Autohandelaar Jan Hop gesloten 'Vrachtverkeer moet nu echt uit de kern' 221® Strandpaviljoens Groede en Breskens zijn de beste van Zeeland Beelden in het net Vincent van Bijnen Feestavond Sophiatoernooi Zaterdag 7 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE Lievens tekent contract met Goes over Mythe vrijdag 6 juli 2012 door Tom Kiel GOES - Autodealer Jan Hop in Goes is sinds dinsdag gesloten. De economische crisis in combinatie met de relatief grote afstand tot de Zeeuwse klanten beperkten de om zet tot een minimum. De autohandelaar aan de Amund- senweg verkocht auto's van de merken Chrysler, Dodge, Jeep, Lancia, Subaru en SsangYong. Nu is de dichtsbijzijnde dealer de vesti ging van Jan Hop in Roosendaal. Volgens eigenaar Chris Hop liep de zaak sinds het begin van de eco nomische recessie in 2008 niet meer lekker. „Daarbij kwam dat de kosten in vergelijking met ons fili aal in Roosendaal hoger lagen. Zo wel het pand als de werknemers waren duurder." In de vestiging werkten tien mede werkers. Die zijn allemaal ontsla gen. „Ik vind het verschrikkelijk, maar ik sta machteloos. Toen ik acht jaar geleden begon, had ik niet gedacht dat het zo zou lopen. Mensen -kopen nauwelijks nog nieuwe auto's. Dat is goed te mer ken bij andere handelaren in Ne derland. Meerdere keren per dag sluit er wel één zijn deuren." Gek genoeg loopt de vestiging in Roosendaal wel goed. „Het is het door Wout Bareman BRESKENS - Puur in Groede is don derdag bij de verkiezing in Hoek van Holland van de beste strandpa viljoens uitgeroepen tot het beste van Zeeland. Beachhouse 25 in Breskens is het beste paviljoen vol gens de Duitse bezoekers. Burge meester Jacques Suurmond was donderdagmiddag aanwezig bij de prijsuitreiking om de exploitanten te feliciteren. De verkiezing is een initiatief van Strand Nederland, met ondersteuning van het Neder lands Bureau voor Toerisme en Congressen, Stichting Nederland Schoon en Koninklijke Horeca Ne- Vincent van Bijnen heeft wel eens gepleit voor paal tjes, zodat vrachtwagens niet meer op het trottoir kun nen. 'Ik weet het, dan lopen ze vost en moet er één achteruit. Maar dan zullen ze het de volgende keer wel laten om nog door Oud-Vossemeer te rijden'. best lopende filiaal van Nederland. Dat komt omdat we daar ook au to's van het merk Honda verko pen en doordat er meer mensen wonen." Klanten kunnen voor garantie, on- derderhoud en reparatie terecht in Roosendaal. Ze kunnen zich aan melden als klant bij de website van het bedrijf Vanwege privacy wetgeving mogen de klantgege vens niet worden overgedragen naar het andere filiaal. Klanten die Roosendaal te ver vinden, kunnen gebruikmaken van de haal- en brengservice. Klanten die nog win terhanden hebben liggen bij de au tohandelaar in Goes, kunnen die tijdens speciale ophaaldagen terug krijgen. Bij de vestiging in Roosen daal kunnen klanten navragen of zij op de winterbandenlijst staan. Volgens het online auto-magazine AutoZine behoren de verkochte merken niet tot de meest populai re. Volkswagen, Opel en Renault verkopen in het jaar 2012 het best onder 48 verschillende merken. Pas op plek 26 op de lijst komt een merk dat verkocht werd door Jan Hop in Goes: Land Rover. Het in Roosendaal verkochte Honda staat iets hoger op de lijst met plaats 24. Meer informatie: www.janhop.nl Vincent van Bijnen van buurtco- mité De Molen in Oud-Vosse meer is het wachten beu. Al ja ren strijd hij voor het verbeteren van de verkeersveiligheid in zijn buurt. Als de gemeente op kor te termijn geen actie onder neemt, stapt hij naar de rechter. door Rob Paardekam Het probleem is dat de provinciale weg.(N6s6) een stukje door de be bouwde kom van Oud-Vossemeer loopt. De bewo ners van deze buurt (de molen buurt) klagen daar steen en been over. Met name het vrachtverkeer is hen een doorn in het oog. Vol gens Vincent van Bijnen - de drij vende kracht achter het comité - gaat het om tientallen trucks per dag. Met name als er twee vrachtauto's tegelijk komen is hét volgens hem levensgevaarlijk, omdat er dan één het trottoir op moet. Anders kun nen ze elkaar niet passeren. Verder zouden de trucks trillingen en ge luidsoverlast veroorzaken. De inwoner van Oud-Vossemeer zegt bij de gemeente al verschillen de oplossingen te hebben aange dragen, waaronder het plaatsen van paaltjes, zodat de vrachtauto's het trottoir niet meer op kunnen. „Ik weet het, dan lopen ze vast en moet er één achteruit. Maar dan zullen ze het de volgende keer wel laten om nog door Oud-Vosse meer te rijden." Volgens Van Bijnen is het