zeeland 125 Strandpaviljoens Groede en Breskens zijn de beste Auteur Rosita Steenbeek op de fiets door Zeeland weekenddiensten Acht imkerijen openen deuren L. Benedetti bij laatste vier voor Biënnale Venetië O'Hanlon doopt nieuwe roos Officier eist 40 uur werkstraf voor veroorzaken aanrijding vrijdag 6 juli 2012 aw88B«iffiisia»waaii {BaHnatHw Zaterdag 7 en zondag 8 juli 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor gezel- schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. MIDDELBURG - Op 14 en 15 juli kun nen geïnteresseerden een kijkje ne men in de keuken bij acht Zeeuw se imkers. Tussen 10.00 en 16.00 uur is er tijd om kennis te maken met het werk van een imker in een fruitteelbe- drijf. Het verdwijnen van kleinschalige landbouw, versnipperde leefgebie den en een verminderde diversi teit van planten zorgen voor bijen- sterfte. Het kleine diertje is erg belangrijk voor de bevruchting van eetbare gewassen en dus voor mensen. Om voort te blijven bestaan heeft de bij hulp nodig. Om aandacht te creëren voor het probleem is 2012 omgedoopt tot 'het Jaar van de Bij'. Fruittelers in Bruinisse, Heinken- zand, Kapelle, Kloosterzande, Kerk- werve, Nieuwerkerk, Oostkapelle, Ouwerkerk, Renesse en Zierikzee openen hun deuren tijdens de Zeeuwse imkerdagen. De landelijke open imkerdagen worden georganiseerd door de Ne derlandse Bijenhouders Vereni ging (NVB). www.bijenhouders.nl Een van de acts van Onderstroom gisteravond: theater Platzak. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Lorenzo Benedetti, directeur van De Vleeshal in Mid delburg, staat op de shortlist voor de Biënnale van Venetië in 2013. Hij is een van de vier curatoren die kans maken om samen met een kunstenaar een solotentoon stelling in te richten op het Neder landse paviljoen in Venetië. Bene detti wil dat samen doen met kun stenaar Mark Manders. De andere geselecteerde plannen zijn Sue-an van der Zijpp en Mark Wilson voor een tentoonstelling van Folkert de Jong, Xander Kars- kens voor een tentoonstelling van Nathaniel Mellors en Sacha Bron wasser en Peter van Hoof voor een tentoonstelling van Guido van der Werve. Er waren 82 plannen inge diend. De vier geselecteerde curatoren krijgen tot eind augustus de tijd hun plannen verder uit te werken. Begin september presenteren zij deze aan de jury. Deze bestaat uit Hester Alberdingk Thijm (direc teur AkzoNobel Art Foundation), Defne Ayas (directeur Witte de With, Rotterdam), Jan Debbaut (freelance curator, eerder directeur Van Abbemuseum in Eindhoven en directeur collecties Tate Mu seums, Londen) en Rein Wolfs (di recteur Kunsthalle Fridericianum, Kassei). Voorzitter is Birgit Don ker, directeur Mondriaan Fonds. door Wout Bareman GOES - Schrijfster Rosita Steen beek bezoekt zaterdag op de fiets Zeeland, voor een signeersessie en een meet greet met haar lezers. Ze doet zowel boekhandel De Ko peren Tuin in Goes als De Drukke rij in Middelburg aan. Steenbeek is bezig met een zes we ken durende 'literaire fietstocht' door Nederland. De aanleiding is de verschijning van haar boek Am sterdam-Delphi. Qp de fiets naar het orakel. Het is een reisverslag van haar fietstocht van Amsterdam naar de Griekse stad Delphi. Die ondernam ze samen met haar vriend, de Armeense fotograaf Art Khachatrian, die al driemaal van Amsterdam naar Steenbeeks woon plaats Rome was gefietst. Om haar boek te promoten be zoekt de schrijfster met de fiets in totaal meer dan dertig boekhan dels, verspreid over het land. De tour eindigt op 21 juli bij de Open bare Bibliotheek