Van der Meet zit met zichzelf in de knoop MAG WEG 36I 206 Zeeuwse jonkies domineren in De Kroo Daryl Rawidjan: We zitten in een flow Kloetinge in de beker tegen topklasser EVV Interior vrijdag 6 juli 2012 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Out door Zeeland 2012 kende donder dag bij stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met sport van hoog niveau een voortreffelijke opening. Paul Donkers won met de merrie Carona Z de klasse Z. Met drie combinaties bij de prijswinnaars eisten de Zeeuwse jonkies in het uit hoofdzakelijk uit profs bestaan de deelnemersveld een domineren de rol voor zich op. De zege in M werd een prooi voor Jeroen Maar- se uit Wellerlooi met Palmée. Met parkoersbouwer Mare Vygh had de organiserende Stichting Hippische Sport Zeeland een vak man in huis. De sympathieke Belg had een stevig parkoers uit de ho ge hoed getoverd. Het mocht niet aawaaaBgei MOSKOU - Daryl Rawidjan boekte donderdagavond een zwaarbevoch ten zege met het Nederlands Be ach Soccerteam. Het-duel met het hoger aangeschreven Frankrijk ein digde na een 4-2-voorsprong in 4-4, waarna in de verlenging niet meer werd gescoord. Oranje won vervolgens de strafschoppenserie en is daardoor bijzonder dicht bij plaatsing voor het WK. „We heb ben nu nog maar een zege nodig", lachte Rawidjan. Vrijdag speelt Oranje tegen regerend wereldkam pioen Rusland. Zaterdag volgt het laatste duel in een van de twee fi nalepoules, met Wit-Rusland. Rawidjan: „Rusland is waarschijn lijk te sterk, dat team is een klasse apart. Maar als we zaterdag van Wit-Rusland winnen, worden we vrijwel zeker tweede in de poule. En dan gaan we dus naar het WK in Tahiti. Dat zou echt fantastisch zijn." Tegen Frankrijk nam de Zeeuws-Vlaming de eerste straf schop en scoorde. „We zitten nü echt in een flow", zei Rawidjan. „Dit geeft een heerlijk gevoel.." MIDDELBURG Zware dag voor Lavrijssen in Giro Birgit Lavrijssen had donderdag een zware dag in de Giro Donne. In de etappe over 129 kilometer lag het tempo erg hoog. Na 95 kilome ter moest Lavrijssen op een klim- metje lossen uit het peloton en kwam zij in een groep terecht die de finish zou passeren met een ach terstand van ruim veertien minu ten. Lavrijssen staat momenteel 99e in het algemeen klassement. Woontrend Zeeland KAA Gent wint op veld van Hoek KAA Gent heeft donderdagavond in een oefenwedstrijd met 3-1 ge wonnen van Ironi Kiryat Shmona, de kampioen van Israël. Het duel werd gespeeld op het veld van Hoek. De Israëliërs kwamen voor rust op voorsprong maar na de pauze stel de de Belgische profclub orde op za ken. Mamoutou N'Diaye en Shlomi Arbitman (2x) scoorden voor Gent. Het verschil op de wereldranglijst tussen Raluca Olaru en Angelique van der Meet bedraagt 206 plaatsen. De Roemeense staat 265e, de Zeeuwse 471e. baten, ruim de helft van de combi naties wisten zich voor de barrage te plaatsen. Marieke de Bart mocht hier met de vosmerrie Champag ne Z op een uitstekende rentree te rug kijken. Na acht maanden afwe zigheid stuurde de amazone uit 's-Heer Abtskerke de Champagne Z dochter in 46,07 seconden fout loos rond en bracht hiermee als eerste het spel op de wagen. Wil- ma Stouten bewees met de ruin Stoutens Zidane dat het heel wat sneller kon. De amazone uit Serooskerke vloog met de Chin-zoon in 38,88 seconden fout loos naar de finish. Stouten mocht hiermee tot de laatste sprong de hoop op de overwinning koeste ren. De Brabander Paul Donkers stond met de merrie echter een Zeeuwse overwinning in de weg. Angeljque van der Meet, af komstig uit 's-Heer Abtskerke, komt in de eerste ronde van de Thermphos Challenger Zeeland op matchpoint tegen de Roe meense Raluca Olaru. Maar ze laat hem onbenut en verliest volstrekt onnodig met 2-6 7-6 7-6. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Op het moment dat Angelique van der Meet donderdag middag haar woensdagavond ge staakte partij tegen de Roemeense Raluca Olaru hervatte, was het pu bliek in Middelburg natuurlijk op de hand van de Zeeuwse. Maar gaandeweg de partij verloor ze door haar negatieve gedrag de sym- phatie van de toeschouwers. Wat was er met Van der Meet, die woensdag nog probleemloos de eer ste set met 6-2 had gewonnen, aan de hand? Niemand snapte het. Zé tenniste zeker niet verkeerd tegen de als zevende geplaatste Oost-Eu- ropese en had zelfs winstkansen, maar toch stoorde ze zich aan alles. Na elke bal in het net volgde een in gehouden vloek of een boze kreet. Na elk gelukje van Olaru ging het koppie hangen. En na een ingele verde servicebeurt moest haar racket het steevast ontgelden. Waar was het plezier gebleven van de ten nisster die zondag nog een fiiture- toernooi in Breda won? Na afloop kwam haar verklaring: Van der Meet voelt zich al anderhal ve week niet helemaal senang. Di rect na de partij bezocht ze de huis arts, waar ze bloed liet prikken. ,Ik weet niet wat ik heb", zei ze, „maar ik ben al een hele tijd niet echt lek