M SI wÈ m zeeland 123 195 Vliegshow topattractie Visserijdagen Bruinisse pekaar A tiCUPLUS Reddingsbrigade krijgt materiaal van Rabobank commentaar Fietspad vrijdag 6 juli 2012 Zoveel handtekeningen uit de Molenbuurt overhandigde het comité, vorig jaar aan de gemeenteraad. Die stelde vervolgens dat er iets moest gebeuren en vroeg het college om in overleg te treden met de provincie. Schelpen BigBagoflo: beitratingimalcrialen bv Kunaalweg 83 >1401 PE Vlakc 0113 38 16 62 infog pekaar.com wwwvv.pckaar.com reactie weten dat het onderwerp bij hem wel degelijk de aandacht heeft. „Het onderzoek naar het idee van de heer Van Bijnen loopt nog. Wij willen hem op korte ter mijn uitnodigen om de tussen stand te bespreken." De inwoner van de molenbuurt gaat zelf ook iets doen op korte ter mijn, namelijk een officieel ver zoek bij de gemeente indienen om de verkeersveiligheid in de buurt te verbeteren. „En ik wil 20.000 eu ro schadevergoeding voor de BRUINISSE - De Visserijdagen Brui- nisse worden dit jaar gehouden van donderdag 19 juli tot en met zaterdag 21 juli. Eén van de topat tracties is de vliegshow Koninklij ke Luchtmacht Historische Vlucht. Deze show zou vorig jaar al ko men maar moest toen worden af gelast vanwege het slechte weer. De show is vrijdagavond om 20.00 uur. Traditiegetrouw worden de dagen geopend met de aankomst van miss Visserij. Op donderdag 19 juli maakt zij haar opwachting om 14.00 uur. Daarna is er onder meer veel muziek, een boekenmarkt en kindercircus. Op vrijdag komt Pa scheuren in mijn woning, die zijn ontstaan door de trillingen van de vrachtauto's. Door nu een officieel verzoek in te dienen, wil ik een ju ridisch dossier opbouwen. Als de gemeente niet positief reageert op mijn verzoek, zal ik naar de rech ter stappen." Hoe de gemeente de veiligheid ver betert, moet ze volgens Van Bij nen zelf weten. „Ik heb de afgelo pen jaren genoeg ideeën aangedra gen. Het zou al heel wat zijn als de vrachtwagens niet meer op de trick Smit demonstraties moun- tainbiken geven en hij geeft een cli nic voor de jeugd. Ook zijn er di verse activiteiten op en rond het water en het tweejaarlijkse shanty- korenfestival begint om 12.00 uur. 's Avonds is er veel muziek. Zaterdag begint de dag met een be- drijvenpresentatie en palingrook- wedstrijd. Op het Havenpateau lo pen straatartiesten en dweilbands rond. Om 14.00 uur is de traditio nele vlootshow en kan het publiek een rondje meevaren op een mos- selkotter. Om 22.45 uur worden de Visserijdagen afgesloten met vuur werk. www.visserijdagen-bruinisse.nl stoep kunnen. Wellicht bieden borden, waarop staat dat het vrachtverkeer om moet rijden, ook soelaas. Stel dat zestig procent dat daadwerkelijk doet, dan heb ben we al heel wat gewonnen." Een rondweg om Oud-Vosse- meer heen, waar het comité lang voor heeft gepleit, heeft Van Bijnen uit zijn hoofd gezet. Hij beseft dat daar op dit moment geen geld voor is „Maar zelfs als nu zou worden besloten om hem Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klarinelweg 5 Middelburg T 01 18 - 628 707 www.alkuplus.nl wél aan te leggen, dan duurt het nog jaren voor hij er ligt. Er moe ten dus andere maatregelen wor den genomen" Van Bijnen heeft overigens al een keer succes geboekt bij de rechter. Hij wist de uitbreiding van bedrij venterrein Klaverveld tegen te hou den via de Raad van State. Die oor deelde enkele jaren geleden dat de gemeente onvoldoende had aange toond dat er geen sprake zou zijn van extra overlast als het bedrijven terrein is uitgebreid. jaa^:Z6a«iffizB8gig5gq&iireaiga»asss^»»ggs2a&Kae KAMPERLAND - De Domburgse red dingsbrigade krijgt zaterdag red dingsmaterialen van de Rabobank Walcheren Noord-Beveland. De brigade krijgt het nieuwe res- cueboard en het nieuwe overle- vingspak zaterdag om 13.00 uur- overhandigd op het Banjaard- strand. Na de overhandiging is er een demonstratie. De Domburgse Reddingbrigade is al een aantal jaar actief op het Noord-Bevelandse strand. De bri gade verhuisde nadat de redders in hun eigen dorp overbodig werden. De Stichting Strandexploitatie Walcheren heeft daar de strandbe- waking overgenomen. De starre houding van de provincie inzake het buitendijks fiet sen op Tholen is on begrijpelijk. Zowat iedereen in de gemeente wil dat er gelijktij dig met de komende dijkver sterkingen fietspaden komen op de dijken bij Sint-Annaland en Sint Philipsland. Gedeputeer de Staten houden echter voet bij stuk. De toekomstige onder- houdsweg bij Sint-Annaland mag niet worden gebruikt door fietsers en die in Sint Philips land slechts zeer beperkt. De provincie stelt dat de aanwe zige vogels te veel verstoord zul len worden. Dat klinkt niet erg overtuigend. Alsof de fietsers straks met honderden tegelijk over de dijk scheren. Zelfs de natuurvereniging Tholen denkt dat het wel mee zal vallen met de verstoring en doet daar deze zomer eigen onderzoek naar. In Middelburg besloten ze dit niet eens af te wachten. In plaats van deze houding aan te nemen, kan de provincie be ter gaan praten met de betrok ken partijen op Tholen, waaron der de gemeente, de watersport vereniging en de gezamenlijke campinghouders. Enkelen van hen opperden al het idee voor een proef met buitendijks fiet sen op de genoemde locaties. Dat klinkt als een zinnige oplos sing. WEMELDINGE CZAV plaatst op loods 276 zonnepanelen De agrarische coöperatie CZAV uit Wemeldinge heeft 276 zonnepane len laten plaatsen op een deel van het dak van hun nieuwe loods. De panelen hebben een totaalopper vlak van 350 vierkante meter en zullen ongeveer 50.000 kilowat tuur opwekken. Dat is goed voor 25% van hun energiebehoefte. Het bedrijf kan uitbreiden tot 100.000 vierkante meter aan panelen. GOES De Goese Nachtmarkt telt dit jaar 70 kramen De stichting Speciale Markten Zuid-West-Nederland houdt vrij dag 13 juli voor de 24ste keer een nachtmarkt op de Goese Grote Markt. Zestig stille kramen en tien bijzondere standwerkers vullen de markt tussen de terrassen. Voor de gelegenheid wordt de markt sfeer vol verlicht en er zal muziek uit luidsprekers klinken. De nacht markt duurt van 20.00 tot 0.30 uur. VICE Dit beeld behoort binnenkort grotendeels tot het verleden als het aan buurtcomité De Molen ligt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61