Afzien op een trillende mountainbike 'We heten nu allebei Colijn' 2 vrijdag 6 juli 2012 Zeeuws-Vlaanderen stond al bekend om de uitstekende fietspaden en verbindingen met andere fietsroutes. Mountainbiken was altijd het ondergeschoven kindje. Dit jaar is het nieuwe grensoverschrijdende mountainbike-netwerk officieel geopend. Tijd voor een testrit. door Correlli van Huiten Sluis: van de zes routes die zijn uitgezet in Zeeuws-Vlaanderen, zeg gen ze bij de VW dat de ze mountainbike-route de allermooiste is. Dus daar kiezen we voor. De route loopt van Sluis naar Aardenburg en via Belgisch Middelburg weer terug richting Sint-Anna ter Muiden naar Sluis. De eerste stap is het huren van een mountainbike. Al snel wordt duidelijk dat het niet gemakkelijk is. Na vele telefoontjes blijkt Nep- tunus Fietsverhuur in Cadzand het enige bedrijf in Zeeuws-Vlaan deren te zijn dat direct een moun tainbike beschikbaar heeft. „Het is aan de ondernemers hierop in te haken. Wij gaan deze fietsen niet aanbieden", zegt projectleider Reinder de Jong van Routebureau Zeeland. Goed bepakt met regenkleding, de lucht ziet er bij vertrek in Middel- Ronald en Jeannette uit Marken. PASPOORT Naam: Ronald (35) en Jeannette (37) Lucas-Colijn Woonplaats: Marken Gespot: jachthaven Colijnsplaat door Karen Hagen Het was eigenlijk helemaal niet de bedoeling dat Ro nald en Jeannette in Zeeland zouden belanden. „We wilden een oversteek naar Engeland ma ken met onze zeilboot", zegt Ro nald. Helaas scheurde de fok en moesten ze terug. Jeannette: „Ja, dat is gewoon pech. Maar stie kem vind ik het ook wel lekker rustig zo." Als het stel naar Enge land vaart, is het namelijk best 'bikkelen' om alles op de boot goed te laten verlopen. Nu varen ze kleinere stukjes. Dat mag best, volgens Jeannette, want het is per slot van rekening hun huwelijksreis. „We zijn vorige week getrouwd." Eerder deze week lagen ze nog in de Roompot Marina, maar Jeannette wilde graag naar Co lijnsplaat. „We heten sinds onze -bruiloft allebei Colijn. Hoe vaak kom je nou een dorpje tegen met dezelfde naam als wij heb ben?" Ze moesten er echt even heen en het bevalt goed. „Het is hier lekker kleinschalig", zegt Jean nette. Ronald: „Vanaf de boot is het echt prachtig om de uitge strekte duinen te zien. Wel schrok ik mij het lazarus van een zeehond in de Oosterschel- de." Ze hebben nog geen concrete plannen voor de rest van de va kantie. „We zijn niet zulke plan ners", zegt Ronald. „Juist daar door komen we vaak op de leuk ste plekken terecht. Zoals nu." Op de onverharde wegen is het belangrijk goed op te letten op de losse steentjes. foto's Peter Nicolai 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46