Schouwen snijdt in schoolbegeleiding SCHOUWEN-DUIVELAND Swingend de zomer in zwemmen tussen de haaien Zuidhoek heeft reservepotje van ruim 4,7 miljoen Autodealer Jan Hop Goes gesloten almanak Fatsoen VRIJDAG 6 juli 2012 PZC 21 Uitbreiding therapie bij manege 22 en 23 Met eenderde gekort omdat veel scholen budget niet gebruiken door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland vermin dert de subsidie voor de schoolbe- geleidingdienst met eenderde. Dit jaar wordt daaraan nog 108.000 euro besteed; volgend jaar is dat 72.000 euro. „Veel scholen doen niets met dit geld. Daarom kunnen we het beter in kas hou den en kijken hoe we het beter kunnen besteden", legt wethouder Wim Stouten uit. Van de bespaar de 36.000 euro wordt zo veel als mogelijk behouden voor het on derwijs, verzekert Stouten. Eigen lijk wilde Stouten vorig jaar al kor ten op de dienst, maar toen is ver geten dat voornemen te verwer ken in de gemeentebegroting. Alle Zeeuwse gemeenten zetten het mes in de schoolgebeleiding. Middelburg bespaart komend jaar 50.000 euro en het jaar daarna 75.000. Veere kort de dienst met 40.000 euro en Sluis met 30.000 euro. Terneuzen doet het rigou reus: van twee ton vorig jaar naar nul euro nu. Het gemeentebestuur van Veere maakt zich vanwege al deze bezuinigingen zorgen over de toekomst van het Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland. „Er moet wel genoeg massa overblij ven om dit centrum overeind te houden", zegt Stouten. „Doel van de Zeeuwse gemeenten is 75 pro cent van de subsidie voor dit insti tuut intact te laten." DREISCHOR - Ze stonden er donderdgavond weer allemaal: de jongeren van CR@SH, de kinderen van CresKids, de leden van de fanfa re en de blokfluitgroep. Tezamen goed voor ZIERIKZEE - In afwachting van kor tingen door het Rijk heeft werk voorziening De Zuidhoek flink ge spaard. Weliswaar is de reservepot de afgelopen jaren wat geslonken, maar er zit toch nog altijd 4,7 mil joen euro in. Voor volgend jaar wordt een totaal aan reserves van van 4,6 miljoen verwacht. De rijks uitkering blijft voorlopig nog in tact op 25.785 euro per werkne mer. Dat blijkt uit begroting 2013 van De Zuidhoek. Het publieke be drijf investeert volgend jaar naar schatting 160.000 euro. Dan gaat het om vervanging van materialen bij het industrieel bedrijf, het groenbedrijf en de centrale dienst. een swingend concertje van de plaatselijke muziekvereniging Crescendo op de Ring van Dreischor, ter afsluiting van het seizoen. Met Cathy Kotoun als dirigent aan het roer schalde onder meer de Lady Gaga dancemix en het indrukwekkende Spaanse En Aranjuez con tu amore door het ringdorp. De muziekvereniging heeft een opvallend groot aantal jeugdleden. Zij werden na afloop van het concert getrakteerd op een welver diend ijsje. foto Ronald den Dekker GOES - Autodealer Jan Hop in Goes is gesloten. De crisis in com binatie met de relatief grote af stand tot de Zeeuwse klanten be perkten de omzet tot een mini mum. De autohandelaar aan de Amundsenweg verkocht Chrysler, Dodge, Jeep, Lancia, Subaru en SsangYong. Jan Hop in Roosen daal blijft geopend. Tip? redactie@pzc.nl De omschakeling op een nieuw com putersysteem is niet helemaal geruis loos verlopen in het Zierikzeese kan toor. "Wij gaan migreren naar een nieuw systeem' stond er in een vro lijk geschreven mailtje van de baas. Met slechts enkele muisklikken en vooral de handleiding goed volgen zou dat geen problemen moeten ople veren. Maar, zoals dat zo vaak gaat met nieuwe apparatuur, viel dat in de praktijk toch een beetje tegen. On danks het geduld van de helpdesk werd het zelfs de meest fatsoenlijke collega's allemaal te veel en vielen er onwelvoeglijke woorden. „Ik geloof dat niet alleen mijn com puter is gemigreerd maar ook mijn fatsoen", mopperde de anders zo keu rige vrouw. "Meet the Sharks!" bij Deltapark Neeltje Jans tijdens het zwemmen met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. -Koop nu je tickets online ■"net 3,50 korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53