Voetbal krijgt Hawk-Eye sport 33 Defensie maakt einde aan topsportselectie Patrick van der Meer deelt eerste klap uit Williams en Radwanska in finale van Wimbledon FC Twente heeft geen kind aan Santa Coloma Ill vrijdag 6 juli 2012 ■■BMBBMMHMHMMMMMBBaSBMMMMHBRKf WMMBllMMMMMBMMMWggBMBB8BBHWMIBW*»IIMIWIifllllIIWWIIIIIIHllCBBgaBBMMKaBI(8MSMBMaaSBgaaiWWHIlHB8W»Maütl<l)üll<lUUIIKI)8Bgiatlllirill|ll)lllllllllllil| I 111 lllllll 111 III II llll III WTIWriTr«WrnTMWrrWffil^^ Sport in het kort MISKLEUN KNVB reageert positief op initiatief van Fifa maar wacht nog met invoering Superhengst Totilas en de Duitse dressuurruiter Matthias Rath ont breken bij de Olympische Spelen in Londen. Rath is niet fit genoeg. Hij kampt al enige tijd met de ziek te van Pfeiffer. Hij zou vandaag nog een fitnesstest doen, maar die is af geblazen. „Matthias heeft een te rugslag gehad. Hij wordt behan deld door een arts en mag geen sport bedrijven", aldus Klaus Roe- ser, voorzitter van de dressuurcom- missie. Rath werd de afgelopen da gen door de Duitse dierenbescher ming fel bekritiseerd over zijn trai ningsmethode, die pure dierenmis handeling zouden zijn. C De Oostenrijkse voetbalclub Salz burg heeft Leonardo per direct weggestuurd. De Braziliaanse spe ler is niet meer wel kom bij de trainingen en maakt geen deel meer uit van het team. De club heeft dit be sluit geno men nadat de oud-voet baller van onder meer Ajax, Feye- noord en NAC zich kritisch uitliet over zijn ploeggenoten. De Nederlandse volleybalsters zijn er gisteren niet in geslaagd de finale van de European League te bereiken. De ploeg van bonds coach Gido Vermeulen verloor in het Tsjechische Karlovy Vary in de halve eindstrijd met 3-1 van het gastland. De setstanden waren 25-17 20-25 25-23 25-17. Neder land speelt vandaag om de bron zen medaille tegen Servië. Marianne Vos blijft winnen in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 25-jarige wielrenster behaalde don derdag in de zevende etappe haar vierde over winning. In de rit over 129 kilome ter van Vogh- era naar Cas- tagnola del- Ie Lanze met een klim van de tweede categorie en met een fi nish bergop bleef ze Emma Johans son voor. Technologie in december voor het eerst in gebruik genomen. Weerstand Fifa afgenomen na diverse miskleunen op WK en EK. KNVB positief maar systeem voorlopig nog niet op Neder landse velden ingezet. ZÜRICH - De wereldvoetbalbond Fi fa heeft besloten om doellijntech nologie in te voeren. Dat heeft se cretaris-generaal Jéröme Valcke gis teren gezegd tijdens een persconfe rentie in Zürich. De technologie wordt in decem ber tijdens het wereldkampioen schap voor clubteams in Japan voor het eerst officieel in gebruik genomen. Daarna wil de Fifa het systeem ook gebruiken bij de Confedera tions Cup in 2013. Als alles goed gaat, zal de Fifa ook instemmen met doellijntechnologie op het WK in 2014. De wereldbond Fifa was jarenlang tegenstander van technische hulp middelen, maar de weerstand nam af na de miskleun in de acht ste finales van het WK van 2010. Iedereen zag de bal van de Engelse international Frank Lampard over de doellijn, behalve scheidsrechter Jorge Larrionda. Op het EK trok scheidsrechter Viktor Kassai ver moedelijk alle twijfelaars over de streep. Hij keurde een duidelijk doelpunt van de Oekraïense speler Marko Devic af. Tijdens het WK voor clubteams worden de twee geteste systemen - Hawk-Eye en een chip in de bal (GoalRef)- allebei gebruikt. Het toernooi wordt in twee stadions af gewerkt. In het ene complex wordt Hawk-Eye gehanteerd, in het ande re onderkomen spelen de voetbal lers met een chip in de bal. De chip in de bal werkt hetzelfde als de antidiefstalpoortjes in win kels. In het doel wordt een magne tisch veld aangelegd. Zodra de bal de doellijn passeert, krijgt de arbi ter op zijn horloge een piep te ho ren. De Hawk-Eye is al in gebruik in cricket en tennis. Televisiecame ra's registreren de loop van de bal en geven de beelden door een aan een computer, die ze omzet in een nauwkeurige driedimensionale weergave. De Fifa besloot na een vergadering met de internationale spelregel commissie Ifab eveneens om het gebruik van vijf arbiters in elke competitie toe te staan. Bij het afgelopen EK stonden er al op beide achterlijn een