peiani pekaar Waterpartij vangt overtollig regenwater op bij Zeelanderij De positieve effecten van paardrijden Alcoholvrije feesten voor toerist Renesse Uitbreiding Bonte mix van mens en dier bij manege Balans jüïUilPLUS Zet uw zomerfoto in een album op www.pzc.nl/foto vrijdag 6 juli 2012 ZONNEMAIRE Zomerconcert van Nut en Uitspanning Harmonievereniging Nut en uit spanning uit Zonnemaire geeft van avond een concert. Bij goed weer spelen de muzikanten op het plein tje voor het dorpshuis. Bij regen gaan ze naar binnen in het dorps huis. Het orkest speelt onder meer Crooners's serenade en een med ley van Ramses Shaffy. De slag werkgroep van Nut en Uitspan ning speelt ook vier werken. Het concert begint om 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Installaties in de Bewaerschole Ronald de Ceuster en Vesta Kroese exposeren in de Bewaerschole in Burgh-Haamstede. De Ceuster maakt installaties en Kroese maakt objecten die gebaseerd zijn op de oriëntatie van het menselijk lichaam op de omgeving. Deze expositie maakt onderdeel uit van de serie Open Call en is de laatste van dit jaar. Komende zater dag is de opening en de expositie duurt tot 9 september. BURGH-HAAMSTEDE Trompetterkorps naar Haamstede Het koperensemble van het Reünie Orkest Artillerie Trompetterkorps speelt aanstaande zondag tijdens de zangdienst van de Hervormde kerk in Haamstede. Organist is Aart Kot en de kerk dienst wordt geleid door ds. J. Spar- reboom uit Krimpen aan de IJssel. Het Trompetterkorps komt voor de vierde keer naar Haamstede. Vele soorten grind split in BigBag of losgi'stort beitratlngimaterialen bv SCHARENDIJKE Toeristentreintje sluit aan op RTM-tram Vooruitlopend op het ooit nog te verlengen traject naar Renesse, geeft de RTM-tram bij eindpunt Dolfijntje aan de Brouwersdam aansluiting op het toeristentreintje dat over Schouwen rijdt Dat geldt voor de trammetjes die om 11.45 uur en 13.30 uur uit Ouddorp ver trekken. Vanaf't Dolfijntje gaat de rit over de Rampweg en langs Slot Moermond naar het centrum van Renesse. Toeristen in Renesse kun nen de rit andersom maken. De combinatie tram-treintje is er al leen in juli en augustus. OOSTERLAND Rommelmarkt fanfare en grote braderie Muziekvereniging Oosterlands Fan fare houdt zaterdag 7 juli haar jaar lijkse rommelmarkt. Deze rommel markt wordt gecombineerd met een grote braderie, opgezet door or ganisatiebureau De Markten uit Wouw, die goed is voor een stuk of 40 kramen. Oosterlands Fanfare zorgt daarnaast voor een groot aan bod van tweedehands spullen, zo als speelgoed, boeken en huishou delijke artikelen. Ook zijn er spelle tjes te doen. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van mu ziekstukken. Aanvang 9.00 uur. De pas aangelegde waterberging op camping Zeelanderij in Zonnemaire. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting ZONNEMAIRE - Het eerste deel van de vernieuwing van camping Zee landerij in Zonnemaire is klaar. „Het is een gefaseerd plan", zegt Marjolein Steutel van de camping. „We hebben er nog drie te gaan tot 2016." Het oudste deel van de camping was na veertig jaar hard toe aan vernieuwing om nog aan de eisen van de gemeente te kun nen voldoen. Vier hectare is nu aangepakt. Een belangrijke blikvan ger is de flinke waterpartij, waar veel plaatsen aan grenzen. „Bij he vige regens die we tegenwoordig steeds vaker hebben, stond het ter rein blank. Daarom hebben we een regenwateropvang gemaakt en nu is het terrein binnen twee uur droog." In de waterpartij kan niet gezwommen worden omdat de wetgeving dat niet toestaat. De nieuwe plekken voor de stacara vans zijn aangelegd in de vorm van een hofje. De komende jaren worden de volgende fases van ver nieuwing aangepakt. Dan komt er onder meer een nieuwe boom gaard, aangeplant met allemaal oude Zeeuwse hoogstamrassen. Het is de bedoeling dat in 2016 de hele vernieuwing is afgerond. Dan heeft de camping er 50 plaatsen bij. Komende zaterdag houdt de Zeelanderij open huis van 10.00 tot 15.00 uur. MEEST GELEZEN 1Renesse is casino rijker (foto) 2. Shuttlebusje gaat niet rijden 3. Sloop voorkomt vandalisme CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow bezocht try-out van de theatervoorstelling Het slagveld. Kijk op: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl RENESSE - De lokale jeugd kent het al, maar voor de toeristen is het nieuw in Renesse: On the Roxfees- ten, oftewel uitgaan zonder alco hol. Op vier woensdagavonden vanaf 11 juli Jiangen in de drankdis- pensors van café De Bariton op Va kantiepark Schouwen geen flessen rum of whisky, maar Sprite en Fanta. De rode loper ligt uit en voor de deur staat een roze Ca dillac, waarin de jeugd van 12 tot 16 jaar op de foto kan. Diverse dj's treden op. Kaarten zijn voor vijf euro te koop bij de C1000 in Re- ness, bij de receptie van vakantie park Schouwen en op internet. www.facebook.com/ontheroxrenesse In de toekomst is het de bedoeling op de plaats van de buitenbak een twee de binnenbak neer te zetten. Voor een nieuwe buitenbak is elders op het ter rein plaats. Een paar jaar terug is al een geheel nieuwe kantine gebouwd. Bij manege Balans in Dreischor rijden rond de 65 mensen met een beperking en rond de 250 mensen zonder beperking paard. Ponykampen en dergelijke worden voor beide groepen georganiseerd. Deelnemers hieraan kunnen over nachten boven de stallen, waar een ruim kamphuis is gerealiseerd. „Die we in de loop van de tijd wel wat willen moderniseren." Manege Balans is tevens thuisha ven van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Schouwen-Duive- land (SPGSD), die tot doel heeft het paardrijden voor mensen met beperkingen van zowel lichamelij ke, zintuiglijke, verstandelijke, psy chische of meervoudige aard te be vorderen. „Tevens wordt ernaar ge streefd de integratie tussen men sen met en zonder beperkingen tot stand te brengen." Dat laatste lijkt, voor wie een bezoek brengt aan de manege, goed gelukt. Robin krijgt les bij Manege Balans. Links zijn moeder Brenda. Rechts van hem Marian van der Meij en een medewerker van de manege in Dreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema Voorbeelden van mensen die veel baat hebben bij paardrijles heeft Marian van der Meij te over. „We hebben tot nu toe nog nooit gehad dat hier iemand kwam die geen voor uitgang boekte." Ze verhaalt van de man die na een hersenbloeding half verlamd raakte. „We moesten hem in het begin vasthouden. Nu rijdt hij alleen. Nog geen galop, maar wel in draf." Een kindje met longetjes die niet goed ontwikkeld zijn. „Die spieren zijn zo veel ster ker geworden; dat heeft ook op de ademhaling effect." En dan dat lo geetje dat begin deze week in Dreischor arriveerde. „Dat jongetje maakte helemaal geen contact, maar als je hem nu ziet. En ook bij borderline bijvoorbeeld werkt het fantastisch. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat je daarna geen borderli ne meer hebt." Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klaimelweg 5 Middelburg T0118-628 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55