Uitbreiding therapie bij manege Balans Carribeanparty Vliegshow topattractie Visserijdagen Bruinisse Stadhuismuseum is terug als stemlokaal 22 Niets met paarden? Wit dak voor sporthal Ouddorp Zaterdag 7 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE vrijdag 6 juli 2012 Je hoeft niet per se iets met paarden te hebben om eens het erf van Manege Balans op te lopen. Passanten en inwoners van Dreischor kunnen er ook te recht voor bijvoorbeeld een drankje of hapje op het terras of voor het halen van een frietje. Alleen al met de verzorging van dieren is een hoop geld gemoeid. Zaterdag 6 oktober wordt een Carribeanparty gehouden voor om fondsen te werven voor Balans. door Esme Soesman In vijf jaar tijd is veel op po ten gezet bij manege Balans in Dreischor en de eind streep is nog niet in zicht. Het streven is de manege uit te breiden tot een centrum waar uitgebreide therapie kan worden gegeven, in samenwerking met vakmensen als bijvoorbeeld fysio therapeut of osteopaat. Onder zocht wordt nu wat de (financiële) mogelijkheden zijn. In de buitenbak oefenen deelne mers aan het ponykamp geconcen treerd voor de show die ze de laat ste dag van het kamp zullen opvoe ren. Stuk voor stuk mensen met een - lichamelijke of geestelijke - beperking, maar eigenaresse Ma rian van der Meij is de laatste die mensen in een hokje duwt. „Het zijn kinderen en volwassenen die anders in het leven staan. Sommi ge zitten ver weg, maar daar pro beer je door middel van paarden en pony's toch contact mee te ma ken." Ook fysiek gebeurt er wat. Door de beweging van het paard krijgen ruiters meer evenwicht in hun lijf. „Tot nu toe is gebleken dat het paardrijden bij iedereen ef fect heeft, al is het bij de één meer dan bij de ander. Ik zou de thera- pie graag uitbreiden, zorgen dat de ondersteuning nog groter is." En dat geldt niet alleen voor men sen met een (zichtbaar) fysieke dan wel mentale beperking. „Dres suurruiters kunnen bijvoorbeeld 'We willen een plan ma ken op de persoon. Zo dat we er het maximale uit kunnen halen' door verkeerd zitten bepaalde klachten krijgen. Eigenlijk valt on der die therapie alles waarmee we een ruiter, én de combinatie tus sen ruiter en paard, kunnen verbe teren." Op kleine schaal is het team van manege Balans al langer op dat vlak actief Zo zijn onlangs in Dreischor demonstraties gegeven van de flex-chair en de teugeldruk meter; beide instrumenten die kunnen bijdragen aan het verbete ren van de rijvaardigheid. Ook is weieens sprake van een spontane uitwisseling met therapeuten. „Maar we willen graag dat het straks mogelijk is een fysiothera peut of orthopedagoog mee te la ten kijken, om dan vervolgens een plan te maken op de persoon. Zo dat we er het maximale uit kun nen halen." Door de jaren heen is al veel van de grond getild op Balans. Zo staat op het perceel aan de Zuidlange- weg onder meer het aangepaste lo geerhuis 't Groote Huis, waar groe pen in kunnen die speciale voor zieningen nodig hebben. Deze zo mer neemt de Stichting Vakanties Autisme daar met eigen begelei ders voor vijf weken haar intrek. Nog een pijler van manege Balans is het LOL-project ofwel Leren op Locatie. Gedurende drie dagen in de week doen leerlingen van de Beatrixschool werkervaring op in tuinonderhoud, dierenverzorging en handvaardigheid. Tussen al die verschillende activiteiten door is ook nog (onder meer) een nieuwe kantine en kinderboerderij gereali seerd. De wens is om nog verder uit te breiden, zeker met het oog op de plannen om de therapiepoot meer inhoud te gaan geven. Met een BRUINISSE - De Visserijdagen Brui nisse worden dit jaar gehouden van donderdag 19 juli tot en met zaterdag 21 juli. Eén van de topat tracties is de vliegshow Koninklij ke Luchtmacht Historische Vlucht. Deze show zou vorig jaar al ko men, maar moest toen worden af gelast vanwege het slechte weer.' De show is vrijdagavond om 20.00 uur. Traditiegetrouw worden de dagen geopend met de aankomst van miss Visserij. Op donderdag 19 juli maakt zij haar opwachting om 14.00 uur. Daarna is er onder meer veel muziek, een boekenmarkt en kindercircus. Op vrijdag komt Pa trick Smit demonstraties moun- tainbiken geven en hij geeft een cli nic voor de jeugd. Ook zijn er di verse activiteiten op en rond het water en het tweejaarlijkse shanty- korenfestival begint om 12.00 uur. 's Avonds is er veel muziek. Zaterdag start de dag met een be- drijvenpresentatie en palingrook- wedstrijd. Op het Havenplateau lo pen straatartiesten en dweilbands rond. Om 14.00 uur is de traditio nele vlootshow en kan het publiek een rondje meevaren op een mos- selkotter. Om 22.45 uur worden de Visserijdagen afgesloten met vuur werk. www.visserijdagen-bruinisse.nl Bij beschikking van de kantonrechter te Mid delburg d d. 14 juni 2012 is Adriana Maria de Ruijter. geboren te Oost/ en West/Souburg op 6-11-1947 en Johnny Lesley Waal, geboren te Paramaribo (Suriname) op 8-11-1959, beide wonende te 4381 W Vlissingen, Van Dishoeck- straat 208, Emergis, afd. 93-97, onder curatele gesteld met benoeming van Pauline Koedool- Geskus, h.o.d.n. Gès Advies, Energieweg 26, 4691 SG Tholen, tot curator. GOEOEREEDE - Multifunctioneel centrum Dorpstienden in Oud dorp krijgt een wit dak. Dat kost 185.000 euro, inclusief btw. Eigen lijk wilden B en W liever een gras dak of een dak met zonnepanelen, maar dat kan de kapconstructie van het uit 1985 stammende ge bouw niet dragen. Een wit dak houdt het gebouw 's zomers koel. ZIERIKZEE - Vanwege de renovatie is het Stadhuismuseum aan de Meelstraat in Zierikzee sinds 2009 niet meer gebruikt als stemlokaal. Maar op 12 september kunnen Schouwen-Duivelanders er weer hun stem uitbrengen voor de ver kiezingen van de Tweede Kamer. Bij de Europese verkiezingen van 2009, de raadsverkiezingen van 2010 en de Kamerverkiezingen van 2011 moesten zij naar de kerk in de Zevengetij straat. Voor 12 sep tember is de gemeente inmiddels rond met de eigenaren van 28 ge bouwen die dienen als stemlokaal. achtergrond van die droom. Maar ken om geld te verdienen. Alleen ook daar is geld voor nodig. „We al de verzorging van de dieren kost proberen steeds van alles te beden- veel geld." tweede binnenbak is het mogelijk meer activiteiten naast elkaar te or ganiseren, schetst Van der Meij de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54