzen (1 nov.) en in de Willibror- dusbasiliek in Hulst (4 nov.). door Eugène Verstraeten HULST - Het aantal klachten van in woners van Hulst over hun behan deling door de gemeente is vorig jaar licht gedaald: van 14 klachten in 2010 naar 11 klachten in 2011. Dat blijkt uit het Jaarverslag Inter ne klachtenbehandeling van klach tencoördinator en gemeentesecre taris Sylvester ter Wal. Het aantal gegronde klachten (inclusief deels gegronde klachten) daalde ook, van 7 naar 4 klachten. De (deels) gegronde klachten gin gen over bejegening door de socia le dienst, een geschil over invorde ringskosten, het niet inhoudelijk reageren op brieven over een ver- keersonveilige situatie en te laat ho noreren van een verzoek om een kopie van een bouwtekening. Daarnaast ontving de klachten coördinator via klachtenformulie ren, klachtbrieven en klacht emails nog achttien andere reac ties van inwoners die echter niet onder de interne klachtenregeling vielen. Het ging dan om 'feitelijke klachten', die betrekking hadden op de riolering, het onderhoud van groen en dergelijke. Soms waren het ook tips of advie zen van inwoners of verzoeken en vragen om uitleg of informatie over kwesties waarover nog niet eerder contact was opgenomen met de gemeente. Maar hiervoor dient het klachtenfomulier eigen lijk niet. Mensen met 'feitelijke ldachten' kunnen die melden via de gemeentelijke website of via het telefoonnummer op het klach tenformulier. Ook voor nieuwe verzoeken om informatie kan ge woon gebeld worden. zelzate - Een kwart van het perso neel van de 'ondersteunende dien sten' bij de Europese vestigingen van staalgigant ArcelorMittal moet verdwijnen. Het gaat om admini stratief personeel, bij de aan- en verkoopafdelingen om bedienden en kaderleden. Alleen de produc tie en de onderhoudsdiensten blij ven buiten schot. Die afdelingen werden al eerder gekort. Het sane ringsplan komt volgende week woensdag aan de orde in de Euro pese ondernemingsraad. Bij Arcel- Mittal in Zelzate werken 4700 mensen, van wie 1400 bedienden en kaderleden. Omgerekend zou den bij de vestiging in de Kanaal zone 350 banen moeten worden geschrapt. Topman Lakshmi Mit- tal stelt vast de Europese staalsec tor kampt met overcapaciteit. Hij verwacht de komende vijf jaar geen verbetering. door Wout Bareman terneuzen - De subsidiepot van het project Meer Met Minder is leeg, maar particuliere huizenbezit ters in de gemeente Terneuzen kunnen nog wel steeds voordelig lenen als ze hun huis willen op knappen. Tegen een rente van niet meer dan één procent kan tot 30.000 euro worden geleend. Dat bedrag moet binnen twintig jaar worden terugbetaald. De Stimuleringslening Duurzame Particuliere Woningverbetering (SDPW) is vooral gericht op oude re woningen, die voor 1970 opgele verd zijn en een WOZ-waarde heb ben van maximaal 140.000 euro. Er kan een lening vanaf 5.000 eu ro tot een maximum van 30.000 euro worden aangevraagd. Dat geld mogen huiseigenaren gebrui ken voor het opheffen van bouw kundige gebreken (asbestverwijde ring of herstel van de fundering), voor energiebesparende maatrege len (na een energieprestatieadvies) of voor maatregelen om de wo ning 'levensloopbestendig' te ma ken, zoals het rolstoeltoegankelijk maken, een traplift, een verlaagd aanrecht of bredere kozijnen aan brengen. Tenslotte mag nog eens dertig pro cent van het geleende bedrag uitge trokken worden voor comfort- maatregelen als het opknappen van de keuken of badkamer. De leningen worden verstrekt door het Stimuleringsfonds Volks huisvesting Nederland. De provin cie Zeeland heeft een bedrag voor de Zeeuwse huizenbezitters in dat fonds gestort. Inmiddels zijn aan zo'n vijfentwintig Terneuzense huiseigenaren leningen verstrekt maar in het fonds is nog steeds geld beschikbaar voor nieuwe aan vragen. Van het project Meer Met Minder maakten de afgelopen jaren 261 woningeigenaren in Terneuzen ge bruik. Met de subsidie werden energiebesparende maatregelen ge troffen, zoals het plaatsen van een nieuwe cv-ketel, dakisolatie, dub belglas of zonnepanelen. De gemeente stelde voor 2011 en voor dit jaar 173.000 euro subsidie beschikbaar gesteld. De provincie verdubbelde het bedrag. Het pro ject verliep volgens een gemeente lijk woordvoerder zo succesvol dat de subsidiepot nu helemaal leeg is. Maar er is nu dus een alternatief zelzate - Het Openbaar Ministe rie in Gent gaat in beroep tegen het vonnis van de correctionele rechtbank in de zaak tegen de zo genoemde Colruytbende in Zelza te. De 22-jarige hoofdverdachte kreeg een week geleden 30 maan den voor zijn aandeel in een vecht partij, waarbij de leider van een jongerengroepering in Zelzate werd neergestoken. Dat gebeurde in een feesttent, waarin na het ge weld paniek ontstond. Vijf andere bendeleden kregen drie maanden en cel en 550 euro boete, terwijl te gen hen veel hogere straffen voor medeplichtigheid waren geëist. De bende dankt z'n naam aan de over last, die de leden als hangjongeren regelmatig veroorzaakten bij de Colruytvestiging. Al het geweld leidde tot fel protest van de bevol king van Zelzate en veiligheids maatregelen van de politie. an informatiemappen inzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67