name lijk helemaal niet nodig dat chauf feurs deze route nemen. Het over grote deel is doorgaand verkeer, dat helemaal niet op het eiland moet zijn. Dat kan volgens hem prima om Tholen heen rijden. „Dat is zelfs sneller", stelt hij. „Maar kennelijk zijn de chauffeurs allemaal van gedachte dat de route door Oud-Vossemeer het snelst is. Ik heb geen idee waarom." derland. De stem van het publiek is doorslaggevend. De uitverkoren paviljoens werden bezocht door mystery guests die keken naar gast vrijheid, schoonheid en aandacht voor gasten en producten. De ex ploitanten van Puur en Beachhou se 25 grepen enkele jaren geleden de noodzakelijke verplaatsing van hun paviljoen in verband met de kustversterking aan voor een kwa liteitsslag. Volgens Suurmond past dat helemaal in de kwaliteitsverbe tering die de gemeente voor ogen staat voor de West-Zeeuws-Vlaam- se stranden. Speerpunt: inspelen op de gewijzigde behoeften van het publiek. Als twee vrachtwagens elkaar willen passeren in de molenbuurt in Oud-Vos semeer, moet er één het trottoir op. foto Buurtcomité De Molen KRABBENDIJKE - Biljartvereniging Onda uit ICrabbendijke houdt vrij dag een feestavond in het Stations koffiehuis. Daar wordt de op brengst van het Sophiatoernooi overhandigd. Dat toernooi werd in april gespeeld, de opbrengst gaat naar het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Skinny Paul 8c The Fat Men en Coverband SOC geven optredens. Aanvang 20.30 uur. Bij beschikking van de kantonrechter te Mid delburg d.d. 14 juni 2012 is Adriana Maria de Ruijter, geboren te Oost/ en West/Souburg op 6-11-1947 en Johnny Lesley Waal, geboren te Paramaribo (Suriname) op 8-11-1959, beide wonende te 4381 VV Vlissingen, Van Dishoeck- straat 208, Emergis, atd. 93-97, onder curatele gesteld met benoeming van Pauline Koedoot- Geskus, h.o.d.n. Ges Advies, Energieweg 26, 4691 SG Tholen, tot curator. VEERE - Wolfert van Borsele en zijn zes companen op de gevel van het stad huis van Veere zijn donderdag ingepakt in een net. De tand des tijds heeft de werken danig aangetast. Oren, vingers of neuzen van de dames en heten die ooit over het stadje regeerden dreigen af te brokkelen en om voorbij gangers te beschermen zijn de netten aangebracht. Na de zomer worden de beelden van het stadhuis gehaald voor restauratie. foto Ruben Oreel Hoewel Van Bijnen en zijn comité al jaren aan de bel trekken, nam de gemeenteraad een jaar geleden pas een motie aan waarin het colle ge wordt opgeroepen samen met de provincie naar een oplossing te gaan zoeken. Dat heeft in februari van dit jaar geleid tot een gesprek tussen wethouder Kees van Dis, gedeputeerde Kees van Be- veren en Van Bijnen. Daarin heeft die laatste een pleidooi gehouden voor een totale afsluiting van de molenbuurt voor vrachtauto's. Dat zou kunnen door ter hoogte van de Gankelweg en de Patrijzen- weg poorten over de weg te plaat sen, waar de trucks niet onder door kunnen. Het bestemmings verkeer dat in het dorp moet zijn (bijvoorbeeld de vrachtwagens die de supermarkt komen bevoorra den) kan via de twee genoemde wegen nog het dorp in, maar de molenbuurt wordt gevrijwaard van het vrachtverkeer. Chauffeurs die naar het lokale bedrijventer rein Klaverveld moeten, kunnen volgens Van Bijnen over andere Thoolse wegen rijden. Mocht bijvoorbeeld de brandweer wagen ook nog onder de poort door kunnen, dan heeft van Bij nen wel een oplossing. Tijdens een vakantie in het buitenland heeft hij een poort gezien die met een afstandsbediening wat hoger kon worden gemaakt. „Geef de brandweer zo'n ding en het pro bleem is opgelost." Van Bijnen zegt dat de wethouder en de gedeputeerde hem welwil lend hebben aangehoord en beloof den na te denken over zijn idee. Hij heeft echter nog geen reactie gekregen. „In heb het idee dat met name binnen de Thoolse ambtena rij weinig wil bestaat om het pro bleem op te lossen", stelt hij. Wethouder Van Dis laat in een GOES - Theaterexploitant Frans Lie vens van Theater BV heeft dinsdag middag de huur- en uitvoerings overeenkomst voor theater de My the in Goes getekend. Lievens baat het üieater inmiddels al een paar maanden uit, maar dinsdag sloot hij het contract met de gemeente officieel. Lievens heeft de exploita tie van de schouwburgen in Goes en Middelburg overgenomen van Theater Exploitatie Zeeland. Het heeft een aantal, maanden ge duurd voordat er getekend kon worden omdat er (politieke) dis cussie was over de financiële erfe nis: de theaterstichting bleek forse tekorten te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60