in Amsterdam, waar een expositie te zien zal zijn van foto's van haar reis naar Del phi. Steenbeek arriveert zaterdag om 11.00 uur bij De Koperen Tuin. Om 13.30 uur vertrekt ze naar Mid delburg, waar ze om 15.00 uur bij De Drukkerij arriveert. Het is mogelijk om met de schrijf ster mee te fietsen naar Middel burg. Opstappen kan om 13.30 uur bij De Koperen Tuin in Goes. Wie dat te ver vindt, kan om 14.30 uur aansluiten bij de Merelhoeve, Lan- geweg 3 in Nieuw- en Sint Joos- land. Vooraf graag aanmelden bij Anja de Groene: degroene @drukkerijmiddelburg.nl. IJZENDIJKE - De Britse Darwinken- ner, avonturier en schrijver Red mond O'Hanlon komt zaterdag naar rozenkwekerij De Bierkreek bij IJzendijke om een gloednieuwe roos te dopen. O'Hanlon verwierf ook in Nederland veel bekendheid door zijn karakteristieke optreden in de tv-serie Beagle: In het kielzog van Darwin. Met de klipper Stad Amsterdam volgde hij de sporen van Charles Darwin, vanwege het 150-jarige jubileum van diens boek De oorsprong der soorten. De doop van de roos is zaterdag om 13.00 uur tijdens het jaarlijkse rozenfestival bij De Bierkreek in IJ zendijke. Ook signeert hij boeken. Het festival is zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. BRESKENS - Puur in Groede is don derdag bij de verkiezing in Hoek van Holland van de beste strandpa viljoens uitgeroepen tot het beste van Zeeland. Beachhouse 25 in Breskens is het beste paviljoen volgens de Duitse bezoekers. Burgemeester Jacques Suurmond van Sluis was donder dagmiddag aanwezig bij de prijsuit reiking om de exploitanten ter plekke te feliciteren. De verkiezing is een initiatief van Strand Nederland, met ondersteu ning van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen, Stichting Nederland Schoon en Ko ninklijke Horeca Nederland. De stem van het publiek is doorslagge vend. De uitverkoren paviljoens werden bezocht door mystery guests die keken naar gastvrijheid, schoon heid en aandacht voor gasten en producten. De exploitanten van Puur en Be achhouse 25 grepen enkele jaren geleden de noodzakelijke verplaat sing van hun paviljoen in verband met de kustversterking aan voor een kwaliteitsslag. Volgens burge meester Jacques Suurmond van Sluis past dat helemaal in de kwali teitsverbetering die de gemeente voor ogen staat voor de West-Zeeuws-Vlaamse stranden. Speerpunt: inspelen op de gewij zigde behoeften van het publiek. Aan de verkiezing voor beste strandpaviljoen hebben ook twee Schouwse paviljoens meegedaan. Dat zijn strandpaviljoen Zuid Zuid West in Renesse en paviljoen Per ry's in Scharendijke bij de Brou- wersdam. Op welke plaats deze paviljoens zijn geëindigd is gisteren niet be kend gemaakt. MIDDELBURG - Als het aan officier van justitie G. van der Hofstede ligt, gaat een 44-jarige vrouw uit Ovezande veertig uur taakstraf ver richten voor het verkeersongeval dat zij op 11 november vorig jaar veroorzaakte. De Middelburgse rechtbank behan delde de zaak donderdag. Naast de taakstraf eiste Van der Hofstede een voorwaardelijke rijontzegging van een half jaar tegen de vrouw. Op de bewuste namiddag naderde de automobiliste in de Hoofd straat van Ovezande een zebrapad en zag daar op de stoep een opa met zijn zesjarige kleinzoon staan. In de veronderstelling dat zij niet geen aanstalten maakten om over te steken reed de vrouw door. Het jongetje stapte echter toch naar voren en werd door de vrouw aangereden, met als gevolg dat het kind een gebroken been op liep. Uitspraak op 19 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57