ker. Een virus? Ik weet het niet. Ik moet op de uitslag van de test wachten." De 21-jarige Bevelandse had voor Scherp voordeel op veel showroommodellen Deze zomer vertellen een groot aantal showroommodellen aan u dat zij weg mogen uit onze showroom. Wij maken graag ruimte voor onze nieuwe collectie en verkopen hiervoor diverse showroommodellen tegen zeer scherpe prijzen. Kom langs en profiteer! de hervatting van de partij - om kwart voor één - nauwelijks gege ten. Ze voelde zich daardoor slapjes op de baan. „En ja", bekende ze, „ik zat daardoor wel een beetje met mezelf in de knoop. Ik baalde er ge woon dat ik me niet lekker voelde en dat ik niet goed tenniste." Woensdagavond was Van der Meet nog duidelijk de bovenliggende par tij geweest in de eerste set. Razend snel - er werden nauwelijks lange rally's gespeeld - won ze met 6-2. „Het stomme is dat ik 's avonds minder last heb. Daardoor ging het toen wel goed." Maar vanwege het onweer konden de twee toen niet verder spelen en werd het restant van de partij ver plaatst naar donderdagmiddag. En toen voelde ze zich dus weer be roerd. Maar aan opgeven had ze niet gedacht. „Dat doe ik alleen als ik echt niet meer kan lopen." Bij een 3-0-achterstand in de twee de set liet Van der Meet nog even de fysiotherapeut de baan opko- Weer onweer 9 Net als woensdagavond werden donderdagavond wedstrijden ge staakt vanwege het onweer en de regen. Op het center court was Thiemo de Bpkker, die als zesde geplaatst is, net begonnen aan zijn partij tegen de Braziliaan Thiago Monteiro. Op het moment dat het duel werd afgebroken stond de Ha genaar met 5-2 achter. Eerder op de dag speelde De Bak ker al zijn partij in de eerste ronde tegen Roel Oostdam. Die partij kon woensdagavond geen door gang vinden. O De Bakker won met 6-2 en 6-3. Opvallend was dat hij in de eerste set negentien punten op rij maakté en daardoor vier games achter el kaar op love won. men. Die kon natuurlijk weinig uit richten, maar de adempauze kwam de Zeeuwse toch goed van pas. Ze kwam erna namelijk beter in haar spel en kreeg op 6-5 zelfs een matchpoint. Die werd door de al door rustige Olaru vakkundig weg gewerkt, waarna er een tiebreak volgde. Daarin kreeg de Zeeuwse een tweede matchbal, maar ook die kon ze niet verzilveren. Toen de Roemeense vervolgens bij 6-7 een setbal had, benutte ze die wel met een. Dit tot frustratie van Van der Meet, die door de umpire op infor mele wijze op haar gedrag werd aangesproken. In de beslissende set hielden Van der Meet en 'Olaru gelijke tred. Ze maakten respectievelijk 44 en 42 punten en braken elkaar in totaal acht keer. De rally's werden fraaier en de Zeeuwse oogde bij tijd en wijle totaal niet krachteloos. Ze sloeg zelfs uiterst fraaie winners. Al leen kon ze er zelf niet van genie ten. Een onvermijdelijke tiebreak volg de. Na een dubbele fout van Van der Meet, waardoor het 3-1 werd voor Olaru, boog de Zeeuwse defi nitief het hoofd. Ze slaagde er niet meer in de minibreak ongedaan te maken en verloor. De tweede set had 1.14 uur in be slag genomen en het derde bedrijf was zelfs nog een minuutje langer. De lijdensweg van Van der Meet duurde dus tweeënhalf uur. „Zij was op de belangrijke momenten net iets beter. Daardoor won ik net niet. Klaar. Zo simpel is het", vond de Zeeuwse, die liefst geen woord meer wilde vuilmaken aan de wed strijd. Door de nederlaag bleef Van dér Meet een tweede partij bespaard. Olaru moest namelijk aan het ein de van de middag alweer aantre den tegen de Russin Marina Mel- nikova. Die partij werd ook weer af gebroken vanwege het onweer. Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a I 4371 AZ Koudekerke I Tel. (0118) - 55 55 60 I www.woontrend.nl Twitter. @woontrend I Facebook: @woontrendzeeland MIDDELBURG - Kloetinge speelt in de eerste ronde van de KNVB be ker tegen EW uit Echt dat uit komt in de topklasse van het zon dagvoetbal. Kloetinge speelt woensdag 22 augustus een thuis wedstrijd. De winnaar van deze tweestrijd speelt in de tweede ron de op eigen veld tegen Telstar, dat uitkomt in de eerste divisie. Vorig seizoen speelde Hoek in de eerste ronde eveneens tegen EW. De Zeeuws-Vlaamse club verloor toen met 5-3. De loting voor de KNVB beker was woensdagmiddag live te volgen via het YouTube-kanaal van de KNVB. Kloetinge werd stee vast aangeduid als Kloetingen. Ajax staat in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker meteen voor een zware opgave. De landskampioen gaat eind sep tember op bezoek bij FC Utrecht. Feyenoord begint het bekertoer nooi met een uitwedstrijd tegen NEC. Titelverdediger PSV komt uit tegen de winnaar van het duel in de eerste ronde tussen de ama teurclubs Spakenburg en Achilles '29- AZ ontvangt in Alkmaar eerstedi- visieclub SC Veendam. In de eer ste ronde van het bekertoernooi, gespeeld op 22 augustus, strijden 56 amateurclubs om 28 plaatsen in de volgende ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36