extra assis tent. De mondiale federatie nam ook het besluit om het dragen van hoofddoekjes toe te staan. De Nederlandse voetbalbond KN VB heeft positief gereageerd op het besluit om doellijntechnologie te gaan gebruiken. De bond was er al langere tijd voorstander van. „Dit kan de eerlijkheid van de competitie alleen maar ten goede komen", reageerde Gijs de Jong, manager competitiezaken van de KNVB gisteravond. „In iedere sector gaat men met de tijd en de technologische ontwik kelingen mee. Het voetbal kan niet achterblijven." Wel benadrukt de KNVB dat de technologie voorlopig nog niet op de Nederlandse velden wordt inge zet. „De doellijntechnologie zal niet met ingang van het seizoen 2012/2013 worden geïmplemen teerd." ■■■■■■■■■■■■■■■■■nMMamHanMmnRnaBnnsanaMRMBRnRnsMniMRaBnnBnnRmnnM LONDEN - De Amerikaanse tennisster Serena Wil- 7-6 (6) van de Wit-Russische Victoria Azarenka, que Kerber. Williams was vol lof over haar volgen- liams (rechts) en de Poolse Agnieszka Radwanska de nummer 2 van de wereld. de opponente Radwanska. „Ze doet het ongeloof- staan morgen tegenover elkaar in de finale van Radwanska haalde voor het eerste finale bij een lijk goed hier. Ze haalt alle ballen terug, dus daar Wimbledon. Viervoudig kampioene Williams ont- grandslamtoernooi. Ze was op het gras in Lon- moet ik echt op letten." deed zich gisteren in de halve eindstrijd met 6-3 den met 6-3 6-4 te sterk voor de Duitse Angeli- foto's EPA DEN HAAG - De topsporters Bram Som, Gregory Sedoc, Elisabeth Willeboordse, Guillaume Elmont en Rolf van der Velde moeten op zoek naar een nieuwe baan. Minis ter Hans Hillen van Defensie heeft besloten de topsportselectie waar toe zij behoren, per 1 december op te heffen. „Defensie zal de sporters begeleiden bij het zoeken van een nieuwe betrekking", meldde de mi nister gisteren. Defensie heeft sinds 2003 aange paste militaire functies waarin werk en topsport succesvol kun nen worden gecombineerd. De topsportselectie bestond in 2004 nog uit meer dan 20 atleten, maar is de laatste jaren vanwege bezuini gingen teruggebracht tot vijf man. Hillen ziet zich nu genoodzaakt de gehele selectie op te heffen. De be trokken sporters kregen het slech te nieuws woensdagmiddag te ho ren. Van de vijf hebben atleet Se doc en de judoka's Willeboordse en Elmont zich geplaatst voor de Olympische Spelen van Londen. „Uiteraard waren ze teleurgesteld, maar de meesten zagen dit al aan komen", aldus een zegsvrouw van het ministerie. De topsporters kre gen van Defensie de ruimte om de helft van hun tijd te besteden aan trainingen, de andere helft zaten ze op de kazerne. ENSCHEDE - FC Twente heeft in de eerste voorronde van de Europa League zoals verwacht ruim ge wonnen van Santa Coloma uit An dorra. De eredivisieclub uit Enschede was in eigen huis in de heenwed strijd met 6-0 te sterk. Robbert Schilder en Glynor Plet maakten allebei twee doelpunten. Dusan Tadic en Joshua John teken den voor de andere treffers. De re turn wordt volgende week afge werkt. In de laatste 20 minuten kwamen de spelers van Santa Coloma con ditie te kort om FC Twente bij te benen. door Giel Hendrix AKEN - Patrick van der Meer heeft gisteren zijn eerste slag binnen ge haald. Tijdens het CHIO van Aken strijdt de 41-jarige Naaldwijker met Imke Schellekens - Bartels uit Hooge Mierde om het laatste tic ket voor de Olympische Spelen in Londen bij de dressuurruiters. Het concept is duidelijk. Degene die na de Grand Prix van gisteren en de GP Special van morgen de meeste punten heeft, mag met Gal, Cornelissen en Van Grunsven als individuele ruiter mee naar de Spelen. „We hebben bewust er voor gekozen om de kür op mu ziek niet mee te tellen", zo legt Ad Wagemakers, teammanager van de hippische federatie, uit. „De vierde ruiter rijdt individueel mee in Londen, maar kan op het laat ste moment bij calamiteiten als nog iemand in het team vervan gen. En omdat voor de landenme- dailles alleen maar de GP en de GPS meetellen, is dit de meest voor de hand liggende oplossing." Geheel onverwacht heeft Van der Meer zich de laatste weken opge worpen als geduchte concurrent voor Londen. Imke Schellekens heeft na de Grand Prix 1.340 achterstand op Van der Meer. t-,